

Zgrabna figura to marzenie wielu osób. Zastanawiając się, jak wyszczuplić okolice brzucha, warto włączyć do regularnej aktywności efektywne ćwiczenia na boczki oraz inne formy gimnastyczne, które pozwolą zaangażować kluczowe partie mięśni. Na co zwrócić uwagę, przygotowując plan treningowy, aby skutecznie zrealizować cel, którego efektem będzie bajeczna talia osy, płaski brzuch, a także wymarzona kondycja? Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę w tym zakresie!

Od czego zacząć drogę do płaskiego brzucha?
Dobrym początkiem będzie wyznaczenie realnego celu w działaniu. Smukła talia nie musi być wyzwaniem, jeśli na samym początku planu treningowego nastawimy się na konsekwentne działanie, a nie natychmiastowy rezultat. Dobrze jest rozpocząć regularną aktywność fizyczną od mniej zaawansowanych ćwiczeń, a następnie zwiększać ich intensywność. Trening na płaski brzuch i talię osy, który będzie prowadzony sukcesywnie i zgodnie z naszymi możliwościami, ma spore szanse szybko wejść nam w nawyk, a tym samym stać się stałym elementem w planie naszego tygodnia. Co więcej – ćwiczenia na talię osy będą skuteczniejsze, jeśli wraz z ich wprowadzeniem zadbamy o zbilansowany jadłospis, czas na regenerację mięśni i ewentualną suplementację organizmu opracowaną z myślą o osobach aktywnych fizycznie.
Przykładowe ćwiczenia na wąską talię – różne warianty brzuszków
Choć ćwiczenia na talię osy różnią się znacznie od tych, które mają pomóc nam rozbudować masę mięśniową czy wyrzeźbić smukłe łydki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć je do wykonywanych regularnie treningów ogólnych. Jednak to skoncentrowana na interesującej nas partii ciała aktywność ma szansę przybliżyć nas do upragnionego efektu znacznie szybciej. Dlatego w planie treningowym warto uwzględnić m.in. następujące ćwiczenia na wąską talię:
Klasyczne brzuszki – to jedno z popularnych ćwiczeń, które często przychodzi nam na myśl, gdy mowa o płaskim brzuchu i wąskiej talii. Warto je wykorzystać, ponieważ wzmacnia zarówno mięśnie brzucha, jak i kręgosłup, przyczyniając się nie tylko do spalania tkanki tłuszczowej, ale także wspierając utrzymanie prostej postawy. Ten wariant ćwiczeń warto uatrakcyjnić, wykonując brzuszki z uniesionymi nogami tak, aby udo i łydka tworzyły kąt prosty nad podłogą.
Skośne brzuszki – ten rodzaj ćwiczeń nie ma na celu spalania tkanki tłuszczowej, za to stanie się doskonałym uzupełnieniem treningu, które pozwoli wyrzeźbić talię. Wykonujemy je podobnie jak klasyczne brzuszki, w skośnej wersji jednak staramy się łączyć łokieć i przeciwstawne mu kolano wzniesionej lub wspartej o podstawę nogi.
Brzuszki na stojąco – niektórym ten pomysł może wydawać się zaskakujący, jednak jego realizacja jest jak najbardziej możliwa. Mięśnie brzucha można aktywować, wykonując także ćwiczenia w pozycji stojącej. W tym przypadku wykonujemy spięcie mięśni, unosząc kolano i łącząc je z przeciwstawnym łokciem w podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku skośnych brzuszków.
Dodatkowe ćwiczenia, które warto uwzględnić
Wartościowy i efektywny trening można przeprowadzić, stosując różnorodne ćwiczenia, nie tylko sekwencje złożone z kilku wersji brzuszków. Dobrym pomysłem może okazać się m.in. ćwiczenie russian twist, które wykonujemy, siedząc na macie. Będąc w siadzie równoważnym wykonujemy naprzemiennie skręty tułowia, przenosząc trzymane hantle lub kettlebell raz na jedną, raz na druga połowę ciała.
Kolejnym pomysłem na wysmuklenie talii będą skłony tułowia w bok – do ich wykonania także możemy wykorzystać odpowiednie obciążenie. To efektywne ćwiczenia na boczki, które z powodzeniem mogą stać się elementem rozbudowanego planu treningowego.
Ciekawym i cieszącym się duża popularnością rozwiązaniem będzie również hula-hoop. Ruch obrotowy koła wyposażonego w specjalne wypustki lub wgłębienia będzie skutecznym wsparciem w modelowaniu sylwetki, a tym samym pomoże uzyskać talię osy, łącząc regularny trening z dobrą zabawą!
Zastanawiając się, jak wyszczuplić okolice brzucha, warto wykorzystać różne formy ćwiczeń. W ten sposób trening nie będzie monotonny, pozwoli zaangażować poszczególne mięśnie tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Podczas intensywnego wysiłku nie należy zapominać o odpowiednim nawodnieniu, a aktywny tryb życia wspierać zbilansowaną dietą, w której nie zabraknie pełnowartościowych składników oraz witamin.

Komentarze 0