środa, 24 stycznia 2018 r.

Zdrowie

Ranking szpitali: Papieski w Zamościu najlepszy na Lubelszczyźnie

  Edytuj ten wpis

Szpital papieski w Zamościu znalazł się na ósmym miejscu najnowszego rankingu polskich szpitali. Oprócz niego, w pierwszej setce publicznych szpitali znalazło się jeszcze sześć placówek z Lubelszczyzny.

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, w dwóch poprzednich latach plasował się na drugim i na trzecim miejscu. Skąd ten spadek? – Dużą role graja tu finanse. Nasz szpital, podobnie jak inne z naszego województwa są poszkodowane złym finansowaniem, od połowy 2008 roku nie dostajemy funduszy za nadwykonania, a to odbija się na kondycji finansowej - mówi Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala. – Pocieszające jest jednak, że znaleźliśmy się w ekstraklasie polskich szpitali, choć pewien niedosyt jest

14 miejsce zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, a 26 miejsce szpital kliniczny nr 4 w Lublinie.

Szpitale, mimo ciągłego problemu z finansowaniem się rozwijają. Pieniądze na inwestycje i doposażenie pochodzą głównie z funduszy unijnych.
W rankingu wykonanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia na zlecenie Rzeczpospolitej oceniano m.in. jakość zarządzania, opieki medycznej, usług dla pacjenta, certyfikaty jakości i skargi, komfort pobytu oraz analizowano liczbę zdarzeń niepożądanych.

Zamojski szpital doceniono za ściąganie specjalistów z całego regionu, zwiększanie kontraktu z Narodowym funduszem Zdrowia. Teraz szpital zamierza otworzyć centrum onkologiczne.

Dalsze 27 miejsce zajął w rankingu Dziecięcy Szpital Kliniczny. Szpital Kliniczny nr 1 przy Staszica w Lublinie uplasował się na 37 miejscu, szpital z Międzyrzeca na 45, a SPZOZ z Łukowa na 73. W Złotej Setce nie zmieściły się inne szpitale naszego regionu. A są to szpital z Tomaszowa Lubelskiego, Radzynia Podlaskiego, szpital MSWiA z Lublina i Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. W rankingu nie ma też placówek z Lubelszczyzny w rankingu szpitali niepublicznych. (tom)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Komentator
mario
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 października 2009 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ten z Łęcznej był brany pod uwage , czy jest jeszcze za "młody" stażem ??
Rozwiń
Komentator
Komentator (20 października 2009 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mario napisał:
Szpital w Tomaszowie - Żal duszę ściska!


Ściska z mocą buldożera. To teraz wyobraź sobie co się dzieje w innych szpitalach
Rozwiń
mario
mario (20 października 2009 o 16:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szpital w Tomaszowie - Żal duszę ściska!
Rozwiń
Liubellak
Liubellak (20 października 2009 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny raz, w kolejnej kategorii Zamość zjadł nasz skostniały i nudny Lublin. Wypada tylko pogratulować hetmańskiemu grodowi i wstydzić się za gród kozi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!