sobota, 24 marca 2018 r.

Zdrowie

Prezerwatywy nie używamy, bo się kochamy...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 czerwca 2008, 10:33

Te dziewczyny już się wyszalały, czas imprez mają za sobą. Są "zmęczonymi dwudziestolatkami”.

Mają dookoła dużo mediów, informacji, nowości, duży wybór szkół, zawodu, możliwości życia. Konsekwentnie dążą do godzenia w przyszłości wielu ról - matki, kobiety atrakcyjnej i aktywnej zawodowo.


Taki obraz e-generacji, czyli współczesnych dwudziestolatek - dziewczyn przeładowanych zajęciami i informacjami, ale jednocześnie doskonale zaplanowanych - wyłania się z badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Stratosfera, specjalizującą się w strategiach i innowacjach marketingowych.

Mam 20 lat - mogę rodzić

Cechy typowe dla współczesnej dziewczyny to niezależność, przedsiębiorczość, atrakcyjność pod względem osobowości i wyglądu. Ich styl życia zbliża się do modelu 30-latek. Mają dopiero dwadzieścia parę lat, ale już się przygotowują, by być samodzielne i samowystarczalne, co więcej - są gotowe na stworzenie rodziny i dziecko.

Chcesz o tym porozmawiać?

Wiele cech tych młodych dziewczyn pokazuje, jaka przepaść dzieli je od pokolenia matek. To z pewnością podejście do seksu - to dzisiejsze dwudziestolatki kierują tą sferą, to one myślą o antykoncepcji i one się zabezpieczają, decydując tym samym o momencie założenia rodziny. Otwarcie rozmawiają o seksie z koleżankami i z partnerem. Sfera seksu jest tematem jednym z wielu, ważnym, lecz naturalnym. Nie rozmawiają o sprawach intymnych tylko z matką, w rozmowach z nimi nadal są to tematy niewygodne i pomijane.

Dla każdego (partnera) co innego

Antykoncepcja jest dla dziewczyn z e-generacji ważnym elementem życiowego planu. Dlatego dbają o zabezpieczenie, wybierając metodę najlepiej dobraną do stylu życia i efektywną. Decyzja o stosowaniu konkretnego środka uzależniona jest od relacji, w jakiej dziewczyna jest z partnerem. W związkach przelotnych, kiedy seks jest bardziej przypadkowy, wystarcza prezerwatywa. Natomiast dziewczyny, które są w stałych związkach, stosują antykoncepcję hormonalną i traktują ją jak inwestycję.

Ginekolog - przykra konieczność

Dziewczyny e-generacji mają ciągle wiele pytań i obaw w związku ze stosowaną antykoncepcją. Najistotniejszym źródłem wiedzy jest dla nich lekarz. Niestety, do ginekologa chodzą rzadko - takie wizyty traktują jako przykrą konieczność - głównie po to, by otrzymać receptę na środki antykoncepcyjne.

Metody antykoncepcji

W podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej, czyli skutecznej, bezpiecznej, dopasowanej do stylu życia, czyli efektywnej metody antykoncepcji, powinien pomóc lekarz.

Środki antykoncepcyjne dzielą się na: mechaniczne, chemiczne oraz hormonalne. Teraz - o dwóch pierwszych grupach.

odki mechaniczne
- Prezerwatywy

Jak działa - Na zasadzie fizycznej bariery, powstrzymuje nasienie przed dostaniem się do pochwy.

Dla kogo - kobiet, które często zmieniają partnerów i mają skłonność
do intymnych infekcji.

Zalety - Łatwo dostępny i dość tani środek antykoncepcyjny. Nie tylko zapobiega niechcianej ciąży, ale chroni też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Wady - Może osłabiać doznania seksualne, jej skuteczność w dużej mierze zależy od wprawy mężczyzny w posługiwaniu się prezerwatywą. Gdy zostanie uszkodzona lub pęknie, będzie zawodna.

Skuteczność Od 3 do 36 nieplanowanych ciąż na 100 par stosujących tę metodę w ciągu roku.

Środki chemiczne

Globulki, kremy plemnikobójcze

Jak działają - Na 10-15 minut przed stosunkiem wprowadza się je do pochwy. Mechanizm ich działania polega na upośledzeniu funkcji plemników.

Dla kogo - Odpowiednie dla kobiet ze skłonnością do infekcji intymnych, bo mają dodatkowe działanie bakteriobójcze.

Zalety - Poprawiają nawilżenie pochwy, co ułatwia odbycie stosunku.

Wady - Trzeba odczekać około 20-30 minut zanim się rozpuszczą i zaczną działać. Środki te zwykle obficie się pienią, co dla niektórych kobiet jest krępujące, a mężczyznom może przeszkadzać przy pieszczotach oralnych.

Skuteczność Od 4 do 36 nieplanowanych ciąż na 100 par stosujących tę metodę w ciągu roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!