Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W te wakacje codziennie będziemy mogli pojechać pociągami z naszego regionu na Hel i w Bieszczady, zaś w weekendy będzie można sobie zafundować wypad na Roztocze.
Odwołane zostały wszystkie pociągi na odcinku pomiędzy Lublinem a Łukowem. To skutek wykolejenia się pociągu towarowego w Bystrzycy koło Lublina.
Przejechanie 5 tys. kilometrów „Belwederem na kółkach” zapowiedział w Lublinie kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.
Po przerwie spowodowanej epidemią ponownie czynne jest Miasteczko Ruchu Drogowego przy Al. Zygmuntowskich. Dzieci, choć nie tylko, mogą poćwiczyć na rowerze znajomość znaków i zasad ruchu drogowego na placu manewrowym z sygnalizacją i znakami.
Fatalnie wypadła kontrola zabawek przeprowadzona w sklepach przez Inspekcję Handlową. Spośród badanych zabawek wydających dźwięk większość mogła uszkodzić słuch dziecka. Ponad połowa innych miała za dużo szkodliwych chemikaliów. Kontrolerzy sprawdzili też łóżka dziecięce i do nich też mieli zastrzeżenia.
Znamy najnowszy „Raport o stanie miasta”, którego spisanie jest corocznym obowiązkiem prezydenta. Po raz pierwszy od dawna przybyło nam mieszkańców, znowu ubyło studentów, a lubelskie kina zorganizowały 47 tys. seansów. Sporo jest też o pieniądzach, o których więcej mówi prezydenckie sprawozdanie z miejskich dochodów i wydatków, skąd dowiadujemy się nawet tego, ile kosztowały miasto zgubione piloty do głosowania.
W sobotę od rana zamknięta ma być jezdnia ul. Nałęczowskiej od stawów do skrzyżowania z Gnieźnieńską. Ruch zostanie skierowany na objazdy
Młodą lipę posadzili w piątkowy wieczór obrońcy drzew z ul. Lipowej w Lublinie, którzy nie zgadzają się na usuwanie zieleni związane z przebudową drogi.
Od wtorku zwężone o połowę mają być Al. Racławickie między hotelem Mercure a ul. Lipową.
Po wielu latach ze stanowiskiem żegna się Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO. Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent miasta. W szkole dwukrotnie wykryte zostały poważne nieprawidłowości finansowe.