Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

100 Cudów Lubelszczyzny: Łabunie. Pałac nad stepami

Utworzony przez tim, 21 marca 2010 r. o 14:33
Się Krzysiu postarał Ale i tak Cię przebiję... tylko niech znajdę chwilę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rezerwat roślinności stepowej "Łabunie" większość zna (chyba, nie zadepczcie tylko!) natomiast warto wspomnieć o Uroczysku 'Dąbrowa' . Znajdują się tam stanowiska takich perełek, jak lilia złotogłów, buławnik wielkokwiatowy( z rodziny storczykowatych) i orlik pospolity oraz szczególne okazy sromotnika bezwstydnego. Szkoda tylko, że obszar ten jest własnością prywatną, a ci którzy mają tam swój las chyba nie wiedzą, że wśród śmieci(!) i na ścieżkach rosną rośliny chronione. Ostatni raz stanowiska te widziałam w 2006r., w tym roku poszukam ponownie. Zdjęcia mogę przesłać Redakcji. A poza tym nasze Łabunie pełne są takich smaczków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no tak, ale zpomnieli jeszcze wspomnieć o źródłach Łabuńki, Kościele w stylu renesansu lubelskiego, pięknych wyżynnych krajobrazach, i pięknych lasach w Łabuniach Reformie, Barchaczowie, a nieopodal w Ruszowie eko-muzeum i jeszcze długo by wyliczać, zapraszam na weekendowy wypad, a jeżeli chce ktoś przenocować w Łabuniach, to siostry napewno wynajmą pokój w pałacu Zamoyskich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no tak, ale zpomnieli jeszcze wspomnieć o źródłach Łabuńki, Kościele w stylu renesansu lubelskiego, pięknych wyżynnych krajobrazach, i pięknych lasach w Łabuniach Reformie, Barchaczowie, a nieopodal w Ruszowie eko-muzeum i jeszcze długo by wyliczać, zapraszam na weekendowy wypad, a jeżeli chce ktoś przenocować w Łabuniach, to siostry napewno wynajmą pokój w pałacu Zamoyskich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile wiem to w Łabuniach jest pałac Szeptyckich a nie Zamojskich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kamil napisał:
O ile wiem to w Łabuniach jest pałac Szeptyckich a nie Zamojskich
to nie wiesz, bo Szeptycki był hrabią, który kupił już istniejący pałac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...