Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Wypadek na ul. Turystycznej. Zginęła kobieta

Utworzony przez Radek, 12 stycznia 2015 r. o 09:12 Powrót do artykułu
Co tydzień w Lublinie ginie pieszy na przejściu. Ile jeszcze musi osób zginąć zanim piesi na przejściach będą nietykalni -bo przecież nikt nie jest samobójcą i nie idzie po śmierć. Kierowca ma przewagę blachy i mocy więc powinien jako zagrażający innym uważać bardziej! Nikt nie chce żyć później jako morderca mimo że rękami nie zabija.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piesi w Lublinie zachowują się jakby już byli nietykalni, wchodzą na przejście NIE ROZGLĄDAJĄC SIĘ 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ile razy musiałem uciekać, bo jakiś idita zap... i jeszcze z siebie zadowolony burak, za takie coś powinni prawo jazdy zabierać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktoś tu chyba nie przeczytał artykułu. piesza SCHODZIŁA z przejścia dla pieszych a nie na nie wtargnęła! jest różnica?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piesi w Lublinie zachowują się jakby już byli nietykalni, wchodzą na przejście NIE ROZGLĄDAJĄC SIĘ 
A gdzie prostaku miała się rozglądać jak już zchodziła z przejścia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co na grobie mają komuś napisać  "bo miałem pierwszeństwo" ??? Pieszemu się łatwiej zatrzymać niż kierowcy.... Jestem i pieszym i kierowcą i czasami jak patrzę jak ludzie się wciskają pod samą maskę i jeszcze jak babcia ciągnie wnuka lub matka córkę...no dramat. Ludzie zacznijcie myśleć!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co tydzień w Lublinie ginie pieszy na przejściu. Ile jeszcze musi osób zginąć zanim piesi na przejściach będą nietykalni -bo przecież nikt nie jest samobójcą i nie idzie po śmierć. Kierowca ma przewagę blachy i mocy więc powinien jako zagrażający innym uważać bardziej! Nikt nie chce żyć później jako morderca mimo że rękami nie zabija.
Kierowca nie zatrzyma się natychmiast. Pieszy tak. Jeżdżę dużo i często widzę (szczególnie po zmroku) pieszych, którzy nawet nie zatrzymują się przed przejściem. Przykład: zjazd z ul. Jutrzenki w Stokrotki i przejście na skrzyżowaniu. Pieszy, ubrany w ciemną kurtkę (bo taka moda), bez odblasków (bo w terenie zabudowanym nie trzeba), do tego mgła albo siąpiący deszcz - zauważenie kogoś, nawet kiedy jedzie się poniżej 50km/h jest cholernie trudne. A pieszy? A pieszy się nie rozejrzy, tylko wejdzie na pasy. I za przeproszeniem gówno go obchodzi, że samochód fizycznie nie da rady się zatrzymać natychmiast.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieszy uważa, że będąc na pasach jest nietykalny i ma pierwszeństwo. OK, ma pierwszeństwo bez dyskusji, ale nigdy nie można mieć pewności, że kierowca nas zobaczy w ciemności, nie zagapi się lub zasłabnie... ile razy widzę jak wchodzący na przejście spojrzy tylko w jedną stronę lub wsadzi ten przysłowiowy łeb w telefon i średnio patrzy gdzie idzie nie zwracając uwagi na innych pieszych... masakra... ale to jest życie każdego indywidualnie i od niego zależy, jak będzie wyglądało.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U Nas po prostu nie szanuje się pieszych. Na zachodzie tylko ktoś podejdzie do pasów i wszystkie samochody się zatrzymują. Po takim zachowaniu poznaje się cywilizowany kraj. Niestety tutaj w Polsce polaczek dorobi się samochodziku i wszystko ma w d.....zero kultury... jakby zapomniał, że sam także od czasu do czasu jest pieszym... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykły kierowca ma potrafić się zachować skor, nawet nauka jazdy się nie zatrzymuje na pasach i to nie jest pojedynczy przypadek. Nikt nie szanuje pieszych i prawie nigdy nie wpuszcza wiec niech nie wymagają kultury od przechodniów . Gdyby kierowcy przypuszczali pieszych to i pieszy by się nie wpychal bo wiedzialby ze ktoś go przepusci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Sowińskiego przydałoby się zobaczyc jak się przechodzi przez przejście. Tam nawet piesi się nie rozglądają tylko z marszu na jezdnię. To że jeszcze żyją to zasługa wolnej jazdy, ale za to korki do samego dołu przy Głębokiej. Jak jest zielone to nawet się nie rusza bo na górze lezą i lezą. Gęsiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U Nas po prostu nie szanuje się pieszych. Na zachodzie tylko ktoś podejdzie do pasów i wszystkie samochody się zatrzymują. Po takim zachowaniu poznaje się cywilizowany kraj. Niestety tutaj w Polsce polaczek dorobi się samochodziku i wszystko ma w d.....zero kultury... jakby zapomniał, że sam także od czasu do czasu jest pieszym... 
A skąd ma być kultura - najpierw zabory, rusyfikacja, później wojny światowe i komunizm. Elita i kwiat Polski albo w tym czasie wykrwawił się na wojnie, abo wyemigrował. Zostało chamstwo i cwaniactwo. Więc co wymagać? W 20 lat nie odbuduje się inteligencji i kultury. Na to trzeba kilkunastu pokoleń, pod warunkiem, że znowu nie przyjdzie jakaś wojna, w której ci, którzy reprezentują jakąś wartość zginą walcząc o Polskę. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piesi i rowerzyści są traktowani jak paprochy na drodze. Często poruszam się pieszo lub rowerem i wiem dokładnie jak to wygląda. Na przejściu stoję i muszę czekać aż ruch się kończy bo nikt nie łaskaw się zatrzymać a o tym jak jadę rowerem to długo by pisać: chlapanie wodą, nie wymijanie bez bezpiecznego odstępu a co najlepsze jestem obtrąbywana bo w ogole jade i przeszkadzam innym. Giną ludzie bo wiekszość kierowców to skonczeni idioci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To przejście powinno być oświetlone, w nocy ciężko dostrzec na nim pieszego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykły kierowca ma potrafić się zachować skor, nawet nauka jazdy się nie zatrzymuje na pasach i to nie jest pojedynczy przypadek. Nikt nie szanuje pieszych i prawie nigdy nie wpuszcza wiec niech nie wymagają kultury od przechodniów . Gdyby kierowcy przypuszczali pieszych to i pieszy by się nie wpychal bo wiedzialby ze ktoś go przepusci
  Nauka jazdy nie zatrzymuje się przed przejściem bo egzaminatorzy traktują to jako bezzasadne zatrzymanie jeżeli pieszy stoi przy przejściu... porażka przepisów które są niejednoznaczne. Kursant ma zatrzymać pojazd jeżeli pieszy przechodzi przez jezdnie, a nie jeżeli tylko stoi... niestety
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inwazja chamstwa i prostactwa, plaga w każdej dziedzinie brak słów .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo przykre.Skoro była już na środku to definitywnie wina kierowcy.Ja jeżdżę często przez miasteczko akademickie i mogła bym mnożyć przypadki jak te studentki włażą na przejście.Nie rozglądają się tylko z marszu i słuchawki na uszach,aż się proszą o kopa w tyłek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Sowińskiego przydałoby się zobaczyc jak się przechodzi przez przejście. Tam nawet piesi się nie rozglądają tylko z marszu na jezdnię. To że jeszcze żyją to zasługa wolnej jazdy, ale za to korki do samego dołu przy Głębokiej. Jak jest zielone to nawet się nie rusza bo na górze lezą i lezą. Gęsiego.
Słusznie zauważyłeś, też jestem pieszym i kierowcą i właśnie w tym miejscu na Sowińskiego nawet jak była kładka , bo teraz nie jest używana ze wzgldu na (brak remontu) chodzi młodzież pojedynczo maja w nosie kierowców i że w tym miejscu nie dochodzi do śmiertelnych potrąceń to zasługa kierowców , wiele razy miałem okazję przejechać kogoś , tylko ze względu że jestem kompromisowy , ustępowałem i czekałem jak te święte krowy przestaną przechodzić, nigdy  się nie zdarzyło by mnie przepuszczono,  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A najwięcej jadu maja jak zwykle ci,którzy ani razu nie siedzieli za kółkiem i nie znają sytuacji z perspektywy kierowcy!Może zwyczajnie było ciemno,może zwyczajnie ofiara była ubrana na ciemno i nie było jej widać?!fakt,zwolnić trzeba ale wina jak to mówią,zawsze jest po obu stronach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Biedna kobieta, ale też biedny kierowca.Pośpiech i ta pogoda zaplanowały scenariusz.Szkoda,że tak się stało:(.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...