Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Butelki tylko zwrotne i automaty na szkło. Co zrobi Perła Browary Lubelskie? Jest petycja

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 kwietnia 2019 r. o 12:56 Powrót do artykułu
Okolice Kazimierza Dolnego zasypane są również zielonymi butelkami Perły. Przykre.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej wprowadzić zmianę przepisów, które np. na sklepy wielkopowierzchniowe narzucałyby obowiązek przyjęcia butelek (o ile sprzedają dany produkt), bez względu na ilość i posiadanie paragonu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś były skupy butelek, zbierało się butelki i można było dorobić do kieszonkowego. Dlaczego teraz tego nie ma?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie jest wina browaru że ludzie nie wyrzucają butelek do śmierci a zostawiaja je gdzie popadnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kaucja za butelkę zwrotną powinna wynosić co najmniej 1 zł, nawet gdyby ktoś taką butelkę wyrzucił to szybko by zostala znaleziona i sprzedana. W krajach gdzie są wysokie ceny nie uświadczysz wyrzuconych lub potłuczonych butelek jak w Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko dlatego że nie można sprzedać butelek zwrotnych.Sklepy robią co mogą żeby ich nie przyjąć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to prawda z tymi paragonami. pamiętam, że jeszcze kilka lat temu nie wymagali paragonów, teraz jak nie masz to nie oddasz. zrobiło się z tego straszne zawracanie dupy. i tak wyrzucam butelki szklane do koszy na szkło. w czasach studenckich zbierało się butelki przez cały rok i przed wyjazdem na wakacje spieniężało się zbiory.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może ktoś przetłumaczy tym głąbom, że szkło to stopiony i zakrzepnięty piasek. Nie jest żadnym zagrożeniem dla środowiska. Tyle tylko, że butelka rzucona byle gdzie jest śmieciem. Chcecie sprzątać? To sprzątajcie!! A jeśli wymusicie na Perle butelki zwrotne, to firma wpadnie w tarapaty finansowe. Tego chcecie? Bo w piwnej marży walczy się o każdy grosz. Dosłownie! O każdy grosz. PS. Nie mam z Perłą nic wspólnego, jestem tylko birofilem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja pije tylko z plastikowych kubkow i używam tylko jednorazowych sztućców i talerzy, po prostu sie brzydze po kimś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hm a gdzie petycja do producentów wyrobów tytoniowych? gdzie nie przejdę wszędzie sa ''pety'' :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Artykuł uderza w lokalnego producenta piwa, czyżby na zlecenie konkurencji, która nie radzi sobie z wysoką jakością produktu i dobrym stosunkiem cena/jakość. Problemem jest czynnik ludzki tj. brak eko-wychowania. Doskonale to widzę wyrzucając śmieci, pomimo że ja je segreguje to inni tak nie robią wszystkie kontenery wyglądają jak odpady zmieszane. Fajnie, że Pan zbiera śmieci, ale czemu atakuje lokalną firmę, która zatrudnia pół tysiąca osób?! Jak dla mnie podwójne dno, albo dwa dna tj. ten artykuł i Pan, który obarcza o butelki w krzakach producenta piwa. Czekam na akcję walki z producentami papierosów bo kiepy na przystankach leżą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie petycje do każdej firmy której śmieci znajdują się na ulicy? od kiedy firmy odpowiadają za to że ludzie nie potrafią wyrzucać śmieci do śmietnika? :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Petycja raczej do ustawodawcy niż do producenta, jak dla mnie artykuł sponsorowany przez konkurencję. Browar wspiera działania kulturalne i sportowe w naszym mieście, a tu taki wieśniak oczernia firmę za brudasów rozrzucających butelki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy producent napojów bez względu na to czy jest to szkło czy plastik powinien ustawowo odzyskiwać około 75 % butelek. Teraz łatwiej jest napisać butelka bezzwrotna niż ją odkupić. Tak jest na w Biedronce piwo jednego z browarów jest w butelce bezzwrotnej, a takie same w sklepie osiedlowym w identycznej butelce jest zwrotna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka głupota! Atak na producenta piwa że Wiesio z Jankiem spod sklepu butelkę rzucili w krzaki po piciu w plenerze. Panie ekolog czep się Pan Wieśka i Janka! Choć gdyby nie oni to nie miałbyś z czego robić gównoburzy:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Futyma chce chyba złożyć CV do Kompani Piwowarskiej lub Grupy Żywiec
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja dziś widziałem butelkę Harnasia na trawniku. Ich też trzeba ściągnąć! Artykuł do bani!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam petycję do ekologów edukujcie ludzi śmiecących, a nie atakujcie producenta w dodatku lokalnego! Opłaciła Was konkurencja?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sporadycznie, w formie maili zwracających uwagę na ten problem. W lutym odpowiadałem na taki sygnał od konsumentki z Olsztyna – mówi Ładwiński. hehe może przejdź się Panie Specjalisto od Marketingu po mieście i zobaczysz, że to jednak jest "niesporadyczny" problem dla miasta, dla środowiska!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problemem są ludzie pijący nie produkujący! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...