Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Tomasz Stawecki

Lista artykułów:

Radni dali prezydentowi

Radni dali prezydentowi

Dodatek specjalny dla prezydenta Lublina pogodził wczoraj rywalizujące kluby lubelskiej Rady Miejskiej. Prawicowe Przymierze Samorządowe pod rękę z SLD przyznało Andrzejowi Pruszkowskiemu 3315 zł dodatku. – Zmniejszenie pensji prezydenta nie jest w naszej radzie praktykowane – mówią radni.

Startujący przedsiębiorcy  w ustawowej dziurze

Startujący przedsiębiorcy w ustawowej dziurze

Wczoraj przez kilka godzin usiłowaliśmy zarejestrować drobną działalność gospodarczą w wydziałach spraw administracyjnych urzędów miejskich na Lubelszczyźnie. Niestety, Tomasza Staweckiego który zamierzał rozpocząć działalność usługową jako hydraulik, wszędzie odprawiono z kwitkiem. Wszystkich, którzy z nowym rokiem planowali rozkręcenie małego interesu, urzędy proszą o cierpliwość i kontakt po 23 stycznia.

Zima trzyma

Zima trzyma

Do zwrotu, proszę!

Do zwrotu, proszę!

1 stycznia 2002 roku wchodzi w życie ustawa o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. Pod karą grzywny zobowiązuje ona właścicieli sklepów m.in. do skupu opakowań zwrotnych bez względu na to, gdzie zostały zakupione. Do tej pory większość sklepów skupowała jedynie opakowania, które sama sprzedała. Dowodem na to był wydruk z kasy fiskalnej.

Godne życie władzy

Godne życie władzy

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Dokręcajmy kurki

Dokręcajmy kurki

Wirtualne obiecanki Microsoftu

Wirtualne obiecanki Microsoftu

Lubelskie dzieci nie mogą się doczekać pomocy obiecanej przez wielką komputerową firmę Microsoft, obracającą miliardami dolarów rocznie. Dlaczego wszystko trwa tak długo? Informatyczny gigant nabrał wody w usta.

Mocna interwencja

Mocna interwencja

Pełnomocnik prezydenta Lublina ds. ochrony informacji niejawnych uderzył uczestnika niedzielnej demonstracji antykapitalistów przed lubelskim Ratuszem. - Uderzyłem! - przyznaje Tomasz Nowosad. - Nawet nie wykorzystałem w pełni swoich możliwości. Gdybym to zrobił, on by już się nie podniósł.

Komu wisi?

Komu wisi?

Senator Teresa Liszcz z Senatu 2001, Mieczysław Szczygieł z AWS dopiero pod koniec ub. tygodnia, pod naciskiem lubelskiej Straży Miejskiej, usuwali z lubelskich ulic plakaty wyborcze. Kandydaci mieli obowiązek usunąć je w ciągu 30 dni od wyborów parlamentarnych. Najwyraźniej złamali prawo, strażnicy miejscy nie ukarali ich jednak mandatami.