Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zbieraj folię i złom, mniej zapłacisz za odbiór śmieci

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 21 czerwca 2019 r. o 15:03 Powrót do artykułu
Geniusze. No K...a Geniusze. Wielka nowość. Teraz też każdy może oddać złom, makulaturę do skupu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czemu mam oddawać ?? Nie mogę już sprzedać ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja chcę przywrócenia zasad polegających na tym, aby w domach segregacja śmieci była tylko na dwie główne frakcje - 1. sucha/stała - metale, szkła, plastiki, papiery, 2. mokra/organiczna. Właściwa sortownia miałaby miejsce na miejscu przywozu śmieci, są przecież ludzie, którzy mogliby się tym zajmować, oddzielać plastik do plastiku, szkło do szkła, metal do metalu, papier do papieru. Za wywóz śmieci ludzie powinni płacić maksymalnie 35zł, jak gdzieś przeczytałem, że niektórzy płacą ponad 45, czy nawet grubo po 50zł za śmieci to ręce opadają, żeby zbijać kasę z ludzi na śmieciach, no tak być nie może. Ktoś kto wymyślił te durny obowiązek zakładania w domach 4-5 kubełków na śmieci ciekawe czy sam to robi, ani to wygodne, bo zagraca przejście( a zwłaszcza jak ktoś mieszka w bloku i ma mało miejsca) ani praktyczne( dodatkowy obowiązek i mało tego drugie tyle worków foliowych się zużywa) ani ekonomiczne(częstotliwość wychodzenia ze śmieciami wzrasta). Zrównoważony rozwój, gospodarka odpadami, też coś, utrudnianie ludziom życia w majestacie prawa i nic więcej, spychanie obowiązków na obywateli i obarczanie ich winą za śmiecenie. Eko-terror będzie się nasilał z kolejnymi latami - w trosce o planetę będzie się chciało pozbawiać ludzi zasobów ziemi, wody, wygonić z lasów i wszystkich upchnąć do centrów miast, do blokowisk-gett najeżonych kamerami, podsłuchami, zakazywać wszelkich zasobów naturalnych w trosce o środowisko a to spowoduje ubóstwo i życie jak w kraju 3 świata, dopuścić GMO i żywność przetworzoną, bogatą w konserwanty i sztuczne polepszacze, zabronić prywatnych samochodów i upchnąć ludzi do komunikacji miejskiej, a jak nie to to pieszo lub rowerem miejskim - wymusić proekologiczne środki transportu na obywatelach. Jeśli plastik będzie zamieniany na papier i tekturę, by opakowania były bardziej biodegradowalne, to z kolei papier( taki jak do dokumentów) będzie cyfrowy - wszelkie usługi, dokumenty - wymuszanie zakładania kont, pamiętania haseł i loginów, zależność także od wi-fi i smartfona - te rzeczy nie pojawiły się przypadkiem, miały być naszym przedłużeniem istnienia w świecie online i tak się stało, społeczeństwo akceptuje fakt cyfrowego zniewalania i nawet skłonne jest tego bronić, zniewalany nie wie, że staje się niewolnikiem niewolniczego systemu. Skrajna postawa ekologiczna dopuszcza nawet ograniczanie populacji i nawet depopulację w imię ratowania planety. Terroryzm zielony po części zdemaskowałem, jest też dobrze nam znany terroryzm różowy - propagowanie LGBTQ+ ma zniszczyć rodzinność, kultywować singli i singielki, deprawować młodzież i dzieci poprzez wzmożoną seksualizację, promować przygodne życie seksualne, odchylenia, zboczenia, dewiacje doprowadzając do zezwierzęcenia obyczajów by życie kręciło się tylko wokół sfery seksualnej. Propagowanie feminizmu - wywyższyć rolę kobiet i dziewczyn jednocześnie marginalizując rolę mężczyzn, przedstawiać ich jako wrogów kobiet, tyranów, despotów, wysterylizować społeczeństwo, zabić popęd seksualny, dziewczyny mają być agresywne, chłopaki nieśmiałe i zniewieściałe, cechy męskie zduszać w zarodku, bo tylko mężczyźni są w stanie przeciwstawić się opresyjnym reformom i systemom. Walka z wiarą i kościołem - zlaicyzowane społeczeństwo uwierzy w magię, horoskopy, wróżbitów, będzie bardziej podatne na manipulację, wierzyć w fikcyjne religie i neopogaństwo, łatwiej ulegnie masoństwu i satanizmowi, brak wiary i moralności przyzwoli na działania destrukcyjne jak kradzieże, rozboje, zabójstwa, gwałty, bestialstwo, wandalizm, narkomania - dlatego, że człowiek zacznie relatywizować rzeczywistość -mieszać prawdę z fałszem, dobro ze złem i koniec końców usprawiedliwiać swoje złe czyny. Agenda 2030 - agenda dla zrównoważonego zniewalania i unicestwiania ludzi. - ***s://***youtube.com/watch?v=1fSuNYCeO8I - tutaj lepiej jest to wytłumaczone
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ciekawe co ustawodawca szykuje dla skupow. Beda dotacje na zbieranie niektorych surowcow? Juz teraz 98 procent skupow nie skupuje folii, butelek, szkla czy kartonow, bo nie ma gdzie odsprzedac na rynku. Przyklad: szklo 1gr za tone. Nawet sam przewoz sie nie oplaca. Podobnie z kartonem i folia. Tu jest problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...