Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Janina Bąk otwarcie o swojej chorobie dwubiegunowej

Utworzony przez Rcjk, 8 maja 2021 r. o 17:51 Powrót do artykułu
Chciałbym zobaczyć jej dyplom ze wpisem " statystyczka". Jest taki zawód? Bo wiem, że jest statysta - od statystyki, nawet mam znajomą panią statystyk, ale żadnej statystyczka nie spotkałem. Chyba, że chodzi o schamszczenie języka polskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmm.. zgadzam się, że zdrobnienia mające na siłę tworzyć formę żeńską np. pracowniczka (istnieje od dawna słowo pracownica) są karykaturalne podobnie jak słowne dziwadła typu psycholożka, socjolożka, kierowczyni, skoczkini, ale jak dla mnie statysta, to osoba występująca w filmie, czy teatrze najczęściej "robiąca tło". Natomiast statystyczka to gdybym nie domyśliła się z artykułu o kogo chodzi, to za nic nie wiedziałabym co to za zawód. Czy naprawdę tak trudno powiedzieć, napisać pracownica zajmująca się statystyką, czy pracownica ds statystyki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...