Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nowy festiwal literacki, wystawy, warsztaty, działania w miejskiej przestrzeni. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W środku kompletna pustka, na zewnątrz falująca na wietrze folia. Konceptualna praca młodego artysty z Białorusi nie spodobała się miejskim urzędnikom tak bardzo, że więcej artystycznych ekspozycji w tubach na Placu Litewskim nie będzie.
Przez najbliższe dwa lata będziemy wielkim placem budowy – nie ukrywa Wiesław Pardyka, burmistrz Nałęczowa. Ale nie kryje też radości: – Dla mnie to historyczna chwila. Rewitalizacja Nałęczowa to jedna z największych inwestycji w historii naszego samorządu.
Było uroczyste przecięcie wstęgi, wzajemne podziękowania i pierwsze zakupy. Bo urząd pocztowy – jak przekonywali licznie przybyli na uroczystość politycy PiS – to dziś często jedyna księgarnia w gminie. W asortymencie publikacje prawicowych historyków i szeroki wybór patriotycznych gadżetów.
Ogromna scena, długa lista gwiazd, jeszcze dłuższa lista sponsorów: lubelski marszałek, Tauron, PGE, Enea, KGHM. Charytatywny Koncert Wolności i Nadziei Radia Wolny Świat na placu Zamkowym w Lublinie miał dawno niewidziany tutaj rozmach. Ale na konto fundacji Ołeny i Wołodymyra Zeleńskich nie trafiło jeszcze nic.
Tylko dziś w sklepach LSS Społem w Lublinie bochenki chleba mają dodatkowe metki w siedmiu różnych językach. Za akcją stoi Stowarzyszenie Homo Faber.
Artysta, spod ręki którego wychodziły obrazy przerażające, ale jednocześnie fascynujące. Ekscentryk, pracoholik, ofiara brutalnego i bezsensownego morderstwa. Od środy w Centrum Spotkania Kultur wystawa prac Zdzisława Beksińskiego.
Teoretycznie tylko do końca miesiąca. W praktyce znacznie dłużej. Niektóre z instalacji tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022 zostaną w mieście na całą zimę.
– Jestem już przy takiej ścianie, że mam ochotę za ostatnie pieniądze kupić bilet do Warszawy, kanister benzyny i podpalić się pod Sejmem – rozmowa z Agnieszką Nowak, prezeską Stowarzyszenia Ajentów i Franczyzobiorców.
Odwołujemy się do największych renegatów, którzy zreformowali teatr i taniec. Ale też obu – Niżyńskiego i Artaud – dopadło szaleństwo. Obaj też próbowali ponownie nawiązać kontakt ze swoimi odbiorcami. Mówili, że to właśnie sztuka spowoduje, że wrócą. W jakimś sensie my też powracamy – mówi Paweł Passini. W piątek premiera jego najnowszej sztuki „Ryt przejścia”. Na scenie: Wojtek Kaproń i Jarosław Tomica.