Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Karaluchy, wszy, grzyb. Tragiczne warunki w domu pomocy w woj. lubelskim [wideo]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2019 r. o 12:09 Powrót do artykułu
Słowo MIESZKAŃCY jest kluczem. To nie są goście ani klienci, którzy za to płacą i wymagają - a MIESZKAŃCY, czyli ludzie którzy tam mieszkają - a co się z tym wiąże, jak cała reszta polaków, powinni dbać o swoje otoczenie. Jak mi się w domu karaluchy pojawią to rozsypię trutkę, posprzątam, zdezynfekuje - kur.wa SAM! Wezmę urlop i będę to robił w czasie swoim wolnym od PRACY! Jak mi chleb spleśnieje to go wyrzucam i zdobywam nowy - nikt mi go nie podmieni w chlebaku! Też nie mam w domu pielęgniarek, opiekunów i lekarzy - tylko zasuwam na NFZ do przychodni - jak nie mam auta to kombinuję po znajomych, publicznymi środkami cokolwiek. A najważniejsze PŁACĘ rachunki, PŁACĘ za remonty, naprawy i PŁACĘ podatki na takich jak oni! Wezcie się do roboty ludzie... Nam wszystkim nikt pod gębę nie podkłada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wszystko robie tu sam. Gole sie, myje." - no szkoda bardzo, żeby im ktoś dupę podcierał jeszcze. Dostał wpie.rdol i oczekuje teraz, że do końca życia ktoś będzie za niego wszystko robił. "Zabij" tego co cię tam skierował - to dostaniesz super warunki za kratami. Wszędzie leżą sterty śmieci, resztki jedzenia i złom.... No wiatr tego nie przywiał!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe, kto chce przejąć ośrodek (teren po ośrodku) i jaki ma w tym interes?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mowa jest o pieniądzach ktoś powie, że im zabierają - to są renty po 500-600zł. Każdemu z nich jak nie pasuje, może zawsze stamtąd odejść. Ta kobieta pokazuje, co oni robią z jedzeniem w słoikach z konserwami. Posprzątać im się nie chce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu, nie wymądrzaj się bo być może kiedyś też będziesz w podobnej sytuacji to wtedy dopiero zrozumiesz o co chodzi. Widać że jeszcze nie dorosłeś do tego. A właścicielka tej fundacji liczy tylko pieniądze które może wyrwać tym biednym ludziom i otrzymane na rzecz fundacji - to nie jest osoba która chce pomagać, tylko widzi forsę. Takie placówki powinny być często kontrolowane przez odpowiednie instytucje. Brak takich działań prowadzi do takich sytuacji, co jest nienormalne, wręcz absurdalne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale szmata z tej Tark.......... zamknąć szmatę sama tam na rok, gdzie jest rząd? !!!! Kurw...to jest kraj 5 świata!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy to nie jest teren należący kiedyś do szkoły orląt z Dęblina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przywożą bezdomnych i oni oczekują, że będa im jeszcze usługiwać! Normalnie płaca za dach nad głową, majalepsze czy gorsze wyżywienie zapewnione. Przecież nikt nie bedzie ich utrzymywał!Do pracy i samemu sobie gotować! Ale jeszcze wymagania, że jest nieposprzątane?? za ścierkęi myć podłogi. Czy mi ktoś posprząta jak sobie tego nie zrobię? normalne, że jak się mieszka to siędba. To nie hotel
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak pani Tarkowska zarządza to jedno, ale to jak ci ludzie nie dbają o otoczenie to drugie. Rozumiem, że osoba leżąca czy bardzo chora nie wstanie i nie posprząta, ale cała reszta mogłaby coś wokół siebie zrobić. Macie rację, sterty śmieci i brud to nie tylko wina pani Tarkowskiej, , ale też osób mieszkających w tych pomieszczeniach. Wkurza mnie coś takiego, rozumiem, ze ludzie mogą być chorzy czy nieporadni, ale tam są nie tylko osoby chore. Pomagać trzeba, owszem, jednak postawa - tylko wymagam - nie jest w porządku. Jest masa ludzi samotnych i chorych, żyjących z niewielkich rent czy emerytur i te osoby mają czysto, dają radę i nie wymagają by im ktoś za przeproszeniem doope podmywał. Nie wiem jak innych, mnie najbardziej denerwuje, jak pijak swoje życie przepił, a teraz na stare lata wymaga... nie mówię o obcych, mam w rodzinie takie sytuacje, lata cale olewali pomoc bliskich, pili i bili, a teraz wymagają...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak wygląda dobroczynność jaśniepaństwa herbu coś tam... Dopóki można zarobić to działamy, a jak nie - won za bramę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest tragedia - do komentujących i oburzonych na mieszkańców (chyba bezdomnych?)- bez rąk czy bez nóg, na wózkach inwalidzkich, spróbujcie sami w takim stanie sprzątać przenosić, gotować. Utrzymujcie się z 600-1000 zł; które i tak są oddawane organizatorowi. OBY WAS TO SAMO NIGDY NIE SPOTKAŁO _gościu, gościu, kck).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt nie mówi, że jest dobrze, widać, że tej pani zależy głównie na pieniądzach, ale uwierz, jest wiele osób w trudnej sytuacji, zniedołężniałych i chorych, a sobie radzą. W tym domu nie wszyscy są kalekami. Siedząc na wózku inwalidzkim można pozmywać naczynia. Można też się umyć. Można coś w rękach przeprać. Wydawać by się moglo, ze ktoś kto domu nie miał i mieszkał na ulicy, to poszanuje to co dostanie, ale niestety często tak jest, że nie szanują tym bardziej, do tego wszystko "przydasię" i już się robi bajzel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dziwne, że nie ma na remont jak prezydent Polin, jego wysokość Adrian dał Ukraińcom miliard euro. Nasza była premier też dała kilkaset milionów rodakom swojego zięcia. Strażnik żyrandola Komorowski funduje stypendia ukraińskim studentom (ok 30 tys osób). Panie premierze jak... remontować?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...