Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Nie zalewajmy naszych cmentarzy sztucznymi kwiatami!" Ważny apel przed dniem Wszystkich Świętych

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 29 października 2019 r. o 08:27 Powrót do artykułu
Proboszcz propnuje wpłatę na zbożny cel np. jego wakacje w tropikach ups.... pielgrzymka w imieniu parafian do Guadelupe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze. Niestety jeszcze żyje w Nas przekonanie , że na cmentarzu jest rewia mody nie tylko osób lecz również nagrobków. Niektórzy przychodzą jeden raz w roku i przynoszą dziesiątki zniczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj tam, oj tam znicze 60 cm kupiłem, nikt nie ma większych ha ha. Wiązankę mam za 200 zł sztuczną, olbrzymią, trzeba się pokazać. Teraz tylko wpadam o 5 rano na 3 minutki na grób  i niech somsiady podziwjają jakie bogacze. Ot polska mentalność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie szpanujcie" mercedesami", przesiądźcie sie do mpk!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka że koleś ma racje to już nie są święta tylko "wesołe miasteczko i pokazowa rewia mody" Znicz musi być wielkości wiaderka co by sąsiedzi widzieli jak bardzo mi "zależy i dbam". Chu....że chodzi tylko o symboliczne światełko które jest pamięcią o zmarłym nie ma być wielkości wiadra i tyle. Do tego rzesza Pań ( w szpileczkach, krótkich spodeneczkacj i kapelusikach) przychodzących na cmentarz w tym dni za założeniem paczta inne suki jak się wsytrroiłam i Panów lalusiów mimo że ciepło w skórzanych rękawiczkach i pseudo szaliczkach - rzygać się na to chce. Dlatego ja np na groby bliskich idę 2 dni wcześniej lub 2 dni później jak ten cały motłoch zniknie z cmentarza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety długo jeszcze nic się nie zmieni. To obstawianie grobów to chęć pokazania się, a z drugiej strony pokutujące przeświadczenie, że jak nie obstawię grobu zniczami i kwiatami to mi tyłek obrobią, że taki skąpy jestem, że żałuję zmarłemu. Choć przecież dla niego to te znicze, kwiatki, wystawne groby są całkowicie zbędne. Ale przemysł i handel nie da tak łatwo zrezygnować z fury pieniędzy jakie przez te kilka dni Polacy na cmentarzach zostawią. A że bardziej pieniądze przydałyby się np. hospicjom to większości to nie obchodzi. Cóż, trzeba wymiany pokoleń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już od dawna 1 listopada nie jest dniem pamięci o zmarłych, a zwykłym festynem. Groby zastawione 20 zniczami a w pozostałych tygodniach roku ani jednej świeczki. Tak teraz pamiętamy o zmarłych - w jeden dzień w roku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zatem niech anonimowy internauta Stan po zakończeniu tej szopki własnoręcznie i na własny koszt, posprząta okoliczne cmentarze z "tandetntch symboli zwyczaju chrześcijańskiej pamięci o zmarłych". Przecież nikt nie zakazuje czczenia pamięci 9 zmarłych (stawiajac jeden symboliczny znicz). A nie od razu robić rewię full wypas. Której nie ma kto przez resztę roku posprzątać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba próbować zmienić mentalność ludzi, bo zginiemy w śmieciach. Jest już akcja niekupowania nowych ubrań, może warto generalnie ograniczyć rozpasaną konsumpcję z prostego szacunku dla planety. Dzień Wszystkich Świętych robi się targowiskiem próżności - wszystko na grobie musi wielkie i bogate. Ludzie stroją się na cmentarz jak na prestiżową imprezę. Przed cmentarzami stragany ze szczypkami, balonikami, jak na odpuście. Idea tego święta została kompletnie wypaczona. Spróbujmy to zmienić, powrócić do korzeni. Tylko za tym stoi ogromny biznes, w dużej mierze w szarej strefie i to może być przeszkoda. Ale my możemy ograniczyć kupowanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miliony na zmarłych którzy nic nie wiedzą co się z nimi dzieje, zamiast przekazać te pieniądze na żywych potrzebujących ludzi. Czyściec nie istnieje, to wymysł ludzki, demoniczny __________ GOOGLE : "Biblijne dowody że czyściec jest bluźnierstwem - fałszywe bilety do nieba część 2 "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie lubię polskich cmentarzy, są wstrętnie brzydkie, te nagrobki, plastikowe kwiaty, chaos, nieład brak przejść, że trzeba skakać po nagrobkach by sie przecisnąć, bo komus pochowanemu obok rodzinka wywaliła nagrobek tak wielki i szeroki że przejscie zniknęło.. do tego albo patelnia latem, albo wygwizdów na 1 listopada. Zero roślinności, drzewa i krzewy wycięte w pień, no aż przykro patrzeć i przebywać :( na zachodzie to cmentarz jest albo jak park, a na pewno jak zadbany ogród, nawet te amerykańskie cmentarze gdzie jest tylko pionowa plyta i zadbane trawniki prezentują się lepiej.. koszmar jest u nas. I serio jakby każdy zapalił znicza plus kupił bukiet kwiatów, byłoby ładniej. Tym z góry co odeszli jest wszystko jedno więc to tylko od nas zalezy jakie wzorce pozostawimy następnym pokoleniom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żal mi was ludzi, święto zmarłych jest raz w roku i szczególnym dniem w którym wspominamy wszystkich z naszej rodziny którzy odeszli. To że cały rok się nie stawia zniczy i raz na jakiś czas tylko ktoś postawi to tylko przykre ale każdy s tym zaganianym świecie ma obowiązki, rodzinę, prace i zapomina, nie myśli o zmarłych. Święto zmarłych jest jak gwiazdka też każdy dostaje dużo prezentów które są pakowane w setki ton papieru i folii który również potem laduje na wysypisku i nikt nic nie mówi żeby nie kupować prezentów bo zanieczyszczamy srodowisko. Tak samo z plastikowymi butelkami po napojach, dlaczego roslan nie wprowadzi automatów jak w Niemczech który przyjmuje plastikowe butelki ? To jest propaganda zmierzającą do tego że nie kupuj wiązanki czy znicza tylko zamów msze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żal mi was ludzi, święto zmarłych jest raz w roku i szczególnym dniem w którym wspominamy wszystkich z naszej rodziny którzy odeszli. To że cały rok się nie stawia zniczy i raz na jakiś czas tylko ktoś postawi to tylko przykre ale każdy s tym zaganianym świecie ma obowiązki, rodzinę, prace i zapomina, nie myśli o zmarłych. Święto zmarłych jest jak gwiazdka też każdy dostaje dużo prezentów które są pakowane w setki ton papieru i folii który również potem laduje na wysypisku i nikt nic nie mówi żeby nie kupować prezentów bo zanieczyszczamy srodowisko. Tak samo z plastikowymi butelkami po napojach, dlaczego roslan nie wprowadzi automatów jak w Niemczech który przyjmuje plastikowe butelki ? To jest propaganda zmierzającą do tego że nie kupuj wiązanki czy znicza tylko zamów msze...
 a mi żal ciebie heh, wszędzie widzisz tylko atak propagandy, słabo. A może czas włączyć samodzielne myslenie? i uświadomić sobie, że ludzie sami widzą rzeczy o których wspomniałeś, a nie ktoś ich zmusza do tego, bo są bezwolni i zaprogramowani przez propagandę? święto zmarłych jest raz w roku więc tego dnia musisz naprodukować tyle smieci, jakbyś ozdabiał groby bliskich cały rok?? BEZ SENSU. zastaw się a postaw się nawet na cementarzu?? własnie na tym miejscu to szczegolnie wypadałoby dojsc do przeciwnych wnisków, że to wszystko jest tylko doczesne i co innego w życiu powinno być ważne al nie pierdylion zniczy! a co do reszty: jak to nikt nie mówi by ograniczać tony plastiku? przy każdej okazji powinniśmy ograniczać prdukcję smieci!  nie tylko z okazji 1.11. Od dawna nie pakuję prezentów w folie, nawet bukiety w folii są brzydrze niż takie naturalne, to widać gołym okiem:) butelek też nie produkuje bo pije filtrowaną kranówkę, znicz kupuję jeden na grob, plus kwiatek żywy. owszem, głosże, byś nie kupował sztucznych wiązanek bo to jest jednorazówka, polezy kilka tygodni i na wysypisko. bez sensu nie? i nikt ci kasy nie każe przeznaczyć na pasibrzucha księdza idać na tacę, który łaskawie pomodli sie za zmarłego jak zapłacisz mu stówkę czy dwie (co jest absurdalnie chore i bez sensu). przemysl sobie - od ciebie zalezy jak będziesz postępować, ale sam to w głowie poukładaj i dojdź do właściwych wniosków, jak coraz więcej ludzi robi. pozdrawiam i życze zdrówka ,byś jeszcze wiele lat mogł jeżdzić na groby bliskich, i dawaćdobry przkład :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka że koleś ma racje to już nie są święta tylko "wesołe miasteczko i pokazowa rewia mody" Znicz musi być wielkości wiaderka co by sąsiedzi widzieli jak bardzo mi "zależy i dbam". Chu....że chodzi tylko o symboliczne światełko które jest pamięcią o zmarłym nie ma być wielkości wiadra i tyle. Do tego rzesza Pań ( w szpileczkach, krótkich spodeneczkacj i kapelusikach) przychodzących na cmentarz w tym dni za założeniem paczta inne suki jak się wsytrroiłam i Panów lalusiów mimo że ciepło w skórzanych rękawiczkach i pseudo szaliczkach - rzygać się na to chce. Dlatego ja np na groby bliskich idę 2 dni wcześniej lub 2 dni później jak ten cały motłoch zniknie z cmentarza
 też nie mogę patrzeć. śmichy, chichy jak się rodfziny spotkają, do grobu nie możmna się przecisnąć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech powstaną cmentarze leśne jak w innych krajach i po problemie. Wykupuje się drzewo, zakopuje się urne pod drzewem ,przybija tabliczkę na drzewie i wieczny odpoczynek gwarantowany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy kto przyniesie te plastikowe straszydła powinien mieć obowiązek zabrać je do domu po jakimś czasie. Mnie przeraża ogrom tych śmieci na cmentarzach. Księża powinni apelować żeby ograniczyć te sztuczne stroiki. Wystarczy jeden żywy kwiat i znicz a nie sto zniczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cmentarz nie jest zadnym swietym miejscem. Ten bzdet tylko potwierdza to, ze Polacy to w wiekszosci heretycy (czcza zmarlych i zywych duchownych, nie przestrzegaja zadnych przykazan; maja w d Biblie, kultywuja cierpienie etc) i jeszcze wieksza ciemnota niz normalni katolicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinniscie sie cieszyc, ze wasi bliscy sa juz w "lepszym swiecie" hahaha...tylko wy jestescie smutni i udajecie meczennikow bo tak naprawde nie wierzycie w zadne zycie po smierci haha i tu was mam katole;p PS: w wielu krajach katolickich zaduszki to wesole swieto a u nas w tym grajdole ciemnoty wieczne umartwianie sie i meczenstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwloki powinny byc palone i "chowane" w urnach i specjalnych "grobach", ktore zajmuja bardzo malo miejsca. U nas jeszcze barbarzynski zwyczaj chowania ciala, ktore gnije i to wolno ( w wybetonowanym grobie bardzo wolno gnije i robi sie tam trujace i cuchnace bloto) no i trzeba wystawic pomnik niczym jakiemus herosowi, czesto za zycia bliscy takiego z wielkim pomnikiem mieli go w du...e.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko kto te kolejne pokolenia nauczy? Wydaje się, że głupota jest dziedziczna. Kiedy ludzie zaczną rozsądnie myśleć? Dramat!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...