Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Co łaska", czyli ile kosztuje ślub, pogrzeb czy chrzest

Utworzony przez kat, 8 września 2010 r. o 09:30
A to się pięknie nieroby w tym kraju urządzili. No i trafili na podatny grunt bo takiej nacji jak Polacy to w świecie szukać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIGDY NIE SŁYSZAŁEM OD KSIĘDZA, ŻE TO KOSZTUJE TYLE I TYLE, NAWET KSIĄDZ NIE POWIEDZIAŁ ILE DAJĄ ŚREDNIO TYLKO POKAZAŁ MI KSIĘGI I SAM ZOBACZYŁEM. PO KOLĘDZIE PRZYSZEDŁ INNY I ODMÓWIŁ OFIARY , A KOŚCIÓŁ SIĘ WŁĄŚNIE BUDUJE, "BO JESTEŚCIE MŁODĄ RODZINĄ, WAM PIENIĄDZE SĄ POTRZEBNE". ZNAM PARAFIĘ, W KTÓREJ KAŻDY KSIĄDZ CO MIESIĄC ODDAJE 20% SWOICH ZAROBKÓW NA BUDOWĘ KOŚCIOŁA. MOŻE TO EWENEMENT ALE TAK TEŻ JEST. JAK MNIE NIE BĘDZIE STAĆ ŻEBY ZAPŁACIĆ ZA CHRZEST TO NIE ZAPŁACĘ I KSIĄDZ MI NIE ODMÓWI. A Ty jakbyś czytał tekst to byś się doczytał, że księża płacą podatek zryczałtowany. MOŻE JESTEŚ PO PROSTU ZAWISTNY I JAKBY KSIADZ MIAŁ PRZYNAJMNIEJ GORZEJ JAK TY TO WTEDY BYŁOBY DOBRZE? Jeszcze nigdy nie usłyszałam od księdza co łaska, a jako wielokrotna świadkowa najniższą kwotą za ślub jaką widziałam było 600zł. W niektórych parafiach księża bezczelnie liczą przy młodych pieniądze i jeśli się nie zgadza, domagają się dopłaty. Moim skromnym zdaniem 600-800zł za 45 min mszy i niewyszukane kazanie to jest ogromna przesada. Zagłosuję na każdego kto opodatkuje kler!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podczas mszy pogrzebowej posyłanie kościelnego z koszykiem jest już niemalże normą. A tak w ogóle to wszystko w myśl zasady - oby żyło się lepiej !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STYX - PRZYNAJMNIEJ TY JEDEN ZAUWAŻYŁEŚ ŻE POLACY TO DEBEŚCIAKI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cieszcie się, że ksiądz przymyka oko na to, że panna młoda nie jest już dziewicą.
A to kiedyś to wysyłali do lekarza, żeby to sprawdzić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1,2,3 napisał:
"Co łaska".....to stwierdzenie juz dawno nie obowiązuje, chociaz jest często używane zwłaszcza przez księży przy posługach dla wiernych.....Znam tylko jednego....duchownego, który robił to społecznie śp. ks. Mazur !!! Stałe opłaty są tylko w Urzędach natomiast w Kościele, zwłaszcza na "wichurze" to wolnoamerykanka !!!! Ostatnio byłem na ślubie gdzie ks. proboszcz wyliczał....od młodzieży uczącej się 1000zł, pracującej 1500 - 2000zł(zależy od zarobków).....nie licząc kościelnego i organisty !!!
Ponoć w Garbowie tak mają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Poniatowej ślub kosztuje 700zł, chrzest 150zł. Ostatnio chrzczonych było siedmioro dzieci (7x150=1050zł), a księża i tak jeszcze przebieżkę z tacą zrobili. To samo zresztą jest ze ślubami. Co z tego, że wcześniej opłacone? I tak trzeba jeszcze dać na tacę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
endriu napisał:
Ponoć w Garbowie tak mają
Ciekawe czy koledzy z sąsiednich parafii wzorują się na kapłanie z Garbowa? Postawa godna naśladowania i wierni będą zadowoleni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Chełmie w jednym kościele za pogrzeb ksiądz wziął 500 zł ale nie kazał po siebie przyjeżdżać i odwozić po pogrzebie. Za to na tzw. "Górce" co łaska wynosi nie mniej niz 500zł, ale za to, że ksiądz sam przyjedzie na pogrzeb i wróci każe zapłacić 200zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Michowie ksiądz za sam ślub życzy sobie conajmniej 800zł a przy składaniu młodym życzeń mówi żeby przyniesc mu co zostanie z wesela, za chrzest 150 zł do tego modli się w intencji nieboszczyka i zbiera datki po tacy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POtrzebuję ochrzcić wnuczkę to gdzie i co mam zrobić bo sam nie kumaty jestem w tych sprawach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gosc napisał:
W Michowie ksiądz za sam ślub życzy sobie conajmniej 800zł a przy składaniu młodym życzeń mówi żeby przyniesc mu co zostanie z wesela, za chrzest 150 zł do tego modli się w intencji nieboszczyka i zbiera datki po tacy.
Nie wypisujcie już takich bzdur. Te pieniądze to nie majątek. Przecież zawsze można wziąć ślub cywilny skoro tańszy, a ochrzcić się po uzyskaniu pełnoletności-"Kto uwierzy,a ochrzci się będzie zbawiony" Mt 16:16. Co do życzeń księdza to nie jest On wcale wymagający ,może człowiek żartuje i o co to wielkie haloo...Sami powinniście się domyśleć i poczęstować- przecież to zwykły gest ludzkiej życzliwości. Nie sądzę by ksiądz był taki mało kulturalny. Coś przesadzacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie... Ot nowe podejście do Słowa Bożego No i oczywiście każdy z nich składał śluby ubóstwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie oszukujmy się - bez pieniędzy kościół nie przetrwa. To oznacza, że wiara jest, bo pieniądz jest. Nie jest tak? To niech udowodnią to księża i zaczną pracować naprawdę co łaska! Byłoby co łaska, gdyby ktoś dał 50zł za pogrzeb i ksiądz by nie mówił, że za tyle nie przyjdzie. A niestety - obecnie tak jest, że tak mówi (za 50 zł pogrzebu z księdzem nie będzie)... wiara... ta wasza wiara za pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"co łaska" ... aha aha... jasne ! takie co łaska to w lublinie oznacza nie lada wydatek bo księża wprost czasami mówią ile co kosztuje. Jak dla mnie instytucja kościoła powinna być opodatkowana. Co to za zwyczaj że do kieszeni ksiądz sobie wkłada ? To też człowiek jak każdy inny, a skoro pobiera takie opłaty(czyli ma zysk z czegoś) to i stać go na płacenie podatku ! Taksówkarzom się na siłę kiedyś wsadziło kasy fiskalne choć zarabiają dużo mniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Helon napisał:
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie... Ot nowe podejście do Słowa Bożego No i oczywiście każdy z nich składał śluby ubóstwa
I Ten kto ślubował ubóstwo niech żyje skromnie, ale nie mówię o ascezie...i nie o księżach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
profesorek napisał:
Księża tez muszą z czegoś żyć!!!
oczywiście ta czarna zaraza zyć musi ,my nie koniecznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja za chrzest dziecka w 1998 r. zapłaciłam 200 zł w Serca Jezusowego przy Kunickiego. Siostra była nieugięta i nieprzyjemna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kat napisał:
Zagłosuję na każdego kto opodatkuje kler!
ale po co? po co pisać i złościć się ile to kosztuje? przecież nie trzeba korzystać z usług kościoła! po co Wam śluby kościelne, po co chrzty? to jest niepotrzebne, a i kosztów nie będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, tak wszystko prawda, ja za chrzest zapłaciłam "co łaska" czyli 400zł. Ksiądz ujął to tak: "Co łaska, ale dają 400zł" i co wyjęłam i zapłaciłam. Przy chrzcie drugiej zapłaciłam niecałą stówkę , ale zmienił się ksiądz w parafii, tamten za przekręty został usunięty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...