Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Co łaska", czyli ile kosztuje ślub, pogrzeb czy chrzest

Utworzony przez kat, 8 września 2010 r. o 09:30
mamadziewczynek napisał:
Właśnie dzisiaj byłam u księdza,a że mój szwagier też załatwiał dzisiaj chrzest dla swojego synka u tego samego księdza to opiszę jak to się odbyło.On był w kolejce przede mną i dał 50zł.w kopercie-ksiądz wziął kopertę i było wszystko ok.-ja koperty nie miałam więc wyciągnęłam 50zł.z portfela i dałam co nasz proboszcz skwitował słowami że to za mało bo on bierze 100zł. bo popodnosili opłaty w kurii ;-). Na moje słowa że nie mam bo ciężko nam finansowo odpowiedział,że mamy DAC datek przy chrzcie.
i jeszcze muszę powiedziec że ksiądz nie powinien brac pieniedzy za udzielenie sakramentu(tak jest ustalone odgórnie)a to że są jakiekolwiek opłaty za taką imprezę to jest wina mocherów które każdy grosik niosą dla tych pijawek-oni mają swoje wypłaty-czy mi ktoś daje dodatkowe pieniądze za wykonywanie moich obowiązków w pracy???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PROBOSZCZ z parafji BIAŁKA gm. MILEJÓW za pochówek bierze 1200zł mówiąc że umiera mało ludzi i nie ma z czego żyć ale utrzymywać gosposię ma za co [to wstyd ] jak się nie wstydzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i jeszcze muszę powiedziec że ksiądz nie powinien brac pieniedzy za udzielenie sakramentu(tak jest ustalone odgórnie)a to że są jakiekolwiek opłaty za taką imprezę to jest wina mocherów które każdy grosik niosą dla tych pijawek-oni mają swoje wypłaty-czy mi ktoś daje dodatkowe pieniądze za wykonywanie moich obowiązków w pracy???
Dzisiejszy komunikat o opinii wyrażonej przez Papieża Franciszka na temat opłat za sakramenty jest bardzo jasny i zrozumiały dla każdego przeciętnie inteligentnego człowieka.Nuncjusz ma jednak problem ze zrozumieniem i interpretuje słowa Papieża na własną modłę.Nie zna księdza,który za udzielane sakramenty ma ustalony cennik.Może udostępnimy długą listę takowych w celu otworzenia oczu i uszu.Księża nie powinni pobierać opłat za sakramenty albowiem wierni widząc rachunek ekonomiczny(czyt.wyzysk) oddalają się od Kościoła.Dobrowolne ofiary jak najbardziej tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie chcę być złośliwa ale gdyby nie te stare proce które biegają co chwilę do kościoła i klepią zdrowaśki trzy razy dziennie nie nauczyłyby batmanów brania kasy inaczej by to dzisiaj wyglądało co one sobie wtedy myślały że wykupią sobie wtedy drogę do nieba????!!!!!!!!!!!!!!    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwe pieniądze  http://pieniazek.latwy.pl  Sprawdź i zacznij zarabiać!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mine jaką miał? :rolleyes:
spodziewam się, że ciekawą!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli budzi w Was zdziwienie ksiądz, który za pogrzeb dostaje siedem stów i jeszcze posyła kościelnego z koszykiem, to zainteresujcie się proboszczem Trubickim z Turobina. Tam pogrzeb kosztuje 1200 zł dla księdza (nie chce mu się powiedzieć "Ciało Chrystusa" przy udzielaniu Komunii + 650 zł dla grabarza (ten to się chociaż napracuje) + 300 zł dla organisty + zbierany koszyk w czasie mszy.
DASZ MU 200 JAK NIE WEŹMIE TO JEGO STRATA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...