Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budżet wbrew prezydentowi

Utworzony przez prezio, 19 stycznia 2008 r. o 11:48
Tak krawiec kraje, jak materiał staje,przy tym pytanie -czy naprawdę tak zaniżone są płace w magistracie?,no bo może trochę szkoda, parkingów,dróg,tylko znowu, czy za kredyt, należy nowe komputery kupować, nawet przy wsparciu funduszy unijnych,pan prezydent gdyby swoimi pieniędzmi gospodarzył pewnie 7 razy zastanawiałby się, a tak pod publiczkę można się chwalić, a długi kto spłaci, mnie już nie ma, ja już dawno odszedłem na emeryturę-nie mój problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a było zaczepiać bronka on z konstantynowa jak starosta ziemski -cha cha cha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i dobrze. w koncu dzieciaki beda mialy jakies miejsce na granie w pilke a po meczu sie wykapia, przebiora, beda jakies pozadne lazienki. a nie toi toi i wszystko. moj syn tam gra. zreszta nie sam. tam jest ok 400 dzieciakow, ktorzy chca sie jakos sportowo rozwijac a nie pic, cpac, chodzic i krasc po nocach. pozatym kiedy jakies inne druzyny przyjezdzaja do naszego miasta robia oczy bo nawet nie ma sie gdzie przebrac. bardzo dobrze. jestem za tak samo jak 400 innych rodzicow. kredyt łatwo zaciagnac a ciekawe kto go pozniej splaci. nasze miasto umrze kiedy wszystkie pieniadze zamiast isc na rozwoj miasta beda szly na kredyt a takze na obsluge tegoz ze kredytu. to jakas paranoja. beda ulice, bedzie wszystko tylko trzeba na to czasu. spokojnie. nie odrazu rzym pobudowano.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze, że tak siż stało. Koniec załatwiania swoich interesów. Chore wydawanie pieniędzy na jakieś bzdurne pomysły. Co się dzieje z ulicą Północną? Nic. Zarasta krzakami. Lotnisko jest naszą możliwością na rozbudowę miasta oraz na wzrost liczby miejsc pracy. W obecnym budżecie nawet o tym nie wspomniano. Widocznie któryś z władnych o tym zapomniał. Powodzenia w następnej kadencji !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem kto to wymyślił, żeby co roku komputery wymieniać w UM. To jest poprostu oburzające i śmieszne. Do wpisywania danych nie trzeba supernowych super komputerów. Jakaś chora wizja lepszego działania aparatu jakim jest UM? Nie wiem i to samo pytanie zadaje sobie wielu innych ludzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczerzę ja bym wolał parking na Narutowicza i Szkolnym Dworze bo na tym skorzystają WSZYSCY mieszkańcy miasta a na tej stanicy tylko NIELICZNI mieszkańcy. Najbardziej te 400 dzieci no ok, to jest ważne ale stanica nie zapewni rozwoju miasta, co z tego, że dzieciaki będą mieć prysznic po meczu, czy to znaczy, że będą od razu lepiej grać? Może trzeba było zamiast tego zapewnić im lepszy sprzęt do grania. Mi się ten budżet nie podoba, bo budowa dróg to rozbudowa infrastruktury a bez tego miasto się nie będzie rozwijać. Co mi po stanicy wodnej jak żaden inwestor tutaj nie przyjedzie bo brak inwestycji? Stanice można budować jak się ma już miasto rozbudowane, jak się ono dynamicznie rozwija bez pomocy państwa u nas tak nie ma. Zamiast tego jest prywata radnych. Szkoda, młodzi zaczną jeszcze bardziej wyjeżdżać. A boje się, że gdy ta stanica będzie wybudowana to nie będzie do niej wstępu dla wszystkich za darmo, tylko mieszkańcy spotkają się z kłódką lub drogimi wejściówkami. Już sensowniejszym rozwiązaniem była rewitalizacja pałacu, przynajmniej miasto zyskałoby atrakcję turystyczną zamiast łamiących się drzew i miejsc spotkań alkoholików.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wzburzony Prezydencie, od kiedy Klub Sportowy TOP 54 jest radnego H. Grodeckiego? Jak pamiętam to był wspólny Klub SP-5, PG-4 i nie tylko. Ciekawy wpis Huberta "... co z tego, że dzieciaki będą mieć prysznic po meczu, czy to znaczy, że od razu będą lepiej grać?" Taki prysznic przydałby się w magistracie, przed i po sesji - od razu będą lepiej grać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Czapski zapowiedział, iż zaskarży uchwalony budżet do rio i sądu. Oczywiście takie prawo posiada. Powinien jednakże zważyć, że wymienione organy nadzoru, nad działalnością samorządu terytorialnego, wypełniają go wyłącznie w zakresie zgodności z prawem podejmowanych uchwał. To, że radni ograniczyli wydatki i zmniejszyli deficyt, według mojej wiedzy, prawa nie narusza. Radni mają obowiązek w swoich działaniach kierować się, oprócz przestrzegania prawa, także zasadami gospodarności, celowości i rzetelności. Zapowiedź Pana Czapskiego należy przyjąć jako najzwyklejszy żart. Taki sam, jak ten sprzed kilku miesięcy, gdzie w rewanżu za niepodporządkowanie się pewnej grupy radnych w głosowaniu Pan Czapski zapowiedział, że "odwoła" przewodniczącego rady miasta Broniewicza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawy wpis Huberta "... co z tego, że dzieciaki będą mieć prysznic po meczu, czy to znaczy, że od razu będą lepiej grać?" Taki prysznic przydałby się w magistracie, przed i po sesji - od razu będą lepiej grać. Nie, nie chciałbym żeby dalej rozbudowywać magistrat i tak już jest przesadzony. Chodziło mi tylko o to, czy na prawdę młodym sportowcom jest to potrzebne? Czy nie lepiej byłoby zainwestować w lepszych trenerów, w stroje, w obuwie, piłki itp. Myślę, że na taką stanice to możemy sobie pozwolić jak będzie ku temu szczera potrzeba społeczna a nie radnych. Pan Czapski nie jest moim prezydentem, ale radni powinni być ponad podziałami a nie dla siebie i swoich potrzeb o to mi chodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Radni. Bialska Rada przestała przypominać samorząd PRL-u. Aktywność naszych przedstawicieli ograniczała się do głosowania za wszystkimi , mądrywmi i głupimi pomysłami Prezydenta. A Rada jest po to, żeby mądre popierać a głupie odrzucać. A głupie jest finansowanie inwestycji wyłacznie z kredytu bez starania się o zwiększenie wpływów np. od nowopowstających firm czy też oszczędnego administrowania miastem. Wystarczy poparzeć na sąsiedni Międzyrzec ile nowych firm ulokowało tam swoją działalnosć, ile nowych miejsc pracy powstało w ostatnim czasie. Parking w centrum miasta jest potrzebny. Utwardzone ulice też. Niech Prezydent zaoszczędzi kilka milionów na te cele albo zwiększy wpływy do budżetu na sumy potrzebne na te inwestycje. Nie sądzę, że Radni bedą protestować aby te pieniądze przeznaczyć na inwestycje. Proponuję pierwszy "malutki" acz symboliczny krok oszczędnościowy. Niech Prezydent sprzeda dwa osobowe Nissany Primery ( BPA12345,BPA23456) i kupi sobie prywatne auto. Za jazdy do pracy i załatwianie spraw służbowych z wykorzystaniem SWOJEGO samochodu osobowego należy mu sie ryczałt i zwrot pieniędzy za przejechane kilometry. Tak robią menadżerowie prywatnych firm dbających o koszty funkcjonowania swoich firm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wpisy jak widzę należą tylko do biura poselskiego "bezpartyjnego" członka PiS w BP, który notabene nie zapisał się do partii. Oszczędności poczynione przez radnych odbiją im się czkawką.Podwyżek w magistracie nie powinno być, ale droga za 50 tys zł????Radny Stefaniuk, a ile Ty potrafisz wybudować drogi za 50 tys? Może razem z radnym Kurasiem zbudujecie w czynie społecznym??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że wszystkim by wyszło na dobre gdyby radni i prezydent wreszcie zaczęli stosować debatę publiczną i się z nią liczyć, fajnie jakby w końcu mieszkańcy mogli się wypowiedzieć co chcą a czego nie i żeby radni mogli odpowiadać dlaczego tak a dlaczego nie. Ale z tego co wiem to ani prezydent ani radni nie lubią dyskusji społecznych bo oni wiedzą najlepiej. Myślę, że w tak małym mieście jak Biała jest coś takiego potrzebne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MIKI popieram twoje slowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie, skoro radni chcą oszczędności to powinni zacząć do siebie, tak samo Pan prezydent. Niech pokażą, że magistrat może być tani, że nie ma Bizancjum wtedy inaczej społeczność bialska będzie ich traktować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Prezydencie moze po niekorzystnej dla Pana decyzji RIO wkoncu Pan zrozumie ze miasto musi zaczac oszczedzac! nie mozna ciagle jechac na kredytach bo ktos je pozniej bedzie musial splacic..ale przeciez to nie bedzie Pana problem tylko nastepcy wiec o co chodzi..czyz nie? Tak Pan sie martwi o nowe miejsca pracy? a gdzie Pan byl przez wszystkie swoje kadencje...ile to juz lat pelni Pan funkcje Prezydenta? czym Pan moze sie pochwalic jezeli idzie o zmienszanie bezrobocia w naszym miescie? Nie bedzie nowych komputerow? Zapraszam do Urzedu Marszalkowskiego w Lublinie tam Pan zobaczy na jakim sprzecie musza pracowac urzednicy...niekotrzy maja komputery z Win 98!!! nie bedzie podwyzek? to i dobrze bo wynagrodzenia wiekszosci urzednikow powinny sie obnizyc a Panskie na poczatek!!! niech Pan pokaze jak Pan sie solidaryzuje z mieszkancami Bialej Podlaskiej i zrezygnuje ze sluzbowego samochodu (bo chyba ma Pan 2 czy sie myle?)...niech Pan sie zgodzi na obnizenie swojego wynagrodzenia....czy stac Pana na taki gest?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Radnych : Prezydent wydaje za nasze pieniądze reklamującą tylko jego działania gazetkę "Bialczanin". Dlaczego nie jest w niej przedstawiane WASZE , Radnych zdanie ? Czy to jest prywatna gazeta Prezydenta, finansowana z jego, prywatnej kieszeni ? Jak możecie do tego dopuszczać ? Jako mieszkaniec tego miasta chętnie dowiedziałbym się z tej NASZEJ gazety jakie są zdania również Radnych nt. spraw ważnych dla mieszkańców. Co stoi na przeszkodzie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miki napisał:
Brawo Radni. Bialska Rada przestała przypominać samorząd PRL-u. Aktywność naszych przedstawicieli ograniczała się do głosowania za wszystkimi , mądrywmi i głupimi pomysłami Prezydenta. A Rada jest po to, żeby mądre popierać a głupie odrzucać. A głupie jest finansowanie inwestycji wyłacznie z kredytu bez starania się o zwiększenie wpływów np. od nowopowstających firm czy też oszczędnego administrowania miastem. Wystarczy poparzeć na sąsiedni Międzyrzec ile nowych firm ulokowało tam swoją działalnosć, ile nowych miejsc pracy powstało w ostatnim czasie. Parking w centrum miasta jest potrzebny. Utwardzone ulice też. Niech Prezydent zaoszczędzi kilka milionów na te cele albo zwiększy wpływy do budżetu na sumy potrzebne na te inwestycje. Nie sądzę, że Radni bedą protestować aby te pieniądze przeznaczyć na inwestycje. Proponuję pierwszy "malutki" acz symboliczny krok oszczędnościowy. Niech Prezydent sprzeda dwa osobowe Nissany Primery ( BPA12345,BPA23456) i kupi sobie prywatne auto. Za jazdy do pracy i załatwianie spraw służbowych z wykorzystaniem SWOJEGO samochodu osobowego należy mu sie ryczałt i zwrot pieniędzy za przejechane kilometry. Tak robią menadżerowie prywatnych firm dbających o koszty funkcjonowania swoich firm.
nie BPA tylko LB
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawel Chmielewski napisał:
Panie Prezydencie moze po niekorzystnej dla Pana decyzji RIO wkoncu Pan zrozumie ze miasto musi zaczac oszczedzac! nie mozna ciagle jechac na kredytach bo ktos je pozniej bedzie musial splacic..ale przeciez to nie bedzie Pana problem tylko nastepcy wiec o co chodzi..czyz nie? Tak Pan sie martwi o nowe miejsca pracy? a gdzie Pan byl przez wszystkie swoje kadencje...ile to juz lat pelni Pan funkcje Prezydenta? czym Pan moze sie pochwalic jezeli idzie o zmienszanie bezrobocia w naszym miescie? Nie bedzie nowych komputerow? Zapraszam do Urzedu Marszalkowskiego w Lublinie tam Pan zobaczy na jakim sprzecie musza pracowac urzednicy...niekotrzy maja komputery z Win 98!!! nie bedzie podwyzek? to i dobrze bo wynagrodzenia wiekszosci urzednikow powinny sie obnizyc a Panskie na poczatek!!! niech Pan pokaze jak Pan sie solidaryzuje z mieszkancami Bialej Podlaskiej i zrezygnuje ze sluzbowego samochodu (bo chyba ma Pan 2 czy sie myle?)...niech Pan sie zgodzi na obnizenie swojego wynagrodzenia....czy stac Pana na taki gest?
A czy zdajesz sobie sprawę, że wsród tych "większości urzędników" są też tacy którzy jedynie wypełniaja swoje codzienne obowiązki i ich wynagrodzenie daleko odbiega od średniej krajowej!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do max90 : Możesz podać przykłady ? Bo ja mam inne informacje. Porównaj np. pobory urzędnika UM i nauczyciela (obaj po studiach, kilkuletni staż itp).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
max90: ja tez jestem urzednikiem i moje zarobki tez daleko odbiegaja od sredniej krajowej...tylko powiedz mi czy podwyzki w bialskim magistracie dostaliby ci co zarabiaja tylko do np2200 brutto czy moze podwyzke dostalby jakis naczelik ktory zgarnia pare tysiecy tygodniowo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...