Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jest nowy dyrektor Teatru im. Osterwy w Lublinie. To znany aktor

Utworzony przez ___K___, 1 września 2020 r. o 11:20 Powrót do artykułu
Nie śmiem oceniać dorobku i talentu Pana Redbada, ale o ile mnie pamięć nie myli, mocno wspierał on PiS w jakichś wyborach. Oczywiście to jego sprawa i chciałbym wierzyć, że nie miało to najmniejszego wpływu na sukces w konkursie na stanowisko dyrektora lubelskiego teatru. Z drugiej jednak strony widząc to, jak PiS obsadza różnego rodzaju stanowiska obawiam się, że moja wiara okaże się płonna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co wiem to, aby zostac dyrektorem teatru trzeba miec doswiadczenie wczesniej na kierowniczym stanowisku. Z reguly minimum 5 lat. Ale widac wystarczy popierac odpowiednia partie i zadne reguly nie maja znaczenia. Konkurs mozna uniewaznic, a potem na p.o. wsadzic rezimowego artyste, ktoremu w ten sposob sie placi za bycie znana twarza popierajaca wladze. Takie to prawo i sprawiedlliwosc. Partia wartosci (pienieznych).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Są dwie drogi, albo pozytywna, gdzie teatr notuje wzrosty headcount/widzów/wzmianek w mediach/wysokich not czy bardzo dobrych recenzji. Bo taki jest cel instytucji jako przedsiębiorstwa, generować i rosnąć. Jest też druga droga, trochę lepiej znana politykom PiS, czyli taka wojenna jak z Cezarym Morawskim i Teatrem Polskim we Wrocławiu, że będą wojny wśród załogi (trupy) i że będzie gorzej niż w lubelskim CSK po dojściu "dobrej zmiany" do władzy. Trzeciego wyjścia nie ma. A jak widać Pan ten grał Ferdynanda w "Burzy" Szekspira, ciekawe więc co liczy się finalnie, czy Redbada poniesie miłość do teatru, ...czy do polityki. Teatr, ...czy polityka? Teatr, ...czy polityka? Może zaserwuje nam jakiegoś Tomb Raidera...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj długo czekał: Został członkiem Warszawskiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w przedterminowych wyborach prezydenckich w 2010. ***jaroslawkaczynski.info/poparcie/Warszawski_spoleczny_komitet_poparcia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jest nowy dyrektor Teatru im. Osterwy w Lublinie. To znany aktor" Pierwsze słyszę. Może to dlatego, że nie mam legitymacji PIS?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo! Bardzo utalentowany aktor - już widzę, jak lubelscy lewacy drą szaty :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Auuuuuuu jakie wycie słyszę :-) ból tylnej częsci ciała. Nie popieram nepotyzmu, ale co bardziej skomlącym, na tym forum należy przypomnieć, że nie jest to wynalazek obecnych władz - poprzednie doszły w tym do mistrzostwa - a teraz jak kto inny poszedł ich przykładem są wielce oburzeni. Najbardziej śmieszy mnie oburzenie partii ówcześnie współrządzącej - którą najbliżej opisuje pewien dowcip z tamtych czasów że z młodych ludzi 8 na 10 wyjeżdża z kraju a pozostałe 2 - ... mają rodzinę w PSL. A teraz jedna i druga krzyczą nepotyzm, zatrudnianie tylko ze swojej opcji ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Auuuuuuu jakie wycie słyszę :-) ból tylnej częsci ciała. Nie popieram nepotyzmu, ale co bardziej skomlącym, na tym forum należy przypomnieć, że nie jest to wynalazek obecnych władz - poprzednie doszły w tym do mistrzostwa - a teraz jak kto inny poszedł ich przykładem są wielce oburzeni. Najbardziej śmieszy mnie oburzenie partii ówcześnie współrządzącej - którą najbliżej opisuje pewien dowcip z tamtych czasów że z młodych ludzi 8 na 10 wyjeżdża z kraju a pozostałe 2 - ... mają rodzinę w PSL. A teraz jedna i druga krzyczą nepotyzm, zatrudnianie tylko ze swojej opcji ...
Nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną, ale widzę doskonale, że nepotyzm czasów PiSu jest większy, niż chyba wszystkich dotychczasowych rządów razem wziętych. A już pan stryyjek pana Dudy pokonał chyba wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za cytowanie Herberta - Już go lubię - "WOLNOŚĆ - była dla Holendrów czymś tak prostym jak oddychanie, patrzenie, dotykanie przedmiotów. Nie trzeba jej było definiować ani upiększać"
No tak. Ale to nie znaczy, że jeden Holender lubiący PiS i PiSi zamordyzm, ograniczanie wolności zwykłych ludzi, wpisuje się w tekst Herberta. To jest najwyraźniej wyjątek. Holandia, to państwo wolności, prawa. Polska pod rządami PiS to państwo ograniczania wolności i kpiny z prawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za cytowanie Herberta - Już go lubię - "WOLNOŚĆ - była dla Holendrów czymś tak prostym jak oddychanie, patrzenie, dotykanie przedmiotów. Nie trzeba jej było definiować ani upiększać"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wreszcie ktoś normalny w lubelskiej kulturze :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Masz rację - nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da. W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów (nie oceniam tu pana Redbada, ale ogół PiSowskich "fachowców").
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lipiec 2012 - "Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!" - wpolityce.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Masz rację - nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da. W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów (nie oceniam tu pana Redbada, ale ogół PiSowskich "fachowców").
  2010 córka ministra finansów Jacka Rostowskiego. Młod Maya Rostowska tuż po studiach i bez żadnego doświadczenia zawodowego zatrudniono na dobrym stanowisku w gabinecie ministra MSZ. Posadę przyznano wtedy bez żadnego konkursu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lipiec 2012 - "Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!" - wpolityce.pl
No to błysnąłeś źródłem... >>W 2019 roku w raporcie na podstawie badania przeprowadzonego przez Nahemę Marchal, Bence'a Kollanyi'a, Lisę-Marię Neudert oraz Philipa N. Howarda z Uniwersytetu Oksfordzkiego , w oparciu o analizę ilościową mediów społecznościowych portal wPolityce został uznany za czwartego pod względem aktywności w Internecie (po publiszer.pl, centrummedialne.pl oraz kontrowersje.net) polskiego producenta tzw. junk news, czyli „wprowadzających w błąd, zwodniczych lub nieprawidłowych informacji, które rzekomo mają być prawdziwymi wiadomościami o polityce, ekonomii lub kulturze”
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie licytowanie - a za naszych czasów było lepiej - ne nie było lepiej - to jest moje zdanie i dla formal;ności tez nie należę do żadnej partii i nie należałem. Nie chcę robić żadnych wycieczek o wujkach, stryjkach etc. ale pamięć mam dobrą - jeśli się dorwał którykolwiek do koryta czy to PO, SLD czy PSL rwali ile się dało - niestety możliwość tego naświetlenia była żadna bo wszystkie media były w rękach władzy.
Masz rację - nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da. W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów (nie oceniam tu pana Redbada, ale ogół PiSowskich "fachowców").
2010 córka ministra finansów Jacka Rostowskiego. Młod Maya Rostowska tuż po studiach i bez żadnego doświadczenia zawodowego zatrudniono na dobrym stanowisku w gabinecie ministra MSZ. Posadę przyznano wtedy bez żadnego konkursu.
I czego to dowodzi? Przecież pisałem, że "nepotyzm był zawsze. Tego się uniknąć nie da.". Ale też, że "W obecnych czasach jednak przeraża skala procederu!!! I mierność tych nominatów". A co napiszesz o doświadczeniu i kierunku ukończonych studiów żony pana wiceministra na A, która została prezesem jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...