Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Biskupi zachęcają wiernych do sakramentu pokuty

Utworzony przez ___K___, 21 marca 2021 r. o 14:35 Powrót do artykułu
"Biskupi zachęcają wiernych, by z zachowaniem koniecznej troski o zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pandemii uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii i korzystać z sakramentu pokuty". A potem klechy zarobią na pogrzebach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja znajoma nie dawno złapała COVIDA właśnie w kościele bo akurat centralnie za nią siedziała ortodoksyjna katoliczka i rozdawała wirusa na prawo i lewo i nawet nie słyszała żeby SANEPID szukał uczestników tej mszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, wy będziecie gwałcić nieletnie dzieci, a my wam za to będziemy płacić w podatkach, dawać na tacę i pokutować...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pusty śmiech mnie ogarnia na takie wezwania biskupów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myślę że ta pokuta by się przydała ale klerowi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczyłoby, żeby SANEPID z własnej inicjatywy lub na podstawie wpisów w mediach społecznościowych (tak jak to robi w przypadku przedsiębiorców otwierających desperacko swoje lokale gastronomiczne) zrobił kontrolę w dowolnie wybranych kościołach liczby uczestników Mszy Św. o dowolnej godzinie i we wszystkich znajdzie przekroczenia dopuszczalnego limitu uczestniczących, gwarantuję to. Niektórzy nawet coś symulują oznaczając kartkami dozwolone miejsca w ławkach, ale większość w obecnej chwili już na to leje. Nie mówię już o zwracaniu uwagi o utrzymaniu dystansu, a już zupełnie o kontroli liczby wchodzących do kościoła. Przykład z dzisiaj który sam szacowałem to limit X, a uczestników tak co najmniej 3X. Tak się zastanawiam, czy ci księża będą za to pokutowali, czują tę sytuację? Z drugiej strony sam "lud" na to przystaje... Chociaż wpadł mi też w oko jeden paradoks - w autobusie MPK nie-przegubowym widziałem kartę z limitem 31 osób, a w kościele, który ma powierzchnię co najmniej 6 takich autobusów limit jest o parę osób mniej. Gdzie tu logika? Tu i tu można spędzić bite 20-30 minut "na pokładzie". Jak ta władza wymaga od ludzi rygoru jak sama z siebie robi idiotów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczyłoby, żeby SANEPID z własnej inicjatywy lub na podstawie wpisów w mediach społecznościowych (tak jak to robi w przypadku przedsiębiorców otwierających desperacko swoje lokale gastronomiczne) zrobił kontrolę w dowolnie wybranych kościołach liczby uczestników Mszy Św. o dowolnej godzinie i we wszystkich znajdzie przekroczenia dopuszczalnego limitu uczestniczących, gwarantuję to. Niektórzy nawet coś symulują oznaczając kartkami dozwolone miejsca w ławkach, ale większość w obecnej chwili już na to leje. Nie mówię już o zwracaniu uwagi o utrzymaniu dystansu, a już zupełnie o kontroli liczby wchodzących do kościoła. Przykład z dzisiaj który sam szacowałem to limit X, a uczestników tak co najmniej 3X. Tak się zastanawiam, czy ci księża będą za to pokutowali, czują tę sytuację? Z drugiej strony sam "lud" na to przystaje... Chociaż wpadł mi też w oko jeden paradoks - w autobusie MPK nie-przegubowym widziałem kartę z limitem 31 osób, a w kościele, który ma powierzchnię co najmniej 6 takich autobusów limit jest o parę osób mniej. Gdzie tu logika? Tu i tu można spędzić bite 20-30 minut "na pokładzie". Jak ta władza wymaga od ludzi rygoru jak sama z siebie robi idiotów?
 W pełni się zgodzę poza jednym, ostatnim zdaniem. Ta władza nie może robić czegoś czym już jest z natury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ateistyczne lewactwo znowu wyje? Przecież wy, postkomuchy nie uznajecie Boga, więc czemu tak wyjecie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ateistyczne lewactwo znowu wyje? Przecież wy, postkomuchy nie uznajecie Boga, więc czemu tak wyjecie?
Ale uznajemy koronawirusa i dostrzegamy zagrożenie. I nie chcemy, żeby ktokolwiek ułatwiał rozprzestrzenianie się zarazy. Chcesz iść do kościoła i podejmować ryzyko - idź sobie, nic nam do tego, ale potem módl się o wyzdrowienie i nie lataj po szpitalach, nie oczekuj respiratorów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...