Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

(aba)

Lista artykułów:

Rybie kostki przeciwko wściekliźnie

Rybie kostki przeciwko wściekliźnie

Radni w większości pracowici

Radni w większości pracowici

Po ostatnich wyborach radnych ubyło, a ci, którzy zostali musieli się ostro wziąć do pracy. Frekwencja podczas sesji rad miejskich w dużych miastach nie spada poniżej 90 proc. A niektórzy ich członkowie składają nawet po cztery interpelacje podczas jednej sesji.

Świadectwo było sfałszowane

Świadectwo było sfałszowane

Opinia biegłego grafologa dotycząca sfałszowanego świadectwa maturalnego Lucjana L., chełmskiego radnego z prezydenckiego klubu Kocham Chełm, dotarła wczoraj do prokuratury. Nie jest korzystna dla byłego już przewodniczącego komisji porządku publicznego Rady Miejskiej.

Języki bardzo obce

Języki bardzo obce

Momencik... Bożenko!, English! - usłyszeliśmy w Lubelskiej Informacji Turystycznej, usiłując porozmawiać po angielsku o atrakcjach regionu. W przeciwieństwie do pracowników większości urzędów na Lubelszczyźnie, Bożena Wiśniewska sprawnie poruszała się w tematyce zamków, restauracji i hoteli, które według niej są \"very, very good”.

Gwałciciele za kratkami

Gwałciciele za kratkami

Wczoraj do sądu w Chełmie trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 34-letniego mężczyzny – ostatniego z podejrzanych o udział w zbiorowym gwałcie 16-latki. Z kolei do Wydziału Spraw Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Krasnymstawie przekazana została sprawa najmłodszego, 16-letniego uczestnika tego zdarzenia, mieszkańca Wereszcz.

Jonak rezygnuje

Jonak rezygnuje

Lucjan Jonak, radny z Chełma, zrezygnował z funkcji przewodniczącego komisji porządku publicznego, drogownictwa, komunikacji i ochrony przeciwpożarowej Rady Miasta. Decyzję podjął po tym, jak prokuratura wszczęła śledztwo w jego sprawie.

Ujawniamy dochody polityków

Ujawniamy dochody polityków

Andrzej Pruszkowski, prezydent Lublina zarobił w ubiegłym roku blisko 176 tysięcy złotych, o około 20 tys. zł więcej niż Andrzej Kurowski, wojewoda lubelski.

Przegrani w wyborach nie narzekają

Przegrani w wyborach nie narzekają

Były prezydent Chełma Henryk Dżaman jest bez pracy. Jego niedawny zastępca Zbigniew Matuszczak miał więcej szczęścia. Eksprezydent Zamościa Marek Grzelaczyk twierdzi, że jest osobą prywatną i nie ujawnia, z czego żyje.

Zamach na policyjną kamerę

Zamach na policyjną kamerę

Nie wiadomo na co liczyli dwaj młodzi chełmianie, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek chcieli ukraść kamerę obserwującą okolice bazaru przy ul. Piłsudskiego w Chełmie. Kamera to część systemu monitornigu, chroniącego miasto przed... złodziejami.

Uderzą nas po kieszeni

Uderzą nas po kieszeni

W 2003 roku będziemy płacić wyższe podatki od nieruchomości i z tytułu posiadania psów. Wzrost opłat lokalnych zafundowały swoim mieszkańcom samorządy największych miast Lubelszczyzny. Wyjątkiem jest Biała Podlaska, w której przyszłoroczne stawki podatkowe pozostaną na dotychczasowym poziomie.