niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zdrowie

Kto produkuje implanty stosowane w powiększaniu piersi?

Dodano: 16 czerwca 2016, 11:30

Operacje wszczepiania implantów piersiowych są wykonywane coraz częściej. Powody, dla których takie zabiegi są przeprowadzane, to niwelowanie skutków mastektomii, a także zmiana kształtu czy wielkości w celu poprawy ich wyglądu. Pierwszy zabieg powiększania piersi został wykonany w 1961 roku, przez Cronina i Genowa. Od tego czasu, wraz z rozwojem nowoczesnej technologii, zabiegi te uległy modyfikacjom, szczególnie z powodu zmiany wszczepianych implantów. Najnowocześniejsze z nich posiadają porowatą powierzchnię, a wypełnione są specjalnym żelem. Te i wiele innych cech decyduje o wyborze implantów, co wpływa na wyraźna selekcję wśród ich producentów.

Renomowani producenci implantów piersiowych zapewniają dożywotnia gwarancję. Jednak podstawą udzielenia wspomnianej gwarancji są oprócz pełnej dokumentacji medycznej, odpowiednich warunków przeprowadzenia operacji, również umiejętności chirurga. Dlatego też doświadczony specjalista wybiera, a następnie proponuje pacjentkom, implanty najbardziej znanych i najlepszych firm na rynku.

Producenci implantów piersi

Jedną z najbardziej znanych firm, produkujących implanty piersiowe, jest Mentor, z około 40-letnim doświadczeniem w tym zakresie. Posiada zezwolenie Amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków (USFDA) na sprzedaż protez silikonowych w USA. Jest to osiągnięcie potwierdzone szerokim badaniem przeprowadzonym na 70 000 pacjentek. Są to największe jak do tej pory badania nad protezami silikonowymi w świecie. Oferta Mentor obejmuje cztery modele implantów okrągłych i dziewięć modeli konturowych. Implanty okrągłe wypełnione są żelem o dwóch stopniach gęstości: Cohesive I i II. Natomiast w implantach konturowych stosowany jest żel o dużej gęstości, który zachowuje kształt niezależnie od ułożenia ciała. Implanty konturowe są zbliżone kształtem do naturalnego wyglądu piersi, które można dopasować do długości klatki piersiowej. Opatentowana specjalna powierzchnia implantów zapobiega przemieszczeniom i rotacji.

Polytech to niemiecki producent implantów piersiowych, świetnie znany na europejskim rynku. Od ponad 25 lat firma produkuje implanty piersi, które charakteryzują się posiadaniem kilkuwarstwowej silikonowej powłoki. Jej powierzchnia może być gładka, z wyraźną teksturą lub pokryta mikropoliuretanową pianką. Implanty Polytech wypełnione są silikonowym, niepłynnym żelem, który sprawia, że implant powraca do oryginalnego kształtu po wcześniejszym ucisku. Żel nie wycieka w przypadku urazu. Producent oferuje dwie innowacyjne serie implantów piersi: linia Sublime Line® (implanty wykonane są według projektu modularnego, z jędrnym żelem) i seria DiagonGel® 4Two (w przednie części wypełnione są żelem jędrnym, a w tylnej miękkim); łącznie ok. 800 różnych implantów.

Kolejnym, jednym z najbardziej znanych producentów implantów, jest Natrelle, firmy Allergan. Również te implanty piersiowe są wypełnione spójnym, tzw. kohezyjnym żelem. Implanty posiadają specjalną technologię przegród, która dodatkowo odgradza i minimalizuje dyfuzję żelu, a składa się z kilku specjalnych elastomerowych warstw silikonu. Powierzchnia może posiadać teksturę lub być zupełnie gładka. Kolekcja Natrelle oferuje ponad 500 kombinacji powiększania piersi, w zależności od rodzaju żelu i rozmiaru implantu.

Również Nagor to producent znany, z 30-letnim doświadczeniem, a implanty tej firmy projektowane są w Wielkiej Brytanii. Implanty tej firmy mogą być wypełnione żelem silikonowym lub solą fizjologiczną implantów, albo kombinacją żelu i soli. Mogą mieć różny rodzaj powierzchni (np. poliuretan lub powłoka tytanowa).

Na uwagę zasługuje również brazylijski producent implantów piersiowych Silimed. Jest to firma znana na całym świecie, a szczególnie szeroko w Ameryce Południowej i Łacińskiej. Jako jedyna nieamerykańska firma posiada certyfikat FDA. Firma oferuje : implanty piersi o powierzchni teksturowanej oraz z pianki mikropoliuretanowej, w czterech, bądź pięciu rozmiarach.

Każdy z wyżej opisanych producentów posiada wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu implantów piersiowych. Współpracując z najlepszymi specjalistami, producenci doskonalą techniki powstawania, a następnie samego doboru i wszczepiania implantów, tak, by zapewnić najwyższe bezpieczeństwo pacjentkom.

Źródła: www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/powiekszanie-piersi-implanty-anatomiczne-czy-okragle; www.implantypolytech.pl; www.natrelle.pl; www.nagor.com

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!