Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Gdzie są szynobusy na lotnisko? Dlaczego nie ma autobusów?" (list Czytelnika)

Utworzony przez Beret - Genetic Patriot, 19 grudnia 2012 r. o 08:49
PKP nie ma są Przewozy Regionalne - laiku konfidencie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko pięknie, ładnie, ale to demagogia, bo wymagania wydawało by się "słuszne" - jeno - kto za to ZAPŁACI? Zarówno ZTM jak i te "szynobusy" SĄ DOTOWANE, jakbyś nie zauważył, szanowny zbulwersowany narzekający, więc za dojazd do lotniska sporą część opłat ponoszą WSZYSCY mieszkańcy miasta. A niby z jakiego powodu mają płacić za czyjąś chęć czy potrzebę wojażowania po zagranicach? Nie widzę... Owszem, ZTM i Koleje Regionalne (tak się to chyba nazywa, nie wiem - bo potworzyli tych spółek do licha i jeszcze trochę) mają w statutach USŁUGI KOMUNALNE - ale, czy lotnisko należy do USŁUG KOMUNALNYCH? - a od kiedy? Chcesz mieć wygodny dojazd do lotniska, wygodną jazdę do Londynu czy gdzieś tam - PŁAĆ! PEŁNE KOSZTA! Zarówno za samolot jak i za dojazd do tego samolotu. Ale kiedy chcesz jak najtaniej - proszę bardzo, do granicy Polski w pociąg TLK czy regionalny (już nie IC, bo IC chyba dotowane nie jest), a dalej - to też już opłacisz CAŁOŚĆ kosztów plus zarobek przewoźnika. Jak widzisz, szanowny zblwersowany - nie o "nieudolność" odpowiednich "czynników" tu chodzi, a o MAMONĘ... Panie Prezydencie miasta, panie Marszałku - będę MOCNO poruszony NEGATYWNIE, kiedy dowiem się, że specjalny dojazd do lotniska zapewnią ZTM czy KOLEJE REGIONALNE - NIE ZGADZAM sie na to, bo - nie mam ochoty ani obowiązku pokrywać części kosztów uruchomienia i działania tych linii z MOICH podatków. Dojazd TYLKO do lotniska nie należy do PODSTAWOWYCH usług komunalnych miasta - i miasto NIE MA OBOWIAZKU go zapewnić. Dla pracowników lotniska - owszem, tak jak dla każdego mieszkańca miasta. Ale ma to być NORMALNA komunikacja miejska, z przystankami po drodze, tak jak każda inna linia z rozkładem dostosowanym dla ich i mieszkańców miasta potrzeb (godziny pracy, obciążenie itp - tak jak KAŻDA inna linia miejska) - najllepiej powiązana z połączeniem do Świdnika - o ile sie dogadacie co do DOPŁAT właśnie (w przypadku kolei - powiązana z układem linii i połączeń wojewódzkich), ale NIE SPECJALNA linia (czy linie) TYLKO dla udogodnienia pasażerom korzystającym z tego lotniska, podporządkowana przylotom i odlotom. A nawet jeżeli tak - to żądam wyznaczenia PEŁNEJ OPŁATY za korzystanie z niej, opłaty pokrywajacej WSZYSTKIE koszta jej utworzenia i działalności, plus oczywiście konieczny zysk. Najlepiej - prywatny przewoźnik, żadnych dotacji. CZYSTA KOMERCJA. Że podróżujący będą mieli drożej? To ICH problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin jest gotowy na połączenie obu miast, a w tym lotniska.To władze śWIDNIKA NIE CHCĘ AUTOBUSÓW Z LUBLINA U SIEBIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy tu gadata a i tak najładniejsza i najnowocześniejsza jest wież kontroli lotów na kurzej łapie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-ośc- dosyć juz tych wywodów . W Polsce tak to już jest jak lotnisko to dojazdu brak jest informacja ale w niej się niczego nie dowiesz. Zero podstawowych informacji .Komuna się już dawno skończyła ale nie do końca w Lublinie .Cześć z tych osób zachowuje się jak to było dawniej jeden drugiego kryje , za nieudolne decyzje ale jakoś to będzie towarzysze obywatele .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do skorzystania z usług Rzeszowa, mamy nowy terminal, dogodne połączenie z centrum (autobusy MPK, taksówki, prywatne komunikacje miejskie), a i jest conajmniej dwa połączenia AUTOBUSOWE (busy) Rzeszów->Jasionka->Lublin (i odwrotnie). Olejcie ten Lubelski cyrk, to miasto na siłę nie chce stać się Europą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ej ale poważnie nie ma tych szynobusów ? Przecież trąbiono o tym od początku planowania lotniska i co teraz ? Po prostu nie ma ? To jak będę chciał polecieć z Lublina do Luton to jak mam dojechać na lotnisko ? Płacić za taryfę 60 zł czy nawet więcej ? To jakaś żenada i kpina z pasażerów. Kiedyś napisałem na tym forum, że ta inwestycja (lotnisko) wiązać się będzie z niejedną aferą i przekrętem no i teraz wypływa powoli to bagno. Jeżeli ktoś twierdzi, że z lotniska 100 km obok Oslo na które można dolecieć z Lublina nie ma odpowiednie komunikacje to może ma i racje ale porównanie tej sytuacji do lubelskiego lotniska jest śmieszne bo Świdnik od Lublina 100 km położony nie jest. Miasto Lublin jak i Świdnik powinno jak najszybciej coś ustalić żeby rozwiązać tą chorą sytuację. CHORĄ - żeby nie było do lotniska w ogóle dojazdu to jest po prostu CHORE i WSTYD.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co drukować takie wywody, zatrutego jadem frustrata ??? On tylko całymi dniami siedzi i jęczy, nic mu się nie podoba i nie będzie podobać. Zryty łeb.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drukują takie paszkwile, bo dla Rzeszowa i Modlina lotnisko Lublin będzie konkurencją...chcą więc zniechęcić jak najwięcej ludzi do korzystania z tego lotniska..To Polska właśnie..ponarzekać łatwiej niż cieszyć się, że to lotnisko w ogóle powstało, będąc w planach od lat 30. XX wieku..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wieśniaka można wygonić ze wsi ale wsi z wieśniaka nie wygoni , tak samo jest z naszymi vipami , miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze , brak lotniska - mały problem , duże lotnisko - duży problem . komuna za uszami ciągle żywa i sposób myślenia o ludziach pozostał , niech sobie dorobkiewicze radzą sami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdaniem nie chodzi tu o konkurencje , facet ma racje w każdym kraju w europie a nawet i Azji są busiki z pod drzwi terminalu i każda firma tylko czeka by przechwycić największa liczbę ludzi , wiedzą kiedy przylatuje samolot , firmy zarabiają ludzie zadowoleni bo busem tanio . Ale nie u nas . Jak jest wielka afera to dopiero trzeba coś zmienić , poprawić. Ciekaw jestem z skąd na lokalnym dzienniku wschodnim Rzeszów się pojawia a może jest coś takiego w Rzeszowie jak dziennik rzeszowski ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anty komunista napisał:
-ośc- dosyć juz tych wywodów . W Polsce tak to już jest jak lotnisko to dojazdu brak jest informacja ale w niej się niczego nie dowiesz. Zero podstawowych informacji .Komuna się już dawno skończyła ale nie do końca w Lublinie .Cześć z tych osób zachowuje się jak to było dawniej jeden drugiego kryje , za nieudolne decyzje ale jakoś to będzie towarzysze obywatele .
No właśnie! komuna już się skończyła... a więc trzeba płacić. Nie dotacje, nie ktoś tam (czyli państwo, województwo, miasto - a konkretniej WSZYSCY PŁACĄCY PODATKI) ale ten i tylko ten, kto korzysta z usługi. I o tym napisałem. I nie do miasta, do państwa pretensje, że kierownictwo (właściele, udziałowcy itp) lotniska nie zadbali o odpowiednią informację, nie zaintresowali sie, jak podróżni dotrą do tego lotniska itp... Prosze zrozumieć - to NIE LUBLIN czy ŚWIDNIK mają OBOWIĄZEK zadbać o lotnisko (a i tak te miasta przecież ułatwiły budowanie tego lotniska, takze finansowo), a LOTNISKO musi zadbać o siebie, jest przecież przez kogoś kierowane, mające jakiegoś właścicela itp... który nie dogadał się z LUBLINEM czy ŚWIDNIKEM, także z ewentualnymi chętnymi, to są KONKRETNE osoby... ale, ale, czy było coś na ten temat? Jakieś ogłoszenia, że poszukują chętnych do współpracy, zorganizowania - choćby dojazdu, reklamy, informacji? Nie wiem, nie śledziłem, ale - no cóż, fakty coś mówią...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bikobako napisał:
Wy tu gadata a i tak najładniejsza i najnowocześniejsza jest wież kontroli lotów na kurzej łapie.
haha ja zwróciłem na to uwagę - to coś było wczesniej w Szczecinie. Kupili/ dostali uzywke:) ale podobno na wiosne 2013 ma byc prawdziwa wieża kontroli lotów i ILS, pożyjemy zobaczymy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poza pierwszym i ostatnim kursem (nazwijmy to "pracowniczym") wszystkie pozostale powinny byc dopasowane do przylotow i odlotow czyli ruchome a jak przybedzie polaczen po prostu kursy co pol godziny tak jak np w Krakowie plus oczywiscie co najmniej co godzine autobus MPK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jerzy na napisał:
w każdym kraju w europie a nawet i Azji są busiki z pod drzwi terminalu i każda firma tylko czeka by przechwycić największa liczbę ludzi , wiedzą kiedy przylatuje samolot , firmy zarabiają ludzie zadowoleni bo busem tanio . Ale nie u nas . Jak jest wielka afera to dopiero trzeba coś zmienić , poprawić.
100 % racji !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ku..wa, ludzie, może czas najwyższy wykopać w kosmos tych urzędników? Przecież za ten cały bajzel odpowiada UM Lublin i UM Świdnik i PKP (Przewozy Regionalne) i Zarząd Lotniska (byli urzędnicy obu UM). I będę sie teraz przerzucać odpowiedzialnością jak w piaskownicy "to nie ja - to oni", a ręke po pieniądze (państwowe) każdy wyciąga. Może jakis NIK albo CBA przetrzepałoby im tyłki? Co z tymi złodziejami zrobić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
angole podają że Lublin jest w Chinach . może Hetmana w drodze powrotnej tam wywiozą , bez prawa powrotu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak to nie ma dojazdu...wpisz ma stronie pkp stację "Świdnik P.lotniczy" i wyświetli ci się, o której masz szynobus z LUblina Gł, albo Pólnocnego. To, że nie ma dojazdu to brednie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bikobako napisał:
Wy tu gadata a i tak najładniejsza i najnowocześniejsza jest wież kontroli lotów na kurzej łapie.
No i? Ważne że jest. Do tej liczby lotów to i tak za dużo. Modlin też ma kontenerową wieżę lotów i nie ma ILS a obsługuje tyle pasażerów, ile Świdnik nie będzie miał za 5 lat!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No nad tym powinni się zastanowić ci, co "dotrzymywali słowa" i dla których "słowo ciałem się stało"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...