niedziela, 18 marca 2018 r.

Zdrowie

Służba zdrowia: Dyrektorskie portfele chorują na otyłość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2011, 20:55
Autor: Rafał Panas

 (Archiwum)
(Archiwum)

Zarząd Województwa ocenił zeszłoroczne wyniki finansowe podległych mu placówek służby zdrowia.

Pięciu dyrektorów: dostało nagrodę w wysokości jednej pensji (w ich placówkach zadłużenie nie wzrosło), dziesięciu: dwukrotność wynagrodzenia (mieli zysk), a dwóch: trzykrotność za szczególne osiągnięcia. Trzech obejdzie się bez nagrody – mieli starty (wystarczyło 8 tys. zł).

– Nagrody dostali również dyrektorzy, których placówki nie zwiększyły zadłużenia. To może nie jest sukces, ale przy braku zwiększonych nakładów na placówkę to też jest rzecz niebagatelna – tłumaczy Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Najlepiej ocenieni dyrektorzy to Dariusz Oleński ze szpitala w Białej Podlaskiej oraz Andrzej Mielcarek ze szpitala w Zamościu. Ich placówki znalazły się w pierwszej dziesiątce w ogólnopolskim rankingu szpitali "Rzeczpospolitej”.

– Oni przynieśli zysk, poszli do przodu ze swoimi usługami i w pewien sposób promują region swoją pracą – mówi Tomasz Pękalski, członek Zarządu Województwa.

Zamojski szpital znalazł się na szóstym miejscu w rankingu "Rzeczpospolitej' (rok wcześniej miał drugie).

– Kierowanie szpitalem to kombinowanie i ciągły balans na linie. Brakuje pieniędzy i trzeba często podejmować trudne decyzje. Najważniejsza jest jakość obsługi i zadowolenie pacjentów, dlatego np. mamy bezpłatny parking – mówi Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala w Zamościu.

Nagród nie dostali: Bogusław Wach z Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Lublinie, dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie Marek Cydejko (odszedł, bo CBA odkryło, że naruszał Ustawę antykorupcyjną) oraz Ryszard Śmiech z zadłużonego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie (ma ponad 100 mln zł zobowiązań).

– Nie jestem na łaskawym chlebie władzy. Może kiedyś prawdę powiedziałem, może podpadłem. Po 40 latach pracy wybieram się na emeryturę i każde pieniądze by się przydały, szczególnie, że pracowałem na maksymalnych obrotach i dużo zrobiłem dla przychodni – komentuje Bogusław Wach decyzję zarządu.

I dodaje, że jego placówka ma 1,4 mln zł na plusie, ale podpadł, bo krytykował pomysł Zarządu Województwa, żeby łączyć placówki.

– Jego przychodnia miała w 2010 r. wynik ujemny. Niech pan odrzuci myśl, że działam subiektywnie. Przy nagrodach liczył się tylko wynik finansowy. Tam strata wyniosła zaledwie ok. 8 tys. zł, ale każda złotówka jest ważna – tłumaczy Pękalski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lech
życie
życie
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lech
lech (3 kwietnia 2014 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Wach "zapomniał" będąc lekarzem i kierownikiem przychodni, że pacjentów mających alergię należy kierować do poradni alergologicznych, stąd tylko taka strata a nie większa. I tak mu się długo udawało. Przytrzymywanie pacjenta dla siebie powinno być karalne.

Rozwiń
życie
życie (4 sierpnia 2011 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='życie' timestamp='1312447759' post='510722']
Hmm, lekarze lekarzami, ale zastanawialiście się jak można to życie przedłużyć. Podobno 50% przypadków jest wyleczalnych.... http://***TU BYŁ SPAM**.com/
[/quote]


podaje jeszcze raz adresik tojafura (kropka) com
Rozwiń
życie
życie (4 sierpnia 2011 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hmm, lekarze lekarzami, ale zastanawialiście się jak można to życie przedłużyć. Podobno 50% przypadków jest wyleczalnych.... http://***TU BYŁ SPAM**.com/
Rozwiń
ewik
ewik (4 sierpnia 2011 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektorzy dbają o portfele, lekarze o swoje samochody a my sami musimy zadbać o swoje zdrowie http://***TU BYŁ SPAM**.com. Odwiedź tę stronę i pomóż sobie.
Rozwiń
mama
mama (4 sierpnia 2011 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja gratuluję nagród za harówę jaką ci dyrektorzy mieli i mają. Nie znam szpitala w Zamościu ale ten w Białej Podlaskiej jest świetny, dużo się tam robi i już zrobiło, a atmosfera i obsługa pacjenta jest rewelacyjna (rodziłam tam dziecko). Uważam, że bardzo dużo zależy od mądrości człowieka zarządzającego, który jak ma nawet durne przepisy i ograniczenia to świetnymi pomysłami i rozumem może mieć i zyski i znakomitą renomę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!