Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

6 września 2019 r.
11:14

10 powodów, aby rozpocząć studia w Polsce

0 2 A A

Polska to kraj, który ma naprawdę dużo do zaoferowania dla studentów. Poznaj 10 powodów, dla których powinieneś studiować w Polsce

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeśli chcesz prowadzić szczęśliwe życie i cieszyć się tym, co świat ma do zaoferowania, z pewnością musisz się kształcić. Dobra praca, reputacja społeczna to tylko niektóre z wielu korzyści płynących z bycia osobą wykształconą. Edukacja jest koniecznością dla obiecującej i bezpiecznej przyszłości oraz stabilnego życia. Edukacja jest jednym z najważniejszych aspektów rozwijających się krajów, bez niej nasza cywilizacja wyglądałaby kompletnie inaczej, a rozwój i obecny stan społeczeństwa zawdzięczamy właśnie edukacji.

Jest ona bardzo ważna, jeśli chcesz być osobą samodzielną. Pomaga w uzyskaniu niezależności finansowej, ale to nie wszystko. Edukacja czyni cię mądrzejszym, abyś mógł podejmować własne decyzje. Edukacja w znacznym stopniu wpływa na nasze zrozumienie różnicy między dobrem a złem.. Jeśli jesteś wykształcony, dobrze znasz swoje prawa, prawo i obowiązki wobec społeczeństwa. Dlatego też edukacja jest ważnym czynnikiem, który przyczynia się do harmonii społecznej i pokoju.

Jednym z najlepszych krajów, w których możemy zacząć lub kontynuować swoją edukację jest z pewnością Polska. Poniżej prezentujemy 10 powodów, które powinny przekonać cię, że naprawdę warto wybrać Polskę.

1. Wysoki poziom uniwersytetów

Polski system edukacji był najbardziej dynamicznie rozwijającym się w Europie w ciągu ostatnich dwunastu lat. Liczba uczelni wzrosła pięciokrotnie, a liczba studentów czterokrotnie. Każdego roku prawie pół miliona młodych ludzi rozpoczyna naukę na uniwersytetach i uczelniach wyższych. W Polsce działa obecnie ponad 400 uczelni wyższych, wprawdzie jest to duża liczba, jednak na polskiej ziemi można wyróżnić kilka z nich, które odznaczają się w porównaniu do uniwersytetów na całym świecie. Do najbardziej znanych i uznawanych uczelni zalicza się:

Uniwersytet Warszawski

Jest to największy uniwersytet w Polsce, założony w 1816 roku. Uczelnia składa się z 21 wydziałów, co daje łączną liczbę studentów na poziomie 55 000. Więcej informacji na temat oferowanych kierunków oraz innych możliwości związanych ze studiowaniem na UW można znaleźć na stronie uniwersytetu: https://www.uw.edu.pl/.

Uniwersytet Jagielloński

Jest to najstarszy polski uniwersytet (założony w 1364 roku) i jeden z najstarszych w Europie. Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski od lat walczą o tytuł najlepszego uniwersytetu w Polsce, zmieniając się na prowadzeniu co kilka lat. Politechnika Warszawska Zajmuje miejsce wśród wiodących uczelni technicznych w Europie i jest jedną z najwyżej cenionych szkół wyższych w Polsce. Położona w stolicy Polski uczelnia 30 tys. studentów i ponad 20 kierunków studiów, które obejmują wszystkie dziedziny nauki i techniki. Politechnika została założona w 1899 r. i była jedną z pierwszych uczelni w Polsce, na której wykładano inżynierię. W ostatnich latach jej absolwenci stali się znani z tego, że stanowią imponująco wysoki odsetek polskich menedżerów i kadry zarządzającej.

Od wielu lat polskie szkoły medyczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, jest to związane z relatywnie niskim czesnym oraz możliwością wykonywania zawodu w innych krajach europejskich. Studia te prowadzone są w języku angielskim, a znajomość polskiego nie jest konieczna.

Jak więc dostać się na studia, jeśli jesteśmy studentem z zagranicy? Przede wszystkim musimy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej lub oficjalny duplikat dyplomu wydany przez daną szkołę średnią lub jej odpowiednik w danym kraju. Dodatkowo należy posiadać certyfikat biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim, chyba że zajęcia w szkole odbywały się w tym języku. W przypadku aplikowania na studia magisterskie należy posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, życiorys, formularz zgłoszeniowy, dowód znajomości języka oraz ewentualnie referencje.

2. Brak czesnego i niższe ceny

Studenci z zagranicy, którzy aplikują na studia nie muszą się przejmować żadnymi dodatkowymi opłatami. Natomiast jeśli chodzi o studentów pochodzących z poza Unii Europejskiej niezbędna jest Karta Polaka. Jedynym wymogiem darmowej edukacji jest zapisanie się na kierunek prowadzony w języku polskim.

W przypadku kierunków prowadzonych w innych językach mogą obowiązywać niewielkie opłaty, jednak sumy te są zdecydowanie niższe niż w innych krajach Unii Europejskiej i zaczynają się już od około 1500 EUR za rok. Dla porównania na przykład w krajach skandynawskich musimy liczyć się z wysokością czesnego rzędu 10 000 EUR za rok. W przypadku studiów zaocznych, wieczorowych lub dla osób pochodzących z poza Unii Europejskiej i nieposiadających Karty Polaka obowiązują dodatkowe opłaty semestralna za studiowanie. Wysokość czesnego zależy od kierunku studiów jak również od wybranej uczelni. Oprócz wysokości czesnego bardzo ważnym czynnikiem są również koszty życia w danym kraju. Ceny wynajmu mieszkań bardzo znacznie wahają się w zależności od miasta, do którego chcemy przeprowadzić się na studia. Oczywiście ceny te są najwyższe w stolicy – Warszawie, gdzie za wynajem pokoju będziemy musieli zapłacić około 250 EUR w zależności od dzielnicy. Natomiast w innych miastach ceny za pokój zawierają się zazwyczaj w granicy do 250 EUR.

Natomiast jeśli nie chcemy wydawać 250 EUR na pokój lub mieszkanie do dyspozycji studentów pozostają również liczne akademiki/domy studenckie, które są znacząco tańsze. Zazwyczaj zagraniczny studenci nie mają problemu z otrzymaniem miejsca w takim akademiku, a koszt za miesiąc nie jest większy niż 150 EUR.

Kolejnym bardzo przystępnym czynnikiem są ceny komunikacji miejskiej w Polsce. W większości miast koszt biletu miesięcznego dla studentów wynosi około 20 EUR. Natomiast w czasie cieplejszej połowy roku do dyspozycji mamy również system rowerów miejski, który jest bardzo przystępny, a ceny za użytkowanie są bardzo niskie.

Rząd zaleca, aby miesięczny budżet dla studentów międzynarodowych oscylował w okolicach 300 EUR. Jednak oczywiście wszystko zależy od stylu życia i od wybranego zakwaterowania. W praktyce, jedząc na mieście, chodząc na imprezy itd. wydatki nie powinny przekroczyć 550 EUR, wliczając jedzenie oraz opłaty za pokój.

Kolejną bardzo atrakcyjna opcją dla studentów jest możliwość korzystania z bardzo tanich pociągów. Studenci w momencie otrzymania legitymacji mogą skorzystać ze zniżki 51% na wszystkie pociągi. Największe polskie miasta są bardzo dobrze skomunikowanie, a czas przejazdu z Warszawy do Krakowa czy Gdańska to około 3 godziny. Koszt biletu dla studentów zazwyczaj nie przekracza 25 EUR.

Jeśli jednak brakuje nam pieniędzy możemy poszukać dodatkowych możliwości zarobku. Obecnie w Internecie można bardzo łatwo znaleźć różnorodne oferty pracy. Oczywiście początki są zawsze trudne jednak po włożeniu odpowiedniej ilości pracy możemy oczekiwać stałego dochodu na odpowiednim poziomie. Na przykład możemy zająć się pisaniem artykułów na jednym z dostępnych portali na przykład Paper Leaf

3. System boloński w Polsce

W Polsce obowiązuje trójstopniowy system wyższej edukacji bazujący na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Jest on oparty na europejskich systemie transferu i akumulacji punktów. Oznacza to, że zarówno Polacy jak i osoby pochodzące z zagranicy pozostają mobilni i mogą kontynuować naukę w całej Unii Europejskiej.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych programów wymiany jest Erasmus, który rozpoczął się w 1998 roku. W ramach tego programu do Polski przyjechało ponad 50 tysięcy studentów zagranicznych, a ponad 100 tysięcy Polaków wzięło udział w edukacji na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej.

Natomiast jeśli twój kraj nie należy do sieci Socrates-Erasmus nadal masz do dyspozycji kilka możliwości uzyskania dofinansowania. Co roku udostępniane jest wiele różnych programów stypendialnych dla osób pochodzących spoza UE. Większość z nich przeznaczona jest dla osób pochodzących z państw wschodnioeuropejskich, Ukrainy, Białorusi czy Mołdawii. Oczywiście dostępne są również programy dla osób pochodzących spoza Europy, w tym przypadku najlepszych sposobem, aby dowiedzieć się o możliwościach, jest skontaktowanie się z polską ambasadą w danym kraju.

4. Naprawdę porywające życie studenckie!

Jest to z pewnością jedna z najważniejszych kwestii dla studentów – czyli życie poza nauką i studiami. Polska oferują naprawdę bogatą ofertę jeśli chodzi o wydarzenia i imprezy. Liczne festiwale muzyczne, filmowe itd., niezliczona liczba restauracji, barów i klubów, możliwość zorganizowania wycieczki do innego miasta w Polsce za naprawdę niskie pieniądze to tylko kilka możliwości, z których możemy skorzystać w Polsce.

Oczywiście organizowane są również wydarzenia czy festiwale, które kierowane są głównie do studentów. Są to tzw. Juwenalia, czyli koncerty organizowane przez uczelnie dla studentów. Zazwyczaj każda uczelnia, czy mniejsza, czy większa organizuje swoje Juwenalia. Koncerty te odbywają się zazwyczaj w Maju, a podczas ich trwania zajęcia na uczelni się nie odbywają.

Oczywiście nie wszystkie miasta są tak samo atrakcyjne, jeśli chodzi o życie nocne czy organizowane wydarzenia. W tej kategorii przodują największe Polskie miasta, czyli Warszawa, Kraków czy Wrocław. Oczywiście w innych polskich miastach również możemy spodziewać się naprawdę bogatego życia studenckiego, jednak w wyżej wymienionych miastach możliwości są prawie nieograniczone.

Polskie instytucje kultury zapewniają wysokiej jakości rozrywkę na każdy gust. Liczba festiwali, targów książki, koncertów, koncertów, koncertów i innych form rozrywki jest ogromna. Jest też coś dla fanów sportu. W 2012 roku w Polsce odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA. Jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie przyciągnie tysiące kibiców z całej Europy.

5. Przepyszne jedzenie

Niskie koszty życia, a do tego przepyszne jedzenie, czy to może być prawda? Oczywiście, że tak. Podczas studiów w Polsce można doświadczyć całego przekroju różnorodnych potraw. Do najpopularniejszych polskich przysmaków można zaliczyć pierogi, gołąbki, kotlet schabowy, bigos, golonkę, krupnik oraz całą masę różnych zup – rosół, zupa pomidorowa, zupa ogórkowa oraz wiele innych. Oczywiście znajdzie się również coś dla fanów słodkości – faworki, pączki, sernik czy makowce. Polska kuchnia jest naprawdę bogata i warto poznać wszystkie jej sekrety.

6. Wysoki poziom bezpieczeństwa

Warto wziąć również poziom bezpieczeństwa publicznego, który znacznie różni się w poszczególnych krajach europejskich. Na przykład kraje skandynawskie, które odznaczają się relatywnie wysokim poziomem bezpieczeństwa mają wyższy wskaźnik przestępczości niż Polska. Jest to kraj całkowicie bezpieczny dla międzynarodowych studentów, niezależnie skąd pochodzisz.

7. Wyjątkowa kultura

Kultura polska jest dobrze znana na całym świecie, zarówno ze względu na dziedzictwo historyczne, jak i obecne osiągnięcia i dokonania. Kultura rozwinęła się głównie w związku położeniem geograficznym i relacjami z innymi krajami, a jej historia sięga tysiąca lat. Pięciu polskich pisarzy zostało nagrodzonych Nagrodą Nobla. Kompozytorzy, tacy jak Karol Szymanowski, Fryderyk Chopin i Ignacy Paderewski, a obecni jak Henryk Górecki, Witold Lutosławski czy Krzysztof Penderecki napisali nowe rozdziały w historii muzyki. Laureaci Oscara: Andrzej Wajda, Janusz Kamiński, Roman Polański, zdobywca Złotej Palmy Krzysztof Kieślowski i wielu innych artystów z branży filmowej są rozpoznawalni na całym świecie. Warto również pamiętać, że Polska to bardzo religijny naród. Około 95 procent mieszkańców to katolicy, a 75% z nich regularnie uczestniczy w nabożeństwach kościelnych. Ta przynależność kościelna wpłynęła na święta i tradycje, które są tak ważną częścią polskiej kultury.

8. Polska gościnność

Gościnność jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze. Można się spodziewać, że każde przypadkowe zaproszenie na kolację lub kolację skończy się jako trzydaniowa uczta. Oczywiście jest w tym nuta przesady, jednak polska gościnność jest naprawdę ogromna. Polacy nie zawahają się zaoferować Ci możliwości noclegu na jedną czy dwie noce, jeśli masz problemy z zorganizowaniem zakwaterowania i zawsze zadbają o to, aby Twój pobyt w Polsce był komfortowy i ciekawy. Ponieważ historia jest ważną częścią polskiej tożsamości, prawie każdy Polak opowie zapierające dech w piersiach historie o swoim rodzinnym mieście, stając się natychmiast atrakcyjnym przewodnikiem turystycznym. Polacy są naprawdę otwarci na poznawanie innych ludzi i są zawsze w tanie dużo zaoferować od siebie.

9. Miasta pełne uroku i magii

Polska jest bardzo zróżnicowanym krajem pod względem geograficznym. Na północy piękne wybrzeże i Bałtyk, natomiast na południu różne masywy górskie, na czele z Tatrami. Można również powiedzieć, że Polska to kraj, w którym spotykają się Zachód i Wschód. Mieszanka kultur jest widoczna w architekturze, sztuce czy kuchni. We wszystkich miastach w Polsce można znaleźć ciekawe zabytki i ślady minionych dni – kościoły, pałace, zamki.

Jednym z najważniejszych ośrodków górskich jest Zakopane – niezależnie od pory roku spotkamy tutaj tysiące turystów zafascynowanych krajobrazem Tatr. Jest to z pewnością doskonałe miejsce do odwiedzenia, jeśli lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu i chcemy poznać ciekawą kulturę górali. Ze względu na swoje cechy, wielu artystów, poetów, pisarzy i malarzy wybierało się do Zakopanego, aby znaleźć inspiracje do tworzenia swoich dzieł.

Przechodząc od razu na północ natrafimy na Trójmiasto, czyli Gdynię, Gdańsk i Sopot. Każde z tych miast ma do zaoferowania coś innego, unikalnego. Sopot, bardzo popularny kurort nadmorski, przyciąga niezależnie od pory roku. W mieście tym znajdziemy wiele restauracji, barów i klubów. Jest to z pewnością miejsce, które nigdy nie zasypia. Burzliwa historia Gdańska zaowocowała unikalną tożsamością i wyglądem. W związku z tym w Gdańsku można wyróżnić wiele różnych stylów architektonicznych, a powojenna odbudowa Gdańska tylko się do tego przyczyniła. Jest to z pewnością miasto licznie odwiedzane przez turystów z całej Europy. W Gdańsku z pewnością każdy znajdzie dla siebie zajęcie, do dyspozycji są liczne muzea, restauracje czy też sklepiki w urokliwych uliczkach. Można również odpocząć w pięknych ogródkach piwnych lub popłynąć łodzią wycieczkową.

Miastem, które również warto odwiedzić jest stolica Polski – Warszawa. Została ona prawie całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej, po której rozpoczął się długi i kosztowny proces odbudowy i odrestaurowania, w celu przywrócenia dawnej świetności. Wśród szaro-betonowych budynków z epoki komunizmu można znaleźć mieszankę różnych stylów architektonicznych, gotyckich kościołów, fantastycznych muzeów i nowoczesnych budowli. W Warszawie zobaczymy zarówno wysokie wieżowce, jak i dzielnice pełne wysokich i starych budynków mieszkalnych. Oprócz tego miasto może się poszczycić naprawdę tętniącym życiem nocnym.

Na południe od Warszawy i na północ od Zakopanego znajduje się jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast – Kraków. Przepiękne Stare Miasto jest naprawdę urzekające. Warto nadmienić, że rynek znajdujący się w Krakowie należy do największych w całej Europie. Miasto oferuję naprawdę wiele, a Wawel to tylko jedna z dziesiątek ciekawych miejsc, które należy zobaczyć. Tak samo jak w innych miastach, znajdziemy tutaj wiele restauracji, barów i klubów, dlatego też życie nocne z pewnością nas nie zawiedzie. Oprócz Wawelu z pewnością należy odwiedzić również dzielnicę Żydowską, która zachwyci nas swoim urokiem. Osoby zainteresowane wycieczkami powinny odwiedzić Auschwitz czy też wybrać się do Wieliczki.

Kolejnym ciekawym miastem na polskiej mapie jest Wrocław, który zlokalizowany jest na południowym zachodzie kraju. Ponieważ Wrocław był częścią Czech, Węgier, Prus, Niemiec, Niemiec i wreszcie Polski, ma również ciekawą mieszankę stylów architektonicznych, pochodzących z różnych okresów historii. Oznacza to, że starsze budynki mieszają się z nowym, niezwykłym designem. Sercem Wrocławia jest jego średniowieczny rynek, który jest jednym z największych w Polsce i prawdopodobnie jednym z najbardziej malowniczych w całej Europie. Podobnie jak w wielu miastach został on niemal całkowicie odbudowany po II wojnie światowej. Oprócz tego Wrocław oferuje bardzo wiele innych zabytków i miejsc, które warto odwiedzić.

10. Poczucie humoru

Należy przyznać, że Polacy mają jedną wspólną cechę, którą jest poczucie humoru. Wiele osób może powiedzieć, że jest to bardzo specyficzne cecha Polaków. Jest ono często określano jak cierpkie. Jest o związane z tym, że przez wiele lat komunizmu, mówienie i rozmawianie o pewnych rzeczach było zabronione. Cenzura zakazywała jakichkolwiek przejawów prawy. W takiej sytuacji Polacy musieli dostosować swoje poczucie humoru do rzeczywistości. Mimo, że komunizm się zakończył się już wiele lat temu, żarty uległy zmianie ale sposób ekspresji i poczucie humoru pozostało te same.

Podsumowanie

Studia w Polsce mogą być jednym z najlepszych doświadczeń w życiu. Polskie uczelnie oferują wiele kursów prowadzonych w języku angielskim, a ogólny poziom wykształcenia jest wysoki. Są jednak dwie ścieżki, które możesz wybrać: albo zdecydujesz się na udział w programie Erasmus, albo zdecydujesz się na zrobienie całego dyplomu tutaj. Zanim podejmiesz decyzję powinieneś dokładnie przeanalizować wszystkie plusy i minusy.

Jednak jeśli zdecydujesz się na Polskę z pewnością nie będziesz zawiedziony, ciekawe miasta, naprawdę atrakcyjny życie nocne, piękne krajobrazy oraz wiele więcej. Przedstawienie Polski w jednym artykule jest naprawdę trudne, jednak w Internecie znajdziemy dużo więcej informacji na temat poszczególnych aspektów wymienionych w tym artykule.

e-Wydanie

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 września 2019 o 18:53
+1
Artykuł sponsorowany. Szukalem kto sponsorował tego gniota dla obcokrajowców, przyszłych studentów. W tytule pytanie dlaczego studiować w Polsce ....... Z tekstu wynika, że szkoły wyższe są tylko w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i wymienia się poza tym Sopot, Gdynię i Zakopane. Po co drukuje się taki artykuł w Dzienniku Wschodnim skoro Lublin, ktory po Warszawie ma najwięcej obcokrajowców na studiach nie jest wymieniony? Bóg raczy wiedzieć. Kasa za reklamę ? Sam tekst jest beznadziejny.
Avatar
Szymon Owedyk / 9 września 2019 o 11:49
0
Ja polecam, aby zajrzeć na blog o rozwoju i pracy zdanej oraz copywritingu i wordpressie na jaksierozwijac.pl :)
Avatar
Szymon Owedyk / 9 września 2019 o 11:49
0
Ja polecam, aby zajrzeć na blog o rozwoju i pracy zdanej oraz copywritingu i wordpressie na jaksierozwijac.pl :)
Avatar
Gość / 7 września 2019 o 18:53
+1
Artykuł sponsorowany. Szukalem kto sponsorował tego gniota dla obcokrajowców, przyszłych studentów. W tytule pytanie dlaczego studiować w Polsce ....... Z tekstu wynika, że szkoły wyższe są tylko w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i wymienia się poza tym Sopot, Gdynię i Zakopane. Po co drukuje się taki artykuł w Dzienniku Wschodnim skoro Lublin, ktory po Warszawie ma najwięcej obcokrajowców na studiach nie jest wymieniony? Bóg raczy wiedzieć. Kasa za reklamę ? Sam tekst jest beznadziejny.
Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019 0 0

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę 10 17

Trzy budynki mieszkalne mają powstać na terenie, na którym przez 30 lat stał szkielet niedoszłej hali sportowej rozebrany wiosną tego roku. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę bloków

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące 43 12

Za trzy miesiące dalekobieżne pociągi z Lublina do Warszawy mają wrócić z objazdu przez Łuków na trasę przez Puławy i Dęblin – zapowiada PKP Intercity. Wcześniej, ale nie tak prędko jak planowano, ma być wznowiony ruch pociągów regionalnych do Dęblina, które mają stawać na nowym przystanku Lublin Zachód

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie 0 1

Lubelscy zawodnicy wrócili z trzema medalami z czwartych Mistrzostw Polski w speed-ballu, które w weekend gościły w Chełmie. Co więcej, jeden ze speed-ballistów wywalczył sobie również kwalifikację na październikowe Mistrzostwa Świata we Francji

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia]
galeria
film

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia] 14 8

W niedzielę rekonstruktorzy przypomnieli zdarzenia, które rozegrały się 18 września 1939 w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318.

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale
galeria

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale 0 0

Wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Gospodynie z miejscowości Zagrody z dożynek prezydenckich w Spale wróciły do domu z drugą nagrodą.

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia]
galeria

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia] 1 8

To one robią setki mikołajowych czapeczek, ubrały dłoń koło Centrum Kultury, robią dzianinowe prezenty dla najmłodszych pacjentów. Teraz panie z „Bombardowania włóczką” dziergały na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni
galeria
film

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni 68 98

Czarne worki na zwłoki zaległy w poniedziałek przed schodami Ratusza. Worków było 13, czyli tyle, ile śmiertelnych ofiar zeszłorocznych wypadków drogowych na ulicach Lublina. O zapobieżenie kolejnym tragediom apelowali w ten sposób aktywiści Porozumienia Rowerowego

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma 2 3

38 zespołów z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanych w Legnicy XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie i to właśnie oni – Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Andrzej Kawka – odebrali puchar mistrzów z rąk marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki 4 10

Gotowy jest już film "Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej" o błogosławionych męczennikach z Pratulina. Premiera w weekend. Film sfinansowała m.in. fundacja Kocham Podlasie senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą 0 0

MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 40:29

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR 6 2

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na obwodnicy Lubartowa.

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę"
aktualizacja

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę" 26 12

Ks. prof. Walerian S. z Lublina, były wykładowca KUL, stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Informacja pojawiła się na stronie prezydent.pl

 Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 0 8

Podział punktów w spotkaniu w Krasnymstawie. Ruch Izbica rozbił Orła Srebrzyszcze 5:0

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia]
galeria

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia] 114 32

99,5 miliona złotych będzie kosztować budżet państwa remont czterech wojskowych sokołów. W poniedziałek w PZL Świdnik podpisano kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia Wojska Polskiego na realizacje tego zlecenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.