piątek, 23 lutego 2018 r.

Zdrowie

Porzuć lekarza swego, wybierz innego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2007, 16:55
Autor: MARIA BALICKA

Kazimierz Kamiński z Lublina ma żal do swej przychodni, z której usług korzystał od lat.

- Narażono mnie na niepotrzebny ból - skarży się pan Kazimierz. - Lekarka postawiła błędną diagnozę, bo oglądała chore miejsce na nodze... z drugiej strony biurka. Nie zauważyła więc powikłań. Leczenie się wydłużyło, poniosłem koszty niepotrzebnego w tej sytuacji, drogiego leku.

Mam też zastrzeżenia do organizacji pracy w przychodni. Mimo, że mam 78 lat i jestem inwalidą o znacznym stopniu niepełnosprawności, przychodząc na opatrunki (na wyznaczoną godzinę!) musiałem czekać nawet półtorej godziny. Dopiero ostatniego dnia pielęgniarka poprosiła mnie do gabinetu o wyznaczonym czasie. Sam nie mam siły walczyć w kolejce o pierwszeństwo z innymi. Kiedy chciałem się poskarżyć kierownictwu, też odesłano mnie na następny dzień.

- Ze skargą spotykam się po raz pierwszy od półtora roku. My wręcz przekraczamy limity przyjęć - usłyszeliśmy od kierowniczki przychodni. - Wyznaczane godziny przyjęć są orientacyjne. Staramy się, by dostęp do lekarzy był jak najłatwiejszy, a ich praca rzetelna. Ale warunki nie zawsze pozwalają na natychmiastowe przyjęcie każdego pacjenta. Aby skutecznie interweniować, np. w takiej sprawie jak zwrot pieniędzy za niepotrzebny pacjentowi lek, muszę mieć dowód. Prosiłam, więc skarżącego się pacjenta o krótkie opisanie sprawy. Niestety, spotkałam się z odmową.

Ponieważ nie udało nam się potwierdzić stawianych przychodni zarzutów, nie podajemy jej nazwy. Podajemy natomiast prostą receptę dla pacjentów niezadowolonych ze swych lekarzy (przychodni). Oto ona:

Weź z nim rozwód

Lekarza rodzinnego możesz zmienić dwa razy w roku bezpłatnie. Jeśli robisz to częściej, musisz zapłacić za każdym razem 80 zł. Zmieniając specjalistę powinieneś przynieść nowe skierowanie (nie dotyczy to specjalności nie wymagających skierowań: np. dentysty, ginekologa, położnika, dermatologa, wenerologa, okulisty, psychiatry).

Możesz też poskarżyć się na doktora (przychodnię) rzecznikowi praw pacjenta wojewódzkiego oddziału NFZ (tel. 081 531 05 45).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nikol
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nikol
nikol (9 grudnia 2007 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NFZ jest od płacenia a nie od oceny pracy lekarza .Piszący wierszówkę powinien o tym wiedzieć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!