Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Centrum handlowe na górkach czechowskich: Prezydent rozmawia z Echo

Utworzony przez Gość, 14 stycznia 2011 r. o 09:24
"Wczoraj prezydent Lublina Krzysztof Żuk spotkał się z przedstawicielami Echo Investement, która chce zbudować na górkach czechowskich centrum handlowo-rozrywkowe" Dajta spokój z tymi rozmowami, chłopaki. Rozmawiata już tak 12 lat. Ta sprawa się ciągnie od 2000 roku, kiedy spółka Echo Investment kupiła ten teren. Od 12 lat krzaczki rosną, pieski srają. Na jesieni wybory do Sejmu, więc trzeba zrobić jakiś "sukces" przedwyborczy ekipie PO z Lublina, coś obiecać, naszykować makietkę pięknego centrum, które "kiedyś" powstanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nareszcie !! Może ruszy się sprawa tych górek i już nie będą straszyć tylko coś tam powstanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że lepiej postawic tam supermarket - ma to swoje oczywiste minusy, ktore pojawiaja sie zawsze przy budowie tego typu obiektow. W tym przypadku wisi mi to ze bedzie tam stal supermarket ,jesli jest jakakolwiek szansa na przeboduowę tego felernego skrzyzowania. Oby to dalej poszlo do przodu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tylko pieski tam srają, ludzie również, nie mówiąc już o podrzucanych śmieciach jak również o ilości butelek po różnego rodzaju alkoholach oraz corocznych wiosennych pożarach trawy wywoływanych przez dzieciaki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja rozumiem, że centra handlowe też są ważne, ALE moim zdaniem w pierwszej kolejności trzeba wziąć się za DROGI/CHODNIKI, następnie BUDYNKI, RUDERY, które straszą w tzw. lubelskich slumsach (Lubartowska, okolice Dworca PKP, Za Cukrownią,..., dawne Kino Kosmos), -- odnowić, odświeżyć, lub zburzyć... a dopiero potem centra handlowe, nowoczesne przystanki i inne bajery. Poza tym Górki Czechowskie jeszcze tak nie straszą. Tam przydałby się park, świeże, bezpieczne miejsce na spacery rodzinne, pikniki, koncerty... Moim zdaniem nie chodzi o to, żeby robić COŚ, tylko przemyśleć miasto i robić z sensem. Co nam po kolejnym CH, jak jest brudno, zaniedbane okolice, wandalizm... - z czym do pozycji Europejskiego Centrum Kultury?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile supermarket mnie za bardzo nie interesuje, bo przebudowa skrzyżowania już tak. Powodzenia w rozmowach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Projekt ECHO przewidywał oprócz CH również park z alejkami ławeczkami, drzewkami itp. Dodatkowo ECHO chciało przebudować felerne skrzyżowanie Ducha, Północna, al.Solidarności, Sikorskiego jako dwupoziomowe dając weksel na 90 mln zł jeżeli nie zrobiliby tego skrzyżowania. Natomiast radni wtedy odrzucili projekt porozumienia domagając się weksla na 150 mln. Dlatego też wtedy radni Więckowski i Piątek zostali usunięci z klubu PO, ale to tak na marginesie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agnieszka napisał:
Ja rozumiem, że centra handlowe też są ważne, ALE moim zdaniem w pierwszej kolejności trzeba wziąć się za DROGI/CHODNIKI, następnie BUDYNKI, RUDERY, które straszą w tzw. lubelskich slumsach (Lubartowska, okolice Dworca PKP, Za Cukrownią,..., dawne Kino Kosmos), -- odnowić, odświeżyć, lub zburzyć... a dopiero potem centra handlowe, nowoczesne przystanki i inne bajery. Poza tym Górki Czechowskie jeszcze tak nie straszą. Tam przydałby się park, świeże, bezpieczne miejsce na spacery rodzinne, pikniki, koncerty... Moim zdaniem nie chodzi o to, żeby robić COŚ, tylko przemyśleć miasto i robić z sensem. Co nam po kolejnym CH, jak jest brudno, zaniedbane okolice, wandalizm... - z czym do pozycji Europejskiego Centrum Kultury?
Droga Pani coś się Pani pokręciło. CH nie buduje "miasto". A że chce wykorzystać zapał inwestora a raczej jego dofinansowanie na budowę np.wielopozomowego skrzyżowania, to wielkie brawa dla Prezydenta. Panie Prezydencie tak trzymać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jakie było pierwotne przeznaczenie tego terenu? Czy ktoś jeszcze pamięta? Same przekręty analogiczne do L'Eclerc'a na Zana (gdzie kino?) do Plazy (gdzie centrum konferencyjne) - czy ktoś się kiedyś w końcu obudzi i pogoni tych hochsztaplerów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
"Wczoraj prezydent Lublina Krzysztof Żuk spotkał się z przedstawicielami Echo Investement, która chce zbudować na górkach czechowskich centrum handlowo-rozrywkowe" Dajta spokój z tymi rozmowami, chłopaki. Rozmawiata już tak 12 lat. Ta sprawa się ciągnie od 2000 roku, kiedy spółka Echo Investment kupiła ten teren. Od 12 lat krzaczki rosną, pieski srają. Na jesieni wybory do Sejmu, więc trzeba zrobić jakiś "sukces" przedwyborczy ekipie PO z Lublina, coś obiecać, naszykować makietkę pięknego centrum, które "kiedyś" powstanie.
No jakoś ekipie "Pruszona" i ówczesnej radzie nie udało się tego załatwić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość Plaza przecież zapłaciła chyba 4 mln złotych kary za to że nie wybudowała tego centrum konferencyjnego. Więc o co ci chodzi ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, którzy nie mieszkacie w tamtym rejonie, opamiętajcie się !!!! Mówicie, że markety nie są ważne. To dlaczego tak tłumnie tam chodzicie? Jak ja jadę z osiedla Botanik do któregoś z hipermarketów, stoję w korku, myślę sobie: ilu z tych kierowców jedzie właśnie do hipermarketów? Mam prośbę, przy swoich komentarzach piszcie, czy tam mieszkacie, czy nie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
we napisał:
No jakoś ekipie "Pruszona" i ówczesnej radzie nie udało się tego załatwić.
A co robiła przez ostatnie 4 lata (2006-2010) ekipa Wasilewskiego (prezydenta Lublina) i Żuka (który był wtedy jego zastępcą) ? Górki Czechowskie i Echo Investment to 11 przepierdzianych lat (2000 - 2011). Nieudolność ratuszowych urzędasów zakrawa na parodię samorządności. Teraz szykują nam nowe makiety pięknej inwestycji. Jeśli się dogadają z Echo, oczywiście. Jeśli prze 11 lat nikt z nikim nie może się dogadać, to niech Ratusz odkupi te grunta od Echa i posadzi tam kartofle. Jedyne rozsądne wyjście z sytuacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym przypomnieć że właśnie ex prezydent Wasilewski zawarł porozumienie z Echo odnośnie budowy na górkach i Echo zobowiązało się do przebudowy tegoż węzła, niestety głosami PiS i dwóch panów z PO porozumienie zostało odrzucone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wasilewski chciał żeby Echo budowało nawet się z nimi dogadał, tylko niestety radni podejmują decyzję czy miasto zgodzi się na tą inwestycję. I głosami PiSiorów i kogoś tam z Po wniosek został odrzucony. Żuk tera znów się dogada z Echo a przygłupy z PiS i tak się nie zgodzą na budowę bo po co lepiej niech trawa rośnie niż ma jakaś inwestycja się rozwija. PiS zgodził by się na budowę tam tylko i wyłącznie, jak jakiś kler chciał by tam budować kościół jeszcze pewni by mu oddali za darmo całe górki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysl parku i ch uwazam za, moze nie doskonaly, ale dobry. (Lepszy wrobel w garsci niz kanarek na dachu) Pod warunkiem ze EI wybudje dwupoziomowe skrzyzownie. A tak na marginesie, tor motocrossowy na poligonie nalezy do EI, czy ktos dzierzawi ten teren??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gerwazy napisał:
Ludzie, którzy nie mieszkacie w tamtym rejonie, opamiętajcie się !!!! Mówicie, że markety nie są ważne. To dlaczego tak tłumnie tam chodzicie? Jak ja jadę z osiedla Botanik do któregoś z hipermarketów, stoję w korku, myślę sobie: ilu z tych kierowców jedzie właśnie do hipermarketów? Mam prośbę, przy swoich komentarzach piszcie, czy tam mieszkacie, czy nie!
Mieszkam tam i nie chcę hipermarketu, tylko obiekt rekreacyjny tak, jak było w planach (gdy decydowałam się na kupno mieszkania koło górek czechowskich, a nie np. na Dożynkowej).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy mi się wydaje, czy obecny prezydent jest naprawdę aktywnym prezydentem. każdego dnia o każdej porze słychać o nim, gdzie był, co ustalał itd. dodam, że informacje są z różnych serwisów, mniej czy też bardziej przychylnych obecnemu prezydentowi ale co jak co, Wasyl jak był i miał media za sobą to i tak było o nim cicho, bo nic nie robił. mam nadzieje, że z tego biegania coś wyjdzie pozytywnego dla naszego miasta i Lublin w końcu będzie miał porządnego gospodarza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aneczka napisał:
Mieszkam tam i nie chcę hipermarketu, tylko obiekt rekreacyjny tak, jak było w planach (gdy decydowałam się na kupno mieszkania koło górek czechowskich, a nie np. na Dożynkowej).
No to teraz masz obiekt rekreacyjny, możesz pójść na spacer natknąć się na czyjeś śmieci, ewentualnie grupkę pijanych ludzi i zobaczyć co się teraz pije, lub piło kilkanaście miesięcy temu. Ewentualnie możesz sobie posłuchać jak na torze motocrossowym jeżdżą quady lub motory co w lecie jest wspaniałym dźwiękiem przy którym można się zrelaksować podczas spaceru po pięknych chodnikach na poligonie i można jeszcze przysiąść na ławeczce. Dodam że Echo chciało również zbudować ul. Zelwerowicza, łączącą ul. Poligonową z ul. Koncertową bo leżało to w ich interesie żeby swój obiekt handlowy lepiej skomunikować z pozostałymi dzielnicami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem za budowa. w koncu to miasto i w miescie sie buduje. mozna przeciez tak zaplanowac ze i na jakis skwer wystarczy. i nowe miejsca pracy beda, moze nie zawsze najlepiej platne ale zwasze jakies. dlatego kibicuje projektowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...