Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

16 kwietnia 2012 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Kolejki do specjalistów w szpitalach: Do kardiologa? Za rok

3 13 A A
Kolejki do poradni Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie (Maciej Kaczanowski)
Kolejki do poradni Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie (Maciej Kaczanowski)

Choć jest dopiero połowa kwietnia, w szpitalach już kończą się numerki do specjalistów. W DSK w Lublinie wyczerpały się już wszystkie miejsca na ten rok w poradni kardiologicznej. A w lubelskim SPSK nr 4 nie zapiszemy się już do endokrynologa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poradnia kardiologiczna jest najbardziej oblegana ze wszystkich poradni Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Na ten rok zapisy się już skończyły. – Ta sytuacja się powtarza – mówi Agnieszka Osińska, rzecznik szpitala. – To może wynikać stąd, że rodzice kierują się tutaj nawet wtedy, gdy mogą skorzystać z poradni w swojej miejscowości.

Ale nie zawsze jest wybór. – Na wizytę u gastrologa zapisałam córkę trzy miesiące temu. Jestem z daleka. W mojej okolicy nie ma takiego specjalisty, no chyba że w Zamościu – mówi mieszkanka Biłgoraja, którą spotkaliśmy wczoraj w DSK.

Rekordowe kolejki ustawiają się też do specjalistów ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. – Na ten rok nie prowadzimy już zapisów do poradni endokrynologicznej – mówi Marta Podgórska, rzecznik SPSK nr 4 w Lublinie. – Długie są też kolejki do poradni kardiologicznej, zwłaszcza do niektórych specjalistów.

Ale nawet tam, gdzie numerki są, pacjent musi uzbroić się w cierpliwość. W szpitalu w Chełmie średni czas oczekiwania do endokrynologa już w lutym wynosił 90 dni. W Zamościu szpitalu "papieskim” najdłużej trzeba czekać na wizytę w poradni chirurgii naczyniowej, w tej chwili ponad 160 dni. Czas oczekiwania na poradę gastroenterologa to ok. 112 dni, foniatry 109, a neurologa 106.

W szpitalu w Białej Podlaskiej aktualny rekord to ok. 160 dni oczekiwania na wizytę w poradni neurologicznej i urologicznej. Na drugim miejscu jest poradnia ortopedyczna. Tu się czeka sto dni.

– W niektórych poradniach zawsze są kolejki. Należy do nich np. poradnia urologiczna. M.in. dlatego, że to jedyna taka poradnia w rejonie. Najbliższa jest dopiero w Lubartowie – tłumaczy Joanna Kozłowiec, rzecznik szpitala.

Tak długie kolejki nie obowiązują jedynie w pilnych przypadkach. – Sytuacja byłaby łatwiejsza, gdyby pacjenci rezygnujący z wizyty informowali o tym telefonicznie. Każdego dnia jest do kilkunastu takich przypadków. Wtedy zwalniałoby się miejsce dla innych – dodaje Kozłowiec.

Jak uniknąć kolejek? Można wybrać się do szpitala albo przychodni, gdzie gabinet specjalisty jest mniej oblegany. Informację na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym NFZ pod adresem www.nfz-lublin.pl/kolejki.

Trzeba czekać

• Kardiolog w DSK – do przyszłego roku
• Urolog w szpitalu w Białej Podlaskiej – 160 dni
• Neurolog w szpitalu "papieskim” w Zamościu – 106 dni
• Endokrynolog w szpitalu w Chełmie – 90 dni

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marta / 14 maja 2014 o 13:02

Brak mi słów oraz sił. Nasza polska opieka zdrowotna jest co najmniej jak w kraju 3 świata! Po mojej długiej przygodzie rozpoczętej od skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, przez kolejkę a następnie oczekiwania na wizytę mój stan zdrowia dość mocno się pogorszył więc i tak byłam zmuszona skorzystać z prywatnego lekarza. Obecnie leczę się w Centrum Kardiologii w Józefowie. Powinni zlikwidować ten cały NFZ skoro i tak muszę płacić składki, z których nie korzystam!

Avatar
jon / 17 kwietnia 2012 o 22:50
no przecież naród tego chciał, czyli powrotu do II RP!
tylko naród zapomniał , że wtedy chamy i zwykly plebs nie chodzili do lekarzy bo ich nie było stać
Avatar
mm / 17 kwietnia 2012 o 09:53
Jak już się wypowiadasz, to napisz to po polsku lub przynajmniej sprawdź pisownię. I kto tu jest burak ...
Avatar
Adamek / 17 kwietnia 2012 o 09:23
Bedzieta szybciej zdyhac h** z wami buraki.ksiadz zarobi.
Avatar
Fang / 17 kwietnia 2012 o 08:40
Co jest dziwnego.Media informują o trudnościach w dostępie do lekarzy specjalistów a władza miejska nic o tym nie wie.Deleguje do Fundacji Inicjatyw Menadżerskich /RADAR spotkania z mieszkańcami w dzielnicach jak wczorajsze na Sławinku/ swych przedstawicieli /rzecznik prasowy/by dopiero z tego źródła uzyskać informację, tak jak by nie można było przeczytać gazety.Cel jest chyba jednak inny .Nie chodzi o wiedzę tylko o wyciągniecie pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego.Panie prezydencie niech Pan ukróci ten proceder a rzeczniczka, niech podczas picia kawy, której zakupiliście dużo, zrobi panu prasówkę .Będzie taniej i rozsądniej.
Co jest dziwnego.Media informują o trudnościach w dostępie do lekarzy specjalistów a władza miejska nic o tym nie wie.Deleguje do Fundacji Inicjatyw Menadżerskich /RADAR spotkania z mieszkańcami w dzielnicach jak wczorajsze na Sławinku/ swych przedstawicieli /rzecznik prasowy/by dopiero z tego źródła uzyskać informację, tak jak by nie można było przeczytać gazety.Cel jest chyba jednak inny .Nie chodzi o wiedzę tylko o wyciągniecie pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego.Panie prezydencie niech Pan ukróci ten proceder a rzeczniczka, ni... rozwiń
Avatar
Jack / 17 kwietnia 2012 o 08:28
Podana strona istnieje. Trzeba tylko wpisywać/kopiować adres bez kropki. Ale coś tam odszukać też jest ciężko. Czy ktoś może wie gdzie przyjmuje prywatnie kardiolog Pani dr J. Kręgiel ?
Avatar
kimba / 17 kwietnia 2012 o 08:03
Wybrana strona nfz nie istnieje!!!!!!
Avatar
kimbra / 17 kwietnia 2012 o 07:56
Wybrana strona nfz nie istnieje !!!!!
Avatar
ixi / 17 kwietnia 2012 o 07:46
[quote name='bez' timestamp='1334639475' post='622180']
To jest chore, te kolejki... Z tym Tusk mógłby coś zrobić. Nie przypominam sobie, żeby naście-dziesięć lat temu działy się takie rzeczy.
[/quote]
mogłby przyjechac i wysluchac, zganic pielegniarke, utulic staruszke a potem wyemitowaliby to w tv
Avatar
Ludwika / 17 kwietnia 2012 o 07:43
W Białej Podlaskiej rejestrują do urologa nz czerwiec przyszłego roku.
Avatar
marta / 14 maja 2014 o 13:02

Brak mi słów oraz sił. Nasza polska opieka zdrowotna jest co najmniej jak w kraju 3 świata! Po mojej długiej przygodzie rozpoczętej od skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, przez kolejkę a następnie oczekiwania na wizytę mój stan zdrowia dość mocno się pogorszył więc i tak byłam zmuszona skorzystać z prywatnego lekarza. Obecnie leczę się w Centrum Kardiologii w Józefowie. Powinni zlikwidować ten cały NFZ skoro i tak muszę płacić składki, z których nie korzystam!

Avatar
jon / 17 kwietnia 2012 o 22:50
no przecież naród tego chciał, czyli powrotu do II RP!
tylko naród zapomniał , że wtedy chamy i zwykly plebs nie chodzili do lekarzy bo ich nie było stać
Avatar
mm / 17 kwietnia 2012 o 09:53
Jak już się wypowiadasz, to napisz to po polsku lub przynajmniej sprawdź pisownię. I kto tu jest burak ...
Avatar
Adamek / 17 kwietnia 2012 o 09:23
Bedzieta szybciej zdyhac h** z wami buraki.ksiadz zarobi.
Avatar
Fang / 17 kwietnia 2012 o 08:40
Co jest dziwnego.Media informują o trudnościach w dostępie do lekarzy specjalistów a władza miejska nic o tym nie wie.Deleguje do Fundacji Inicjatyw Menadżerskich /RADAR spotkania z mieszkańcami w dzielnicach jak wczorajsze na Sławinku/ swych przedstawicieli /rzecznik prasowy/by dopiero z tego źródła uzyskać informację, tak jak by nie można było przeczytać gazety.Cel jest chyba jednak inny .Nie chodzi o wiedzę tylko o wyciągniecie pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego.Panie prezydencie niech Pan ukróci ten proceder a rzeczniczka, niech podczas picia kawy, której zakupiliście dużo, zrobi panu prasówkę .Będzie taniej i rozsądniej.
Co jest dziwnego.Media informują o trudnościach w dostępie do lekarzy specjalistów a władza miejska nic o tym nie wie.Deleguje do Fundacji Inicjatyw Menadżerskich /RADAR spotkania z mieszkańcami w dzielnicach jak wczorajsze na Sławinku/ swych przedstawicieli /rzecznik prasowy/by dopiero z tego źródła uzyskać informację, tak jak by nie można było przeczytać gazety.Cel jest chyba jednak inny .Nie chodzi o wiedzę tylko o wyciągniecie pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego.Panie prezydencie niech Pan ukróci ten proceder a rzeczniczka, ni... rozwiń
Avatar
Jack / 17 kwietnia 2012 o 08:28
Podana strona istnieje. Trzeba tylko wpisywać/kopiować adres bez kropki. Ale coś tam odszukać też jest ciężko. Czy ktoś może wie gdzie przyjmuje prywatnie kardiolog Pani dr J. Kręgiel ?
Avatar
kimba / 17 kwietnia 2012 o 08:03
Wybrana strona nfz nie istnieje!!!!!!
Avatar
kimbra / 17 kwietnia 2012 o 07:56
Wybrana strona nfz nie istnieje !!!!!
Avatar
ixi / 17 kwietnia 2012 o 07:46
[quote name='bez' timestamp='1334639475' post='622180']
To jest chore, te kolejki... Z tym Tusk mógłby coś zrobić. Nie przypominam sobie, żeby naście-dziesięć lat temu działy się takie rzeczy.
[/quote]
mogłby przyjechac i wysluchac, zganic pielegniarke, utulic staruszke a potem wyemitowaliby to w tv
Avatar
Ludwika / 17 kwietnia 2012 o 07:43
W Białej Podlaskiej rejestrują do urologa nz czerwiec przyszłego roku.