Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Drogówka nie ma prawa kontrolować legalności oprogramowania w GPS-ach

Utworzony przez olo, 5 sierpnia 2009 r. o 19:07
powoli stajemy sie państwem policyjnym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze! Niech kontrolują. Kradzież oprogramowania to przestępstwo, jak np. kradzież samochodu!!! Ja np. mam legalną AutoMapę. Wydałem 280zł po to, by być w zgodzie z prawem (analogicznie jak zakup auta - a nie jego kradzież). Na jakiej podstawie jeden czy drugi używa kradzionej AutoMapy i nic mu z tego nie jest? To może ukradnijmy auta i tak sobie jeździjmy po Polsce? Co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny przygłup który pirackie oprogramowanie porównuje do kradzieży samochodu. Słabo się robi jak się tego słucha. Kupiłeś nawigację to się ciesz i jej używaj a nie chwal się wszystkim jaki ty jesteś wspaniały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MiL napisał:
Kolejny przygłup który pirackie oprogramowanie porównuje do kradzieży samochodu. Słabo się robi jak się tego słucha.
Według Ciebie jak coś jest łatwo ukraść (program) to jest ok, a jak trudno (samochód) to już nie jest ok? Przyznam - masz ciekawe pojmowanie rzeczywistości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Programu się fizycznie nie kradnie, tylko go powiela. On nie znika komuś z podwórka jak samochód. Nie twierdzę, że kradzież oprogramowania jest ok, ale przyrównywać naruszenie zasad licencji do kradzieży przedmiotu może tylko idiota. Przy okazji ciekaw jestem ilu byłoby chętnych na "legalne" samochody, gdyby można je było pstryknięciem palców powielić :->
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moby napisał:
Programu się fizycznie nie kradnie, tylko go powiela. On nie znika komuś z podwórka jak samochód. Nie twierdzę, że kradzież oprogramowania jest ok, ale przyrównywać naruszenie zasad licencji do kradzieży przedmiotu może tylko idiota. Przy okazji ciekaw jestem ilu byłoby chętnych na "legalne" samochody, gdyby można je było pstryknięciem palców powielić :->
Więc dlaczego porównujesz? Kradzież to kradzież. Istotą kradzieży jest przywłaszczenie bez uprawnienia, a nie pozbawienie kogoś czegoś czy wyrządzenie szkody majątkowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mysle ze to troszke dobry pomysł,ale i tak nie da sie skończyc tak szybko z piratami nawigacji. Jednak dziwi mnie to troche bo dobra nawigacje ( np. Mio) mozna kupic naprawde za nie duze pienieadze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestetym prawo jest prawem i jak się je łamie to należy spodziewać się konsekwencji. Jak widać niektórzy nie dorośli nawet do wypowiedzi na forum publicznym. Naprawdę nie opłaca się instalować nielegalnego oprogramowania bo jak złapią to koszt mandatu przewyższy koszt instalacji legalnego programu. Zresztą nie ma to jak stara dobra mapa, bo nawigacja moze każdego dosłownie "w las" wyprowadzić o czym wielu już się przekonało, zwłaszcza ci którzy jechali objazdem chociaż mogli któcej bo uwierzyli miłej "Kasi".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...