Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile kosztuje dom w stanie surowym?

Utworzony przez ghg, 5 lipca 2009 r. o 23:08 Powrót do artykułu
pisze ile to wybieral projekt itp itd ale juz nie napiszą czy koszty budowy to są brutto czy netto Cały profesjonalizm lubelskich gazet
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy tej wycenie naprawdę dużo brakuje,stal na cały dom to też znaczny wydatek około 8000zł.Beton na wylewki ,wieniec,nadproża,podciągi,tarasy,wejście,schody, to około 20.000zł . Strop kompletny to też około 20.000zł i jeszcze dużo innych.Wiem bo też tak liczyłem przed budową domu i wychodziło mi około 200.000zł a w po zbudowaniu wyszło około 300.000zł.Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten dziennikarz w życiu kosztorysu nie widział,ale idiotów w Polsce nie brakuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~tomek~ napisał:
ten dziennikarz w życiu kosztorysu nie widział,ale idiotów w Polsce nie brakuje
to som ludzie z usterki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te dodatkowe koszty wchodza w koszty zawyzonej robocizny,same postawienie napewno nie wyniesie 20 tys,takze dach,a juz napewno nie docieplenie,gdyz juz solidna ekipa za 10 000 zl musiala by zrobic nie 190 m2 lecz 300 m2,warto takze dogadac sie z najtansza hurtownia na okolicy i takze z nia zawrzec porozumienie na ok 10-15% rabat,na taka budowe kazda hurtownia da znizke,a jesli chodzi o hydraulike lub elektryke to robic ja najlepiej zima gdyz takie ekipy maja najmniej roboty i aby miec jakies zajecie zima przyjda napewno po duzym obnizeniu kosztow tzn na przezycie,to samo z tynkami i wylewkami,ale wtedy oczywiscie musi byc dom docieplony no i w miare temperatura na dworze.pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprzedając materiały budowlane często spotykam ludzi, którzy zadają mi proste pytanie: „Ile, w przybliżeniu, kosztuje budowa domu?”. No cóż, może pytanie proste, ale odpowiedź trudna. Mimo że w branży budowlanej pracuję kilkanaście lat, jeszcze niedawno nie potrafiłem udzielić pytającemu zadawalającej odpowiedzi. Przecież koszt budowy domu zależy od projektu (wielkości domu, rodzaju stropu, wielkości i skomplikowania dachu, ilości kondygnacji itp.), zastosowanych technologii, sposobu zakupu materiałów (przez wykonawcę czy samodzielnie). Czynniki, które mają wpływ na cenę, to również lokalizacja budowy, wielkość wybranej firmy wykonawczej, no i oczywiście etap budowy (stan surowy otwarty, zamknięty, deweloperski itd.), w stosunku do którego podajemy całkowity koszt. Dla jednego wybudowany dom jest wtedy, kiedy ma dach, a dla drugiego - kiedy może się wprowadzić. Rozpatrując te wszystkie zmienne, w końcu znalazłem sposób, żeby odpowiedzieć na postawione pytanie - „ile w przybliżeniu kosztuje budowa domu?”. Stworzyłem w serwisie budowlanym www.mam-sklad.pl dział „ rzeczywisty koszt budowy domu ”. W tym miejscu inwestorzy mogą zamieszczać swoje koszty budowy domu oraz przeglądać koszty budowy domu, jakie ponieśli inni inwestorzy. Korzystając z tego narzędzia podam dwa przykładowe koszty budowy domu. Najtaniej stan deweloperski, bo za kwotę 180 000 złotych, wybudował mieszkaniec województwa małopolskiego. Można też zobaczyć dom w stanie deweloperskim za 400 000zł. Skąd takie różnice? Czym się różnią te budynki? Dom, którego stan deweloperski został osiągnięty za 180 000 zł. to projekt „Piotruś”. Powierzchnia 80m2 bez piwnicy i bez garażu. Ściany są wykonane sposobem gospodarczym z betonu komórkowego, ocieplone styropianem. Na dachu położona jest blachodachówka. Koszt materiałów to 150 000 zł., natomiast robocizny 30 000 zł. Dom, którego stan deweloperski został osiągnięty za kwotę 400 000 zł. to projekt „Zgrabny V” o powierzchni całkowitej 240m2 z garażem. Na dachu położona jest dachówka ceramiczna i wiele okien dachowych. Koszt materiałów to 280 000 zł., natomiast koszt robocizny to 120 000 zł. Wielkość oraz złożoność dachu ma wpływ nie tylko na koszt materiałów budowlanych (dochodzą liczne drogie obróbki i akcesoria), ale także na koszt wykonania. Pokazałem Państwu skrajne koszty budowy domu, żeby uświadomić, jak trudno jest odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje budowa domu. Dlatego jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się „ile kosztuje w przybliżeniu budowa domu” to zapraszam na www.mam-sklad.pl .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tanie materiały budowlane kupisz za pomocą serwisu stworzonego przez hurtownie budowlane - http://www.xn--materiaybudowlane-83c.eu/  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...