gladysiewicz@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 814

Lista artykułów:

Orlen Oil Motor faworytem do mistrzostwa? „Jedna kontuzja może bardzo mocno zmienić układ sił” [zdjęcia, wideo]

W niedzielę Orlen Oil Motor rozpocznie nowy sezon od meczu w Grudziądzu. W czwartek, przy okazji konferencji prasowej przed spotkanie zapewniali, że są gotowi do walki o punkty. Przekonują jednak, że w żużlu nie ma kogoś takiego, jak faworyt, bo jedna kontuzja jest w stanie wywrócić wszystko do góry nogami.

Kacper Rosa (Motor Lublin): Jeżeli się ciężko pracuje, to życie prędzej czy później odda

Rozmowa z Kacprem Rosą, bramkarzem Motoru Lublin

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Jeżeli ktoś nie jest z nami gdy przegrywamy nie ma prawa być z nami kiedy wygrywamy

Motor wygrał bardzo trudny mecz w Krakowie z Wisłą 3:1 i wrócił do strefy barażowej. Jak spotkanie z "Białą Gwiazdą" oceniają trenerzy obu ekip?

Zmiana trenera w Motorze II Lublin, samobój na wagę wygranej w Tomaszowie i reszta wyników IV ligi

Motor II słabo rozpoczął rundę wiosenną. W trzech meczach ekipa z Lublina zgarnęła tylko punkcik. Co więcej, żółto-biało-niebiescy stracili w tym czasie aż 12 goli. Efekt? Radosław Muszyński stracił posadę pierwszego trenera, a zastąpił go… Wojciech Stefański, który wrócił do pracy z „dwójką”. Efekt nowej miotły jednak nie zadziałał, bo w sobotę żółto-biało-niebiescy przegrali u siebie z Ładą 1945 Biłgoraj.

Błyskawiczna czerwona kartka, Motor zrewanżował się Wiśle Kraków [zobacz bramki]

Na Arenie Lublin 4:1 dla Wisły, a w Krakowie 3:1 dla Motoru. W niedzielę wszystko układało się po myśli drużyny Mateusza Stolarskiego. Szkoleniowiec w starciu ze swoim byłym klubem zanotował pierwsze zwycięstwo w roli trenera żółto-biało-niebieskich.

Dwa niecodzienne „swojaki”, kilka zwrotów akcji i porażka Chełmianki z Siarką

Ciekawy mecz w Tarnobrzegu. Chełmianka prowadziła z Siarką 1:0, potem przegrywała 1:3, ale wróciła do gry i doprowadziła do remisu. Niestety, końcówka należała do drużyny wicelidera, która zdobyła jeszcze dwa gole i ostatecznie wygrała 5:3.

Orlęta Spomlek straciły punkty w Dębicy po golu z 90 minuty

Bezpieczna strefa tabeli była o włos. Orlęta Spomlek prowadziły w Dębicy z Wisłoką, która znajduje się „oczko” wyżej. Niestety, gospodarze grali do końca i w 90 minucie uratowali remis. A to oznacza, że nadal wyprzedzają rywali z Radzynia Podlaskiego o trzy punkty.

Stal Kraśnik pokonała Lubliniankę i też zmniejszyła straty do lidera

Piątkowa wygrana Lewartu z Janowianką na pewno ucieszyła kibiców w Kraśniku. Stal miała okazję zbliżyć się do lidera na dwa punkty. I swojej szansy nie zmarnowała. W sobotę drużyna Kamila Dydo pokonała Lubliniankę 2:0.

Derby Świdnika na remis. Świdniczanka prowadziła, Avia odpowiedziała po przerwie [zdjęcia]

Pierwszą połowę derbów Świdnika od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Świdniczanki. Po przerwie Avia nie chciała być gorsza i błyskawicznie wyrównała. Efekt? Obie drużyny dopisały do swoich kont po punkcie.

Wsparcie z trybun nie pomogło, Janowianka przegrała w Lubartowie [zdjęcia kibiców]

W piątkowym meczu na szczycie Hummel IV ligi Janowianka mogła liczyć na solidne wsparcie swoich kibiców. Tym razem jednak wsparcie z trybun nie pomogło, bo górą był Lewart, który pokonał lidera 3:0. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu drużyn?