Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Ostaszewicz

Lista artykułów:

Nie damy zakładu

Nie damy zakładu

Nasza cukrownia może przestać produkować jeszcze w tym roku – boją się pracownicy Cukrowni „Opole” SA w Opolu Lubelskim. Ich obawy potwierdza projekt restrukturyzacji, opracowany przez Krajową Spółkę Cukrową SA.

Lewica szuka przewodniczącego

Lewica szuka przewodniczącego

Najpoważniejszym kandydatem do fotela szefa lubelskiej lewicy jest Mirosław Złomaniec, popierany przez ministra sprawiedliwości Grzegorza Kurczuka. I jak na razie nie wiadomo, kto jeszcze stanie do walki. Być może okaże się to jutro.

Czy rząd premiera Millera upadnie?

Czy rząd premiera Millera upadnie?

Dziś Sejm zajmie się projektem uchwały Ligi Polskich Rodzin o skróceniu kadencji parlamentu. SLD zgłosił sprzeciw wobec złożonego przez Prawo i Sprawiedliwość projektu uchwały wzywającej premiera Leszka Millera do podania się do dymisji.

Inwestycje wojewódzkie

Inwestycje wojewódzkie

Modernizacja szpitali oraz budowa Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Centrum Wystawienniczo-Handlowego – to główne inwestycje na Lubelszczyźnie w tym roku.

Koalicja bez ludowców

Koalicja bez ludowców

Odwołanie wicewojewody Jana Łopaty, odejścia lublinian z ministerstw i agencji rządowych – tak na nasze województwo przełoży się koniec istnienia koalicji SLD–UP–PSL. Premier Leszek Miller zwróci się do prezydenta Kwaśniewskiego o odwołanie PSL-owskich ministrów: wicepremiera i ministra rolnictwa Jarosława Kalinowskiego oraz ministra środowiska Stanisława Żelichowskiego.

Władza się przesiądzie

Władza się przesiądzie

Dwa nowe samochody planuje kupić w tym roku lubelski Urząd Marszałkowski. Auta mają wozić wicemarszałka Piotra Włocha i przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Konrada Rękasa.

Nie ma pieniędzy na światła

Nie ma pieniędzy na światła

Na razie nie powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu w Konopnicy. Mimo że ponad pół roku temu Wiesław Perdeus, zastępca prezydenta Lublina deklarował, że ta inwestycja będzie wpisana do tegorocznego budżetu miasta.

Rządzą nami sami swoi

Rządzą nami sami swoi

Nowi dyrektorzy, zmiany kadrowe, podział i łączenie wydziałów – to plany restrukturyzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Dziś urzędowi przybędzie kolejny dyrektor. Szefem Wydziału Kultury zostanie Józef Poterucha, kandydat Samoobrony na radnego wojewódzkiego.

Zapłaciliśmy dwóm marszałkom

Zapłaciliśmy dwóm marszałkom

Za styczeń pobory wezmą członkowie dwóch zarządów województwa lubelskiego: starego Edwarda Wojtasa i obecnego Henryka Makarewicza. Cała operacja wymiany władz wojewódzkich kosztować będzie podatników prawie 150 tys. zł.

Toy spłaci długi - porozmawiamy

Toy spłaci długi - porozmawiamy

Wczoraj Zarząd Województwa Lubelskiego nie zdecydował o przyjęciu większościowego pakietu akcji spółki Port Lotniczy Biała Podlaska, z którą jest związany turecki biznesmen Vahap Toy. Przyczyną jest zadłużenie konsorcjum.