Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co warto wiedzieć przed montażem fotowoltaiki? Na co uważać przy wyborze firmy montującej?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 listopada 2019 r. o 22:30 Powrót do artykułu
Ty baranie, przecież to kryptoreklama i nic więcej.... Wal sieee...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fotowoltaika z ekologią nie ma nic wspólnego. Kiedy w końcu branża przestanie wmawiać ludziom takie głupot? Owszem przy zastosowaniu systemów gromadzenia energii, zaawansowanych systemów zarządzania i/lub lokalnych klastrów energetycznych, wydźwięk ekologiczny byłby może większy, ale teraz jest to po prostu dobry interes zarówno dla posiadacza, jak i firm montujących. Szkoda tylko, że na rynku zaczyna robić się jak z kolektorami. Masę nowych spółek, nastawionych na zysk i zwinięcie się z rynku zanim na poważnie zaczną się serwisy. Już zaczynam mieć telefony bo coś nie działa, a wykonawca się wypiął. Spółki biorą podwykonawców, przerzucają na nich obowiązki serwisowe niezgodnymi z prawem zapisami w umowie, a Klienta szanują do momentu wzięcia pieniędzy. Tak mniej więcej wygląda 80% rynku. Z jednej strony nie martwi mnie naiwność ludzi, którzy wierzą na przykład w 15 lat gwarancji na wszystko, pomimo faktu, że tyle nawet producenci nie dają, ale z drugiej, niezadowolony Klient rzuca cień na całą branżę. Finalnie serwisował będę to ja i mi podobni, czyli ludzie, którzy instalacje firmują twarzą, a nie śmiesznym kapitałem zakładowym i Panem prezesem, który na inwestycjach bywa sporadycznie, o ile wogóle. Zaczyna robić się powtórka z rozrywki, a ludzie silnie cały czas wierzą, że wielkie molochy są dla nich, a nie po to żeby zarabiać. Oczywiście zarabiać chce każdy, się inaczej jest, gdy Klient patrzy w oczy i ma numer telefonu do właściciela i wykonawcy jednocześnie, a inaczej, gdy oczami świecić mają ludzie, którzy de facto nie odpowiadają za nic, a ich strategia to tylko zysk. Zainteresowanych dobrą jakością usługi i rozsądną ceną zapraszam na stronę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Autor tekstu to chyba kończył jakąś przyparafialna szkole bo z fizyka to słabiutko. No i jeszcze te drony skanujace bryle..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Enersolar jak dla mnie ma rację .chciałbym zamontować sobie prywatnie około 6kw i było u mnie już wielu co chcieli sprzedać to coś swojego . Na sześciu montujących czy też wysłanników firm każdy mówił coś innego .( Naprawdę dużo pisać .... Tego się nie da ,u innego to się da ... Z falownikami to już całkiem czary mary opowiadali ,że Poli są naj leprze i dużo takich) ceny od 19 tys do kosmicznych 38000 jakby to że złota i platyny było. Dla mnie to jak na razie handel obwoźny wciskają jakie to oni mają wspaniałe a reszta be. Szukam uczciwego montażu za normalne pieniądze bo to że są dotacje i ulgi podatkowe to są moje i tych potencjalnych kowalskich. A sam montaż niech kosztuje bo każdy chce zarobić normalne ...... Dużo tu pisać o tej mentalności tych biznesmenów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obecnie jest "nagonka" na fotowoltaikę bo "darmowy" prąd i eko. Z punktu widzenia końcowego użytkownika nie do końca tak jest bo za ten "darmowy" prąd trzeba z góry sporo zapłacić. W przypadku gdy mamy dotację np. 70% to już to całkiem fajnie wygląda gdyż czas zwrotu wkładu własnego znacząco się skraca. Ponadto produkcja wszystkich urządzeń do produkcji tego prądu (panele i inwertery) także sporo zanieczyszcza środowisko ale o tym się milczy (zanieczyszcza środowisko np. w Chinach a nie u nas). Enersolar ma rację: natworzyło się sporo firm bo jest na to popyt i można zarobić a po paru latach będzie problem z serwisowaniem tego wszystkiego bo firmy poznikają z rynku i klient zostanie sam z problemem. Ogólnie popieram OZE tylko żeby jeszcze wymyślili jakiś dostępny cenowo sposób gromadzenia tej energii na późniejszy użytek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za marny materiał reklamowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polska Cebula chce złoto w cenie ryżu. Chytry dwa razy traci. Przy zakupie na tak wiele lat oszczędność to głupota. A jak ma się dobrego eksperta to takie sponsorowane artykuły są zbędne :-). Branża przez takich garażowców tylko traci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Enersolar  jak dla mnie ma rację .chciałbym zamontować sobie prywatnie około 6kw i było u mnie już wielu co chcieli sprzedać to coś swojego . Na sześciu montujących czy też wysłanników firm każdy mówił coś innego .( Naprawdę dużo pisać .... Tego się nie da ,u innego to się da ... Z falownikami to już całkiem czary mary opowiadali ,że Poli są naj leprze i dużo takich) ceny od 19 tys do kosmicznych 38000 jakby to że złota i platyny było.  Dla mnie to jak na razie handel obwoźny wciskają jakie to oni mają wspaniałe a reszta be. Szukam uczciwego montażu za normalne pieniądze bo to że są dotacje i ulgi podatkowe to są moje i tych potencjalnych kowalskich. A sam montaż niech kosztuje bo każdy chce zarobić normalne ...... Dużo tu pisać o tej mentalności tych biznesmenów.
  Jak taką firmę znajdziesz to daj znak sygnał bo też szukam tylko czasu coraz mniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli ktoś chce mieć dobrze dobraną instalację do swoich potrzeb to musi wybrać odpowiednią firmę, ja zdałem się na firmę PV Projekt bo panowie mają doświadczenie w branży i muszę przyznać że instalacja działa jak trzeba i jestem zadowolony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najbardziej istotna jest jakość paneli i od którego importera montażyści kupują. Solary z Chin to prawie 100% i są b. dobre szczególnie z firmy Bkuesun Solar tj. polikrystaliczne i monokrystaliczne (trwalsze i droższe). Trzeba szukać importerów z tej firmy, i firmy montujące dysponujące tymi panelami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wysyp firm po programach unijnych jest duży. Moim zdaniem warto postawić na firmy, które są dłużej na rynku. W pierwszej kolejności zwracałem uwagę na ile są na rynku jakie mają opinie. Ja postawiłem na firmę z 10 letnim doświadczeniem ***solartime.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Jakiś czas temu zdecydowałem sie na fotowoltaike. Do dzisiaj nie żałuje. Mniejsze koszty przez co pieniadze ktore przeznaczałem na prad moge przeznaczyc na cos innego. Bardzo polecam firme ***s://***zieloneenergie.pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdaje mi się, że dużo ciekawych rozwiazań będziesz miał w ofercie e-sklad.pl/ - sklep super sobie radzi i ma właśnie również pompy obiegowe a także wiele tłocznych przeponowych np. do wykonania systemu nawadniania itp... . To zdecydowanie taka firma, która ma ciekawe rozwiązania i sprzedawane części będą tam faktycznie na dobrym poziomie, będziemy z nich zadowoleni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja zdecydowałem się na panele przygotowywane przez firmę ******brymorex.eu/442/panele-fotowoltaicznei sprzedawane jako panele Infinity. Bardzo dobry produkt oferowany w rozsądnej cenie więc wydaje mi się, że to taka propozycja, która dobrze się sprawdza i bardzo często będzie spełniać oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów, którzy liczą na profesjonalnie wykonaną instalację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad założeniem PV i rozpocząłem poszukiwania dobrej firmy. Natknąłem się na firmę Hymon. To co się tam dzieje to jest istny cyrk. Dostałem informację o koszcie założenia PV, odpowiadała mi, byłem już praktycznie zdecydowany, ale na następny dzień dostałem od Nich telefon z propozycją niższej ceny. Ucieszyło mnie to. Ale kolejnego dnia dostałem znowu telefon i znowu podali mi niższą cenę. Na następny dzień było TO SAMO. Generalnie jest to dla mnie podejrzane. Kontaktowałem się z innymi firmami i takie sytuacje nie miały miejsca. Więc nie wiem jak to jest z tym Hymonem. Oszuści? Bo nie wygląda to dobrze. ***s://hymon.pl/ co myślicie? Może ktoś miał już z nimi do czynienia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej wypytać o wszystko specjalistów. Ja miałam mnóstwo pytań, a panowie z FG Energy wszystko mi wytłumaczyli i rozrysowali. Instalacja bardzo szybko przebiegła. PV mam od 1,5 roku i nie mam z nimi żadnych problemów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W przypadku instalacji paneli fotowoltaicznych bardzo istotny jest przemyślany wybór firmy. Ja szukałem dość długo, ale zdecydowałem się na FG Energy. Wszystko poszło bardzo sprawnie - kosztorys, instalacja, załatwienie dotacji. Pracownicy są bardzo profesjonalni. A panele działają bez żadnych problemów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...