Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

16 sierpnia 2010 r.
21:20
Edytuj ten wpis

Nastolatek z chorobą komputerową trafił do DSK w Lublinie

7 10 A A

Kolejny 14-latek z objawami choroby komputerowej trafił na neurologię Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Przed komputerem spędził 12 godzin. – Takich przypadków mamy po kilka w miesiącu – alarmują lekarze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wiem, że jestem uzależniony od komputera – nie ukrywa 15-letni Kamil, gimnazjalista z Lublina. – Włączam Internet zaraz po szkole. Gram całe weekendy. Nawet nie mam ochoty jeździć na szkolne wycieczki. Wolę zostać w domu przed monitorem. To mnie odpręża, taki świat mi wystarcza – mówi z uśmiechem.

– Syn bardzo się zmienił przez ostatnie trzy lata. Niechętnie się uczy. Komputer był powodem świątecznej kłótni. Kamil nie chciał wyłączyć gry i iść z nami odwiedzić rodzinę – skarży się mama Kamila. I dodaje: – Ale wolę, kiedy siedzi w domu i gra, niż miałby się włóczyć po okolicy i rozrabiać.

– Nie uważam, że robię coś złego. Nie mam zamiaru się odzwyczajać – dodaje Kamil.
Silne bóle głowy, bezsenność, padaczka wywołana migotaniem światła komputerowego, to tylko niektóre objawy uzależnienia od komputera.

– Trafiają do nas dzieci z rozmaitymi zaburzeniami, wywołanymi wielogodzinnym siedzeniem przy komputerze. Później okazuje się, że są uzależnione – mówi dr Mirosław Jasiński, ordynator Oddziału Neurologii DSK. To głównie chłopcy, w wieku od 10 do 14 lat.

– Zjawisko nasila się szczególnie w wakacje, kiedy dzieci mają więcej czasu na siedzenie przed monitorem – uważa lekarz. – Podajemy im leki. Uczulamy na to, by starały się unikać migających świateł komputerowych.

Zdaniem psychologów, tę formę nałogu leczy się tak, jak inne uzależnienia. – Wiele z tych dzieci korzysta z grupowych psychoterapii. Uzależnienie od komputera to jedna z chorób cywilizacji – mówi Dorota Pyrgies, psycholog z Lublina.

Tłumaczy, że zapracowani rodzice nie poświęcają dzieciom odpowiedniej ilości czasu. – W konsekwencji, uzależnieni od komputera młodzi ludzie, mają problemy w kontaktach z rówieśnikami i z rodziną. Wybierają świat Internetu, bo łatwiej rozmawia im się z kimś wirtualnym, niż z realną osobą – uważa Pyrgies.

Jednym z objawów choroby komputerowej jest narastająca agresja. Dziecko, spędzające wiele godzin przed monitorem, nie ma jak rozładować energii i emocji, które muszą znaleźć ujście. Nastolatkowie potrzebują ruchu, by móc się prawidłowo rozwijać.

– Przesiadywanie przed komputerem zaburza ich rozwój biologiczny i emocjonalny. A w szczególnych przypadkach, uniemożliwia funkcjonowanie w społeczeństwie – podsumowuje Dorota Pyrgies.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 15:37
Mówi się, że człowiek jest uzależniony od komputera i gier, kiedy twierdzi, że świat przedstawiony w grze jest lepszy i ciekawszy niż w rzeczywistości. A przecież w grach właśnie o to chodzi. Nikt nie kupiłby symulatora życia codziennego. Gry dają nam możliwość bycia kim chcemy: Spiderman'em, Draven;em albo chociaż CT. Każdy chce przeżywać przygody, których nie może doświadczyć w prawdziwym życiu: walić serię z "akacza", władać toporem, czy wspinać się po ścianach wieżowców. Świat gry MUSI być ciekawszy, by ktokolwiek ją kupił.
Avatar
Drabiuk LUKASZ / 29 lipca 2012 o 14:18
Witam mam 14lat i sam bylem nalogowym graczem gier takich jak CS-counter strike czy Dark orbit one wciagaja tak ze popprostu czlowiek chce byc najlepszy w ta gre poswieca na nia bardzzo duzo czasu i mialem momenty gdy siedzialem 16godzin bez przerwy i wpadalem z hipnoze nic do mnie nie docieralo az mnie kktos nie obudzi z tak jakby snu, i czesto wolalem nawet bardzo czesto wolalem grac niz isc zjesc obiad gdy przychodzili do mnie koledzy wolalem zostac w domu i grac Zmarnowalem sobie zycie gdy w 4 klasie mialem swiadectwo z czerwonym paskiem to teraz ledwo mam srednio 3.0 Dlatego przestrzegam was przed tym!!! Moim sposobem na oduczenie sie nalogu bylo znalezienie sobie innego nalogu Ale to nie byly zadne gry czy cos to byla kostka rubika uczyla mnie wyobrazni i potrafila uczyc wtedy tamten nalug mi sie znudzil tak poprostu pozniej uczylem sie trickow freestylefotball duzo sie nauczylem i szukalem sobie jaiegos zajecia Moje oczy byly opuchniete jak bym mial slliwki pod occczami czesto nawet sam mi lzawily Trzeba miec ruwniez silna wole dobra zeby juz nie przedluzac no to uwazajcie na siebie, czesc:)
Witam mam 14lat i sam bylem nalogowym graczem gier takich jak CS-counter strike czy Dark orbit one wciagaja tak ze popprostu czlowiek chce byc najlepszy w ta gre poswieca na nia bardzzo duzo czasu i mialem momenty gdy siedzialem 16godzin bez przerwy i wpadalem z hipnoze nic do mnie nie docieralo az mnie kktos nie obudzi z tak jakby snu, i czesto wolalem nawet bardzo czesto wolalem grac niz isc zjesc obiad gdy przychodzili do mnie koledzy wolalem zostac w domu i grac Zmarnowalem sobie zycie gdy w 4 klasie mialem swiadectwo z czerwonym pask... rozwiń
Avatar
edyta / 17 sierpnia 2010 o 13:39
[quote name='gracz' date='17 sierpień 2010 - 13:21 ' timestamp='1282044095' post='330695']
ja nie zaluje ze mialem hobby jakie mialem wazne zeby znalezc tez troche dystansu do PC i wyjsc czasem pograc w pilke czy to z kolegami na piwko a od razu inaczej sie czlowiek czuje A z syna nie robcie jakiegos "uzaleznionego" tylko dlatego ze swiat wirtualny podoba mu sie bardziej niz ten co jest w rzeczywistosci. Dorastajac zacznie zauwazac ze zycie jest inne i znudzi mu sie w koncu siedzenie przed komputerem jak mi w tej chwili. Poddajac go leczeniu robicie z niego sierote czy czlowieka niezrownowazonego i potem moze sie tak czuc przez dlugie lata. Wazne zeby zdawal z klasy do klasy i mial jakis papierek chociaz teraz i po studiach pracy nie ma. Chillout !
[/quote]
przepraszam, ze sie wtrace, ale chyba nie wiesz, o czym mowisz. trzeba zobaczyc na wlasne oczy taki przypadek i dopiero oceniac. a tak sie sklada, ze ja taki znam. moja siostra mieszka w bloku, gdzie za sciana ma takich sasiadow wlasnie. chlopak ma 14 lat i jest uzalezniony od komputera. co dzieciak wyprawia w tym domu, to przechodzi ludzkie pojecie. awanturuje sie z matka (ojca nie ma). zawalil szkole, juz do niej nie chodzi wcale. wyzywa matke od najgorszych za kazdym razem, jak chce mu wylaczyc komputer. policja regularnie tam przyjezdza. kiedy matka odciela go od komputera, internetu, szalal tak, ze nawet z okna chcial wyskoczyc.i to juz nie raz. grozil, ze sie zabije. siedzial juz na parapecie. kobeta wyglada jak chodzaca smierc, taka jest zmarnowana. to jest tragedia dla tej rodziny. a kiedys byl normalnym dzieckiem. my mozemy sobie lekcewazyc takie rzeczy, bo jako juz starsi od nich ludzie(ja mam 28 lat) nie mielismy takich doswiadczen z dziecinstwa. kiedys komputery nie byly tak powszechne i nasze dziecinstwo wygladalo inaczej. i nawet jesli teraz, w doroslym zyciu, spedzamy sporo czasu przed monitorem, to umiemy sie oderwac od tego swiata, wiemy, ze mozna inaczej spedzac czas, inaczej zyc. natomiast dzieci od malego przyzwyczajone do wirtualnego swiata, zupelnie inaczej sie rozwijaja. myla swiat wirtualany z prawdziwym. co z tego chlopaka wyrosnie, jesli on tylko taki swiat zna? nie ma juz kolegow. nie uprawia sportu. zapomina sie najesc! problem jest wiekszy niz sie wydaje. nie mozna go lekcewazyc.
[quote name='gracz' date='17 sierpień 2010 - 13:21 ' timestamp='1282044095' post='330695']
ja nie zaluje ze mialem hobby jakie mialem wazne zeby znalezc tez troche dystansu do PC i wyjsc czasem pograc w pilke czy to z kolegami na piwko a od razu inaczej sie czlowiek czuje A z syna nie robcie jakiegos "uzaleznionego" tylko dlatego ze swiat wirtualny podoba mu sie bardziej niz ten co jest w rzeczywistosci. Dorastajac zacznie zauwazac ze zycie jest inne i znudzi mu sie w koncu siedzenie przed kom... rozwiń
Avatar
gracz / 17 sierpnia 2010 o 13:21
ja nie zaluje ze mialem hobby jakie mialem wazne zeby znalezc tez troche dystansu do PC i wyjsc czasem pograc w pilke czy to z kolegami na piwko a od razu inaczej sie czlowiek czuje A z syna nie robcie jakiegos "uzaleznionego" tylko dlatego ze swiat wirtualny podoba mu sie bardziej niz ten co jest w rzeczywistosci. Dorastajac zacznie zauwazac ze zycie jest inne i znudzi mu sie w koncu siedzenie przed komputerem jak mi w tej chwili. Poddajac go leczeniu robicie z niego sierote czy czlowieka niezrownowazonego i potem moze sie tak czuc przez dlugie lata. Wazne zeby zdawal z klasy do klasy i mial jakis papierek chociaz teraz i po studiach pracy nie ma. Chillout !
ja nie zaluje ze mialem hobby jakie mialem wazne zeby znalezc tez troche dystansu do PC i wyjsc czasem pograc w pilke czy to z kolegami na piwko a od razu inaczej sie czlowiek czuje A z syna nie robcie jakiegos "uzaleznionego" tylko dlatego ze swiat wirtualny podoba mu sie bardziej niz ten co jest w rzeczywistosci. Dorastajac zacznie zauwazac ze zycie jest inne i znudzi mu sie w koncu siedzenie przed komputerem jak mi w tej chwili. Poddajac go leczeniu robicie z niego sierote czy czlowieka niezrownowazonego i potem moze sie tak cz... rozwiń
Avatar
nieuzależniony / 17 sierpnia 2010 o 12:45
oni nie sa uzaleznieni, tylko sie im wmawia ze sa uzaleznieni....ja teraz w wakacje codziennie siedze przed kompem 15-16 godzin....nie mam bolow głowy, bezsennosci [spie od 7 do 9 godz] czy padaczki....z wychodzeniem gdzies tez nie mam problemow...w roku szkolnym tez sporo siedze, bo tez od razu po przyjsciu właczam komputer....a z nauka nie mam problemów - mam srednia powyzej 4....moze problem tkwi w ich wieku - za młodzi sa i dlatego nie potrafia zdac sobie sprawy z tego ze nauka czy sen w ich wieku tez jest wazna
Avatar
przemowsky / 17 sierpnia 2010 o 11:38
[quote name='from toleranted' date='17 sierpień 2010 - 09:36 ' timestamp='1282030569' post='330593']
Ja się pytam gdzie byli rodzice ?
[/quote]
W sąsiednim pokoju...
Avatar
king kong / 17 sierpnia 2010 o 11:10
niedługo sprawdzą się scenariusze filmów surogaci , matrix, terminator 2 .....
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2010 o 10:23
ło matko 12 godzin przed komp i od razu w szpitalu lądują

słabe pokolenie rośnie
Avatar
JAN88 / 17 sierpnia 2010 o 09:39
TOŻ ONI MAJĄ PSYCHOTERAPIE W ZASADZIE NON STOP SIEDZĄC PRZY KOMPIE WYCISZAJĄ SIĘ ANALIZUJĄ SWOJE ZACHOWANIE DE...BILKA
Avatar
from toleranted / 17 sierpnia 2010 o 09:36
Ja się pytam gdzie byli rodzice ?
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 15:37
Mówi się, że człowiek jest uzależniony od komputera i gier, kiedy twierdzi, że świat przedstawiony w grze jest lepszy i ciekawszy niż w rzeczywistości. A przecież w grach właśnie o to chodzi. Nikt nie kupiłby symulatora życia codziennego. Gry dają nam możliwość bycia kim chcemy: Spiderman'em, Draven;em albo chociaż CT. Każdy chce przeżywać przygody, których nie może doświadczyć w prawdziwym życiu: walić serię z "akacza", władać toporem, czy wspinać się po ścianach wieżowców. Świat gry MUSI być ciekawszy, by ktokolwiek ją kupił.
Avatar
Drabiuk LUKASZ / 29 lipca 2012 o 14:18
Witam mam 14lat i sam bylem nalogowym graczem gier takich jak CS-counter strike czy Dark orbit one wciagaja tak ze popprostu czlowiek chce byc najlepszy w ta gre poswieca na nia bardzzo duzo czasu i mialem momenty gdy siedzialem 16godzin bez przerwy i wpadalem z hipnoze nic do mnie nie docieralo az mnie kktos nie obudzi z tak jakby snu, i czesto wolalem nawet bardzo czesto wolalem grac niz isc zjesc obiad gdy przychodzili do mnie koledzy wolalem zostac w domu i grac Zmarnowalem sobie zycie gdy w 4 klasie mialem swiadectwo z czerwonym paskiem to teraz ledwo mam srednio 3.0 Dlatego przestrzegam was przed tym!!! Moim sposobem na oduczenie sie nalogu bylo znalezienie sobie innego nalogu Ale to nie byly zadne gry czy cos to byla kostka rubika uczyla mnie wyobrazni i potrafila uczyc wtedy tamten nalug mi sie znudzil tak poprostu pozniej uczylem sie trickow freestylefotball duzo sie nauczylem i szukalem sobie jaiegos zajecia Moje oczy byly opuchniete jak bym mial slliwki pod occczami czesto nawet sam mi lzawily Trzeba miec ruwniez silna wole dobra zeby juz nie przedluzac no to uwazajcie na siebie, czesc:)
Witam mam 14lat i sam bylem nalogowym graczem gier takich jak CS-counter strike czy Dark orbit one wciagaja tak ze popprostu czlowiek chce byc najlepszy w ta gre poswieca na nia bardzzo duzo czasu i mialem momenty gdy siedzialem 16godzin bez przerwy i wpadalem z hipnoze nic do mnie nie docieralo az mnie kktos nie obudzi z tak jakby snu, i czesto wolalem nawet bardzo czesto wolalem grac niz isc zjesc obiad gdy przychodzili do mnie koledzy wolalem zostac w domu i grac Zmarnowalem sobie zycie gdy w 4 klasie mialem swiadectwo z czerwonym pask... rozwiń
Avatar
edyta / 17 sierpnia 2010 o 13:39
[quote name='gracz' date='17 sierpień 2010 - 13:21 ' timestamp='1282044095' post='330695']
ja nie zaluje ze mialem hobby jakie mialem wazne zeby znalezc tez troche dystansu do PC i wyjsc czasem pograc w pilke czy to z kolegami na piwko a od razu inaczej sie czlowiek czuje A z syna nie robcie jakiegos "uzaleznionego" tylko dlatego ze swiat wirtualny podoba mu sie bardziej niz ten co jest w rzeczywistosci. Dorastajac zacznie zauwazac ze zycie jest inne i znudzi mu sie w koncu siedzenie przed komputerem jak mi w tej chwili. Poddajac go leczeniu robicie z niego sierote czy czlowieka niezrownowazonego i potem moze sie tak czuc przez dlugie lata. Wazne zeby zdawal z klasy do klasy i mial jakis papierek chociaz teraz i po studiach pracy nie ma. Chillout !
[/quote]
przepraszam, ze sie wtrace, ale chyba nie wiesz, o czym mowisz. trzeba zobaczyc na wlasne oczy taki przypadek i dopiero oceniac. a tak sie sklada, ze ja taki znam. moja siostra mieszka w bloku, gdzie za sciana ma takich sasiadow wlasnie. chlopak ma 14 lat i jest uzalezniony od komputera. co dzieciak wyprawia w tym domu, to przechodzi ludzkie pojecie. awanturuje sie z matka (ojca nie ma). zawalil szkole, juz do niej nie chodzi wcale. wyzywa matke od najgorszych za kazdym razem, jak chce mu wylaczyc komputer. policja regularnie tam przyjezdza. kiedy matka odciela go od komputera, internetu, szalal tak, ze nawet z okna chcial wyskoczyc.i to juz nie raz. grozil, ze sie zabije. siedzial juz na parapecie. kobeta wyglada jak chodzaca smierc, taka jest zmarnowana. to jest tragedia dla tej rodziny. a kiedys byl normalnym dzieckiem. my mozemy sobie lekcewazyc takie rzeczy, bo jako juz starsi od nich ludzie(ja mam 28 lat) nie mielismy takich doswiadczen z dziecinstwa. kiedys komputery nie byly tak powszechne i nasze dziecinstwo wygladalo inaczej. i nawet jesli teraz, w doroslym zyciu, spedzamy sporo czasu przed monitorem, to umiemy sie oderwac od tego swiata, wiemy, ze mozna inaczej spedzac czas, inaczej zyc. natomiast dzieci od malego przyzwyczajone do wirtualnego swiata, zupelnie inaczej sie rozwijaja. myla swiat wirtualany z prawdziwym. co z tego chlopaka wyrosnie, jesli on tylko taki swiat zna? nie ma juz kolegow. nie uprawia sportu. zapomina sie najesc! problem jest wiekszy niz sie wydaje. nie mozna go lekcewazyc.
[quote name='gracz' date='17 sierpień 2010 - 13:21 ' timestamp='1282044095' post='330695']
ja nie zaluje ze mialem hobby jakie mialem wazne zeby znalezc tez troche dystansu do PC i wyjsc czasem pograc w pilke czy to z kolegami na piwko a od razu inaczej sie czlowiek czuje A z syna nie robcie jakiegos "uzaleznionego" tylko dlatego ze swiat wirtualny podoba mu sie bardziej niz ten co jest w rzeczywistosci. Dorastajac zacznie zauwazac ze zycie jest inne i znudzi mu sie w koncu siedzenie przed kom... rozwiń
Avatar
gracz / 17 sierpnia 2010 o 13:21
ja nie zaluje ze mialem hobby jakie mialem wazne zeby znalezc tez troche dystansu do PC i wyjsc czasem pograc w pilke czy to z kolegami na piwko a od razu inaczej sie czlowiek czuje A z syna nie robcie jakiegos "uzaleznionego" tylko dlatego ze swiat wirtualny podoba mu sie bardziej niz ten co jest w rzeczywistosci. Dorastajac zacznie zauwazac ze zycie jest inne i znudzi mu sie w koncu siedzenie przed komputerem jak mi w tej chwili. Poddajac go leczeniu robicie z niego sierote czy czlowieka niezrownowazonego i potem moze sie tak czuc przez dlugie lata. Wazne zeby zdawal z klasy do klasy i mial jakis papierek chociaz teraz i po studiach pracy nie ma. Chillout !
ja nie zaluje ze mialem hobby jakie mialem wazne zeby znalezc tez troche dystansu do PC i wyjsc czasem pograc w pilke czy to z kolegami na piwko a od razu inaczej sie czlowiek czuje A z syna nie robcie jakiegos "uzaleznionego" tylko dlatego ze swiat wirtualny podoba mu sie bardziej niz ten co jest w rzeczywistosci. Dorastajac zacznie zauwazac ze zycie jest inne i znudzi mu sie w koncu siedzenie przed komputerem jak mi w tej chwili. Poddajac go leczeniu robicie z niego sierote czy czlowieka niezrownowazonego i potem moze sie tak cz... rozwiń
Avatar
nieuzależniony / 17 sierpnia 2010 o 12:45
oni nie sa uzaleznieni, tylko sie im wmawia ze sa uzaleznieni....ja teraz w wakacje codziennie siedze przed kompem 15-16 godzin....nie mam bolow głowy, bezsennosci [spie od 7 do 9 godz] czy padaczki....z wychodzeniem gdzies tez nie mam problemow...w roku szkolnym tez sporo siedze, bo tez od razu po przyjsciu właczam komputer....a z nauka nie mam problemów - mam srednia powyzej 4....moze problem tkwi w ich wieku - za młodzi sa i dlatego nie potrafia zdac sobie sprawy z tego ze nauka czy sen w ich wieku tez jest wazna
Avatar
przemowsky / 17 sierpnia 2010 o 11:38
[quote name='from toleranted' date='17 sierpień 2010 - 09:36 ' timestamp='1282030569' post='330593']
Ja się pytam gdzie byli rodzice ?
[/quote]
W sąsiednim pokoju...
Avatar
king kong / 17 sierpnia 2010 o 11:10
niedługo sprawdzą się scenariusze filmów surogaci , matrix, terminator 2 .....
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2010 o 10:23
ło matko 12 godzin przed komp i od razu w szpitalu lądują

słabe pokolenie rośnie
Avatar
JAN88 / 17 sierpnia 2010 o 09:39
TOŻ ONI MAJĄ PSYCHOTERAPIE W ZASADZIE NON STOP SIEDZĄC PRZY KOMPIE WYCISZAJĄ SIĘ ANALIZUJĄ SWOJE ZACHOWANIE DE...BILKA
Avatar
from toleranted / 17 sierpnia 2010 o 09:36
Ja się pytam gdzie byli rodzice ?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!