Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

233 ochotników wstąpiło do 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 10 lipca 2018 r. o 11:27 Powrót do artykułu
pseudo żołnierze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mięsko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"16-dniowe szkolenie podstawowe, szkolenia w weekendy". Kamień spadł mi z serca, czuję się bezpieczny. Mogę spać spokojnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"16-dniowe szkolenie podstawowe, szkolenia w weekendy". Kamień spadł mi z serca, czuję się bezpieczny. Mogę spać spokojnie. a ile trwało szkolenie w minionej epoce w "paradnoj armii"jak mawiali żołnierz AC o LWP, przypomnę ci -6 tygodni, w tym najwięcej musztry. Pisarz kompanijny pisał plan konspekt o poznawaniu broni a wojsko ćwiczyło wg. pamiętnej komendy " nóżka na wysokość pępuszka", Pijane sierżanty , wraz z kapralami znęcające się nad poborowymi. A po przysiędze na stare wojsko i cd. kocenia. W 1894 r. słynny rozkaz Jaruzela o przeciwdziałaniu "fali". Pokazowe procesy : ilu dziadków trafiło do więzienia lub jednostki karnej. Przerażeni przed wyjazdem do Orzysza lub Plot dodawali sobie animuszu powtarzając formułkę: " Przeżyjesz Ploty i Orzysz to ptaka na wojsko położysz". Wracali cisi i pokornego serca...... Ilu po odbyciu Zasadniczej służby wojskowej uważało te 2 lata za stracony czas. Dobrze ,że dziś jest inaczej.Myślę,że dzisiejsi żołnierze są lepiej wyszkoleni i mają większą świadomość i motywację ,niż nasze pokolenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widać ćwiczą już poddawanie się. (komenda "ręce na kark!")
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
16 dniowe szkolenie to ja miałem na obozie przysposobienia obronnego - był taki przedmiot w szkole za czasów wrednej komuny. Mundury, musztra, spanie w namiotach, rzut granatem, strzelanie itp. Ale nikt nie twierdził że po zaliczeniu tego wszystkiego zostałem żołnierzem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" wcielenie " piękny termin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...