Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Wypadek na ul. Turystycznej. Zginęła kobieta

Utworzony przez Radek, 12 stycznia 2015 r. o 09:12 Powrót do artykułu
Jechałam Turystyczną pomiędzy 6:30 a 7:00, nie działały latarnie, choć wciąż było ciemno. Ulica była bardzo niedoświeltolna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A najwięcej jadu maja jak zwykle ci,którzy ani razu nie siedzieli za kółkiem i nie znają sytuacji z perspektywy kierowcy!Może zwyczajnie było ciemno,może zwyczajnie ofiara była ubrana na ciemno i nie było jej widać?!fakt,zwolnić trzeba ale wina jak to mówią,zawsze jest po obu stronach
  Co za bzdury i jak trzeba nie mieć serca, by kategorycznie stwierdzać, że wina jest po obu stronach... Czyli co, winny jest każdy, bo zyje?!      
A najwięcej jadu maja jak zwykle ci,którzy ani razu nie siedzieli za kółkiem i nie znają sytuacji z perspektywy kierowcy!Może zwyczajnie było ciemno,może zwyczajnie ofiara była ubrana na ciemno i nie było jej widać?!fakt,zwolnić trzeba ale wina jak to mówią,zawsze jest po obu stronach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jechałem Turystyczną kilka minut przed godz. 7. Ciemno, mokro i widoczność praktycznie na 5m przed samochodem. Te wszystkie przejścia na Turysytcznej są przy takiej pogodzie praktycznie niewidoczne. Zebry namalowane na jezdni już dawno przestały być białe i jeśli ktoś nie zna tej ulicy to nawet nie wie że jest tam przejście. Nie usprawiedliwiam kierowcy, ale sam będąc kierowcą wiem, że jeśli z przeciwka jadą samochody i pieszy wchodzi na jezdnię zaraz za przejeżdżającym autem to nie sposób go zauważyć z daleka. A potem jest już za późno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TEŻ JECHAŁEM FAKTEM JEST OŚWIETLENIA ULICY NIE BYUŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DLACZEGO?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie, najłatwiej kogoś oceniać. Przecież kierowca nie wjechał w kobietę z premedytacją... Czasem chwila nieuwagi, złe warunki, słaba widoczność wystarczą. On też z pewnością chciałby cofnąć czas gdyby mógł. Oby nigdy nikt z głupio komentujących nie znalazł się w takiej sytuacji jak ten kierujący.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ślisko, ciemno + rejestracja LZA ! Myślę, że więcej nie ma co dodawać !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie rozumiem co z Was za kierowcy. ciemno, ślisko, widoczność na 5m - to jedzie się 10km/h i wypatruje co się dzieję dookoła. spójrzcie jak daleko leży ciało od przejścia i jak mniemam buta, który spadł ofierze z nogi. to jest siła z jaką uderza auto dostosowujące prędkość do warunków? wypominacie, że najwięcej jadu mają Ci, co za kółkiem nie siedzieli. fakt jest taki, że Wy nigdy nie powinniście za nim usiąść!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no skoro nie wjechał z premedytacją, to nic się nie stało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety brak kultury zarówno ze strony kierowców jak i pieszych. Piesi przekonani o swojej nieomylności często w ostatniej chwili wkraczają na pasy nawet nie patrząc w kierunku nadjeżdżającego pojazdu. często kierowca jest tak blisko, że nie jest w stanie zatrzymać pojazdu. sczególnie w warunkach zimowych. A kończy się tragedią. To samo dotyczy kierowców, nie zwracają uwagi na pasy, nie zwalniają! Ilęż to razy wyprzedzał mnie jakiś przygłup, gdy zatrzymywałem się, żeby przepuścić pieczych! Niestaty w większości tio młodzi ludzie, których nikt nie nauczył kultury jazdy. Na egzaminach zwracaja uwagę na parkowanie, ale nie na zachowanie na drodze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no skoro nie wjechał z premedytacją, to nic się nie stało
nie, że nic się nie stało, bo się stało jak widać, a Tobie też może się kiedyś coś takiego przytrafić bezbłędny super kierowco
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A skąd ma być kultura - najpierw zabory, rusyfikacja, później wojny światowe i komunizm. Elita i kwiat Polski albo w tym czasie wykrwawił się na wojnie, abo wyemigrował. Zostało chamstwo i cwaniactwo. Więc co wymagać? W 20 lat nie odbuduje się inteligencji i kultury. Na to trzeba kilkunastu pokoleń, pod warunkiem, że znowu nie przyjdzie jakaś wojna, w której ci, którzy reprezentują jakąś wartość zginą walcząc o Polskę. 
  Święte słowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUDZIE DLATEGO WYCHODZA NA PASY BO ZADEN CHAM NIE CHCE SIE ZATRZYMAC!!!!ILEZ MOZNA CZEKAC LUDZIE TEZ CHODZA DO PRACY PIESZA NIE TYLKO SAMOCHODAMI ZWOLNIJCIE A BEDZIE MNIEJ WYPADKÓW!!!!    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie, że nic się nie stało, bo się stało jak widać, a Tobie też może się kiedyś coś takiego przytrafić bezbłędny super kierowco
nie przytrafi mi się, bo nigdy nie wsiądę za kółko rozkojarzony czy pijany. jeździ się tak, żeby nie popełnić błędu. jeśli się nie potrafi, bierze się taksówkę albo wsiada w autobus. jak prowadzę rozpędzone 2 tony stali, to myślę, czego i Tobie szczerze życzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie, że nic się nie stało, bo się stało jak widać, a Tobie też może się kiedyś coś takiego przytrafić bezbłędny super kierowco
błąd to wyjść na przejście przed takiego kretyna. to, co zrobił kierowca, to brawura i głupota a nie pomyłka. bo niedostosowanie jazdy do warunków widać ewidentnie już na pierwszy rzut oka. piesza przecież nie spadła z nieba na jego maskę - to on w Nią wjechał w miejscu, w którym MUSI ustąpić pierwszeństwa. jak warunki są złe, zostaje się w domu lub siada jako pasażer z bardziej doświadczonym kierowcą. albo jedzie 5km/h z oczami dookoła głowy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie przytrafi mi się, bo nigdy nie wsiądę za kółko rozkojarzony czy pijany. jeździ się tak, żeby nie popełnić błędu. jeśli się nie potrafi, bierze się taksówkę albo wsiada w autobus. jak prowadzę rozpędzone 2 tony stali, to myślę, czego i Tobie szczerze życzę.
Więcej empatii człowieku, a nie zajadłości. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
błąd to wyjść na przejście przed takiego kretyna. to, co zrobił kierowca, to brawura i głupota a nie pomyłka. bo niedostosowanie jazdy do warunków widać ewidentnie już na pierwszy rzut oka. piesza przecież nie spadła z nieba na jego maskę - to on w Nią wjechał w miejscu, w którym MUSI ustąpić pierwszeństwa. jak warunki są złe, zostaje się w domu lub siada jako pasażer z bardziej doświadczonym kierowcą. albo jedzie 5km/h z oczami dookoła głowy!
Nie Tobie ani mnie to oceniać tak naprawdę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kobieta która zginęła mieszkała na ul turystycznej w Lublinie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytaj ze zrozumieniem !!! Kobieta była już na sierodku przejścia a ten idiota gdzie miał oczy ??? równie dobrze stał by tam budynek czy inne auto też by pewnie wjechał zawracał do domu bo czegoś zapomniał kretyn pewnie okularów z domu nie wzią !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystke przejścia dla pieszych na tej ulicy sa bardzo źle oświetlone co również miało wpływ na tę tragedie !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz to wszyscy mądrzy, uważni i w ogóle ideały jeżdżące max 10 km/h z oczami wokół głowy. A tak naprawdę jechał któryś 10km/h chociaż raz w swoim życiu przy ograniczonej widoczności czy aby tu takie alfy i omegi? Wystarczyło że facet 40 jechał i stało się jak się stało. To przejście powinno być oświetlone  bardzo dokładnie bo jest w takim miejscu że jak pieszy jest ubrany w ciemne ubranie i do tego jadą auta z naprzeciwka to praktycznie widzi się go kilka metrów przed maską. Sam tamtędy często jeżdżę i miałem taki przypadek i tylko kupa szczęścia uchroniła i mnie i jednego ciołka przed podobnym losem. Jakby tam było dobre oświetlenie i pieszy miałby jakiś odblask na sobie to taka sytuacja nie miała by miejsca. I zamknijcie jadaczki bo chłopina na pewno tej babki nie przejechał umyślnie, a jak już mówiłem akurat w tym miejscu nawet i takim mistrzom kierownicy jak tu się wypowiadający mogłoby się coś takiego zdarzyć. Bo albo to przejście trzeba dostosować do warunków otoczenia jakie tam panują albo zlikwidować całkiem. Jak i wiele innych tego typu przejść w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...