Mówienie o dbaniu o groby radzieckich żołnierzy w zamian za jakieś tam gesty jest conajmniej neitaktowne. CO gesty mają do rzeczy? czy to znaczy ze Niemcy którzy przyznali sie do Auschwitz odrazu mają być w gorszej sytuacji jesli chodzi o ich groby? Po 1 nie ma co mówić o wdzięczności, skoro ta katastrofa w Smoleńsku śmierdzi na odległość - ciała były spalone, gaszono 2 h ogień, a jak widać na filmach blisko po katastrofie, paliły się tylko w niektórych miejscach krzaki.... - z pewnego filmu wynika iż tuz po katastrofie oddano 4 strzały i zdało się słyszeć różne okrzyki "nie zabijajcie nas", "uciekajcie stad" "patrz mu w oczy", "dawajcie gnaty" (niesadze zeby ktos to fabrykował, bo to zbyt powazna sytuacja do profanacji, gdzie i tak wiadomo ze sie do tego dojdzie czy to nie FAKE) - dziwne ze akurat 15 minut przed katastrofą rosyjski samolot z powodu złych warunków zmienił plany lądowania... ze niby po co miał w smolensku, na totalnym zadupiu i na dodatek lotnisku wojskowym, juz po rosyjskim udziale w obchodach lądować tam samolot? - dziwne ze przec lot nad białorusia kilkakrotnie akurat BIAŁORUS ostrzegała Polaków o mgle... - mgła była tuż przed katastrofą i 1h po znikła... Polski samolot z dziennikarzami wyladował - dopiero 7h po katastrofie rosjanie wymieniali żarówki w lampach na pasie startowym w smolensku - do tej pory nie odnaleziono broni BOR-owców - samolot był rosyski, remontowany w rosji, lotnisko rosyjskie, - czemu wyszła plotka ze 3 osoby przezyly... (nie sadze zeby ktos sobie zartowal z tego powodu) - czemu otoczono miejsce katastrofy krągiem i Bóg jeden wie, co tam robiono przez kilka godzin Gdyby chociaz katastrofa była na terytorium innego kraju... Czyż nie zaduzo zbiegów okolicznosci i przypadku? Zginęło 96 Polaków w tym najwazniejsze osobyw państwie polskim, Putin puścił w Rosji film Katyń (bez zadnych zapowiedzi, poszedl film w ciemno, kto byl przed tv ten ogladał, kto nie, ten nei widzial) który obejzało zaledwie 2-3 %. Ale nie, zginęło 96 Polaków, ale film który mało kto widział, a juz napewno nikt z rosjan nie zrozumiał to wielki GEST ze storny Putina!!!!!!! O czym wy wogóle (zwracam sie do mediów PL i do polityków) mówicie! jaki gest! sprawa jest niewyjasniona!!! dlaczego z góry przyjmujemy ze doswiadczony pilot, który umiał latać i który chciał żyć, popełnił prosty błąd? To jest nie do przyjęcia, i za kazdym razem gdy w mediach słyszę "Rosjanie uczynili wielki gest"... to mi się robi niedobrze. Myślę, ze wielu patriotów mysli podobnie co ja. Odwróćmy role... jakby to rosyjski samolot rozbil się na terytorium Polski, to Putin by usciskiwał się z Tuskiem? NIE!! pierwsze co powiedziałby "zbadamy wszystkie okolicznosci, zrobimy swoje sledztwo, nie wykluczamy zamachu, lub zanioechania POLAKÓW" Ale w obecnej sytuacji jest cisza o jakiejkolwiek winie, lub zaniedbaniach Rosjan. Co chwile słyszymy w mediach "pojednanie", Miedwiediwe przyleciał na pogrzeb, Rosjanie wykonuja swietna robotę w smolensku.... guzik prawda... robia to co muszą, gdyz katastrofa była na ich terytorium i w 99% z ich winy. Piloci wykonywali manewry mająć pewnosc ze sa na 70 metrach nad ziemia, a w rzeczywistosci byli 3 metry. Jak to mozliwe? "Rosjanie wykonuja wiele gestów, dziekujemy im za to, POJEDNANIE" Nie ma mowy o pojednianiu, mam nadzieje ze wielcy Polacy, wojsko, rodziny ofiar, beda dokonca brnąć i domagac się wyjasnienia sprawy. Panstwo Polskie powinno dokladnie zbadac szczatki wszysktich ofiar i wykluczyc mozliwosc ze ktos mogl przezyc, badz zginac w inny sposób niz katastrofa samolotu. Rosja nie chce powiedziec prawdy o Katyniu, dopiero w 2010 uznano to za zbrodnie, a dokumentów nie ujawnili... Prowadzili wlasne fikcyjne sledztwo, ktore zostalko umozone... kto wie czy teraz nie bedzie podobnie Gdybysmy się chcieli odwdzieczyc Rosjanom... to wole niemówic co musielibysmy zrobic. Tak na marginesie > gdyby nie 1940 rok, to nie leciałby prezydent w 2010 na obchody. moje gg- 8867496
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz