środa, 21 lutego 2018 r.

Zdrowie

Cisza, regularne posiłki, zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne - to zalety pobytu w sanatorium. Jeżeli jesteś na rencie okresowej lub po leczeniu szpitalnym,

za pobyt nie zapłacisz ani złotówki.

Możliwości są cztery. Z trzech z nich możesz skorzystać za pośrednictwem NFZ. Są to następujące rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego:
• stacjonarne-poszpitalne: nieodpłatne, krótki okres oczekiwania (obecnie od 2 do 5 miesięcy), zazwyczaj po leczeniu w szpitalach
• stacjonarne sanatoryjne: częściowo odpłatne, okres oczekiwania w zależności od profilu (około 12 - 13 miesięcy)
• ambulatoryjne: pacjent korzysta we własnym zakresie i z własnych środków finansowych z zakwaterowania i wyżywienia, zabiegi otrzymuje nieodpłatnie z NFZ (w terminie wskazanym przez siebie).
Comiesięczna kolejka umieszczana jest na stronie internetowej NFZ www.nfz-lublin.pl oraz na tablicy ogłoszeniowej Sekcji Lecznictwa Uzdrowiskowego mieszczącej się przy ul. Koryznowej 2d w Lublinie.
Czwarta droga przeznaczona jest dla osób przebywających na rencie okresowej. Leczenie sanatoryjne jest w tedy bezpłatne łącznie z przejazdem (zwracana jest równowartość biletu II klasy PKP).

Dla kogo uzdrowisko

Z leczenia sanatoryjnego mogą korzystać dzieci w wieku od 3 do 18 roku życia. Dzieci od 3 do 6 roku przebywają w sanatoriach pod opieką rodzica. Osoby dorosłe korzystają z leczenia uzdrowiskowego niezależnie od wieku czy rodzaju schorzenia.

Konieczne formalności

Należy się zgłosić do lekarza specjalisty, który wystawia skierowanie do sanatorium. Powinny być do niego dołączone wyniki badań, potwierdzające stan pacjenta (mogą być również wpisane w skierowaniu, ale z wartościami i datą badania oraz dokładnym opisem). Uzupełnieniem może być inna dokumentacja medyczna np.: monitorowanie 24 h met. Holtera, USG serca i innych narządów, próba wysiłkowa, opisy RTG oraz karty informacyjne z ostatnich pobytów w szpitalu.
Ostateczną decyzję o kwalifikacji merytorycznej skierowań podejmują lekarze specjaliści lecznictwa uzdrowiskowego NFZ lub lekarze orzecznicy ZUS.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hanna
bidula
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hanna
hanna (17 marca 2011 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja czekam juz od wrzesnia 2010 i w styczniu mialam numer nizszy o 12000 jak marcu 2011 pozdrowienia Hanna
Rozwiń
bidula
bidula (4 maja 2009 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja Czekam na wyjazd do sanatorium od pazdziernika 2007 r czyli 1 rok i 7 miesicy,uprrzejma pani w NFZ poinformowaBa mnie |e poczekam jeszcze do pazdziernka/listopada 2009 r. czyli pona d 2 lata.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!