Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jowisz bardzo blisko Ziemi. Zobaczysz go gołym okiem

Utworzony przez greg, 20 września 2010 r. o 11:50
Kurcze, myślałem że ten Jowisz będzie ze 3 razy większy niż księżyca, wiec 1h siedzę i patrzę w niebo a tu najwyraźniej chodzi o tą gwiazdeczkę na lewo od niego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja patrzylem przez dosyc dobre szklo i widac strukture planety i satelity, polecam!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hej a od kiedy Jowisz to gwiazda ???????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale ciemna masa musiała pisać ten artykuł. Jowisz jest gwiazdą? Od kiedy? Polecam zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami astronomicznymi. A to co niektórzy do tej pory zobaczyli to na pewno Syriusz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam nic nie widzę ale od od księżyca w lewo jest taka jakby mocno świecąca gwiazda i nieco większa czy to może być Jowisz ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cos mi tu matematyka nie gra Niby takie zjawisko powtarza sie co ok.50 lat, a tu juz na nastepne zapraszacie w roku 2022
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cos tu niepasuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poziom artykułu i wypowiedzi internautów to tragedia... Poza tym dzisiaj nie ma jakiejś wielkiej sensacji. Nie takiej jaką chcą zrobić niektórzy. Dla przypadkowego obserwtaora nic nie nzaczy to, że Jowisz będzie najbliżej Ziemi. Inaczej mówiąc nie zobaczy nic czego nie mógł widzieć wczoraj, tydzień temu, miesiąc temu, rok... Już nie bedę się znęcał nad tą "gwiazdą", ale mówiąc ogólnie - jeśli Jowisz jest na niebie, to - zawsze go widać gołym okiem, już przez niewielką lornetkę (np 10x50) zawsze można dostrzec jego 4 księżyce(sama planeta i księżyce są wtedy kropkami) oczywiście jeśli któryś z księżyców nie znajduję się na tarczy planety lub za nią., a przez niewielki teleskop można zobaczyć wyraźnie jego tarczę, księżyce zawsze będą kropkami. A pomijając to wszystko - warto jednak popatrzeć teraz na Jowisza i "zaliczyć" go nawet bez dodatkowgo sprzętu. Zawsze jednak będzie się go widziało kiedy jest najbliżej Ziemi Tylko dzieciom nie mówcie kiedyś, że widzieliście Jowisza, bo się jeszcze załamią, ze mają takich rodziców... Że widzieliście go gdy był najbliżej Ziemi już można
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprostowanie - Jowisz to nie jest żadna gwiazda, tylko planeta... nie róbcie wody z mózgu ludziom, którzy i tak się na tym nie znają dodatkowo potęgując ich niewiedzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gwiazdą jest autor artykułu - Gwiazdą dziennikarstwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czepiacie się... Chodzi o "gwiazdę"w znaczeniu przenośnym bo to naprawdę piękne zjawisko!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdę mówiąc, to byłem pewny że na południowym niebie ten jasny obiekt to Wenus
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niesamowite !!! Gołym okiem ha ha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ależ tak!!! - można było obserwować gołym okiem. Coś pięknego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...