Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

30 listopada 2022 r.
14:48

PGE Energia Ciepła. 5 lat dla zrównoważonego rozwoju.

0 1 A A

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, będąca największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie kogeneracji, obchodzi w tym roku jubileusz 5-ciu lat działalności. Rozwijając nowoczesne lokalne ciepłownictwo, PGE Energia Ciepła jest partnerem miast i regionów. Uwzględnia potrzeby i inicjatywy mieszkańców, angażuje się w ich realizację, podejmuje działania na rzecz czystego powietrza i wspiera ochronę środowiska, a także udziela wsparcia odbiorcom wrażliwym społecznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Program „Dzielimy się ciepłem”

"Dzielimy się ciepłem" to program wsparcia najbardziej potrzebujących odbiorców. PGE Energia Ciepła pomaga organizacjom pozarządowym, które działają na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także rodzinom wskazanym przez MOPS-y. W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i znalazł się wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. W ciągu ostatnich 5 lat PGE Energia Ciepła przekazała na ten cel ponad 2 mln zł.

Wsparcie odnowienia gatunku sokoła wędrownego  Polsce

Sokół wędrowny to gatunek ptaka drapieżnego. W Polsce jest  zaledwie kilkadziesiąt par tych ptaków i są one objęte ochroną gatunkową ścisłą. PGE Energia Ciepła współpracuje ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”, wspierając działania związane z odnowieniem gatunku sokoła wędrownego w Polsce, popularyzując m.in. wiedzę wśród lokalnej społeczności. Gniazda sokołów wędrownych znajdują się w Gdańsku, Gdyni, Toruniu i Lublinie. W Gdyni tradycją stało się już, że przy okazji obrączkowania ptaków dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej odbywają „żywą” lekcję przyrody. Sokoły żyjące w gniazdach na kominach elektrociepłowni w Gdyni, Toruniu i Lublinie można obserwować on-line na www.peregrinus.pl i www.pgeenergiaciepla.pl. W ciągu ostatnich 5 lat z sokolich gniazd umieszczonych na kominach PGE Energia Ciepła wyleciały 84 młode ptaki.

Program „Lasy pełne energii”

Pracownicy PGE Energia Ciepła, wspierani przez rodziny i młodzież ze szkół zawodowych, co roku od 5 lat biorą udział jako wolontariusze w projekcie Grupy PGE „Lasy pełne energii”. We współpracy z lokalnymi nadleśnictwami w ciągu 5 lat posadzili w sumie około 100 tys. drzew - głównie sosen, dębów i świerków.

Dzień otwarty dla mieszkańców

PGE Energia Ciepła we wszystkich swoich elektrociepłowniach organizuje corocznie Dzień Otwarty. Najważniejszą atrakcją tego wydarzenia jest możliwość zwiedzenia z przewodnikami obiektów produkcyjnych, na co dzień niedostępnych dla osób z zewnątrz. Mieszkańcy mają możliwość zobaczenia maszynowni, nastawni, nowoczesnych instalacji prośrodowiskowych, dowiadują się też, czym jest obłok wydobywający się z komina i jaką temperaturę ma woda, która trafia do rur ciepłowniczych, a następnie do grzejników w mieszkaniach.

Edukacja dzieci i młodzieży

Poza mieszkańcami, którzy zwiedzali elektrociepłownie w ramach Dnia Otwartego, duża część odwiedzających to uczniowie branżowych szkół średnich i studenci szkół wyższych m.in. Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Gdańskiej, czy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W PGE Energia Ciepła organizowane są także wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkań edukacyjnych spółka edukuje na temat kogeneracyjnego sposobu wytwarzania energii i ciepła czy zagospodarowania odpadów komunalnych oraz buduje świadomość przyszłej odpowiedzialności za jakość powietrza i środowiska. Ciekawostką jest zwiedzanie elektrociepłowni w nietypowej, nocnej scenerii, organizowane w Toruniu i Bydgoszczy. Nocne zwiedzanie obu elektrociepłowni zorganizowano przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu w ramach akcji pt. „Poznaj region z przewodnikiem" w województwie kujawsko-pomorskim. Ciekawym projektem edukacyjnym dla dzieci jest projekt „Przygody kota Ciepłosława”, zrealizowany w roku szkolnym 2020/2021 w szkołach podstawowych wśród dzieci z klas I-III, w którym uczestniczyło 521 szkół z całej Polski. Program zachęcał do budowania świadomości ekologicznej, w tym oszczędzania ciepła i energii elektrycznej oraz korzystania z ciepła systemowego.  Dla nauczycieli zostały przygotowane scenariusze zajęć, natomiast dla dzieci stworzono specjalne gry oraz filmy edukacyjne. Projekt zgodny był także z podstawą programową z zajęć z Informatyki.

Mecenat instytucji kultury w Polsce

PGE jest mecenasem polskiej kultury i jest to ważny element nie tylko  marketingowej aktywności, ale promowanego w Grupie PGE systemu wartości.

PGE Energia Ciepła objęła swym patronatem filharmonie funkcjonujące w miastach, gdzie znajdują się nasze elektrociepłownie, w tym m.in. Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię Krakowską, Filharmonię Zielonogórską, Toruńską Orkiestrę Symfoniczną czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. W czasie pandemii PGE Energia Ciepła wspólnie z filharmoniami włączyła się w ogólnokrajową akcję #zostańwdomu. W ramach akcji muzycy z filharmonii, które wspiera PGE, nagrali film, podczas którego wykonują w swoich domach utwór „Wiosna” Antonio Vivaldiego. Celem projektu było zachęcenie do korzystania z internetowych propozycji muzycznych oferowanych przez filharmonie w Polsce i tym samym wsparcie ich działalności w tym trudnym czasie. To właśnie m.in. dzięki wieloletniemu wsparciu Grupy PGE, polskie filharmonie goszczą na swoich scenach najwybitniejszych artystów z całego świata.

Od 2022 roku, w ramach porządkowania projektów sponsoringowych w Grupie, instytucjom tym patronuje PGE.

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 2 grudnia 2022 r. o 08:59
Typowy polski -Dziadogród. Spółka w spółce - po to by było więcej prezesów, dyrektorów, kierowników - do brania dużej kasy. A naród dalej - klepał biedę. !
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 2 grudnia 2022 r. o 08:59
Typowy polski -Dziadogród. Spółka w spółce - po to by było więcej prezesów, dyrektorów, kierowników - do brania dużej kasy. A naród dalej - klepał biedę. !
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Hero nie miał łatwego życia. Jego poprzedni właściciel rzadko spuszczał go z łańcucha, nie szczepił i nie dokarmiał. Za znęcanie się nad czworonogiem mężczyzna teraz będzie musiał zapłacić. Puławski sąd uznał go za winnego, skazał na grzywnę i nałożył zakaz posiadania psów.

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii. Umowa została podpisana przez przedstawicieli sponsora i klubu. Od 26 stycznia drużyna występować będzie w rozgrywkach Tauron 1. Ligi pod nazwą PZL Leonardo Avia Świdnik.

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Nadchodzi podwyżka wysokości czynszów w budynkach wielorodzinnych. O nadchodzących zmianach swoich lokatorów poinformowała już Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa wskazując na rosnącego koszty utrzymania. Nowe stawki zaczną obowiązywać od maja.

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette odniosła życiowy sukces docierając do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka w walce o finał musiała jednak uznać wyższość Aryny Sabalenki, z którą przegrała w dwóch setach 6:7 i 2:6

Wycinka drzew „Były stare i słabe, nie dało się ich uratować”

Wycinka drzew „Były stare i słabe, nie dało się ich uratować”

Kilkanaście drzew zostało ostatnio wyciętych w rejonie Rotundy Zamojskiej. Urzędnicy tłumaczą, że nie było innego wyjścia i zapowiadają już nasadzenia zastępcze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium