Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Uważam, że to rozwiązanie jest ok. Mam znajomego, który pracował w Hiszpanii przez kilka lat przy typowych wiatrakach i codziennie znajdował pod nimi mnóstwo martwych ptaków. Te z pewnością takich problemów nie powodują. No i można wykorzystywać na mniejszej przestrzeni. Nie mam żadnej fachowej wiedzy na ten temat, ale się zastanawiam nad infradźwiękami, które przez te turbiny mogą być emitowane, a są bardzo szkodliwe zarówno dla człowieka jak i dla zwierząt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie dziwię się - postawili testowo na stalowym szkieleciku - przy tej wysokości wiatr a już olbrzymie parcie - płyta betonowa i porządne kotwiczenie lepiej niech dadzą dane na temat wydajności - zapowiada się całkiem eleganckie źródło energii elektrycznej do tego najładniejsze jak na to reagują ptaki? w ciemnym malowaniu można by budować przed lasami takie tam gadam bzdury ale ciekawi mnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widać na zdjęciu, to projektanci tej konstrukcji nie mają zielonego pojęcia o statyce konstrukcji czy budowli. Jakby przyjrzeli się któremuś kratowemu dźwigowi na budowie to by może ich konstrukcja stała do dziś. Luigi Cremona przewraca się w grobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby sie podniesc trzeba upasc , najwazniejsze poprawic konstrukcje i usunac bledy ... .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to powinno zostać obliczone przez inzynierow budowlancow- czyli wytrzymalosc kontrukcji na wiatr o predkosci 120 km h. Sily dzialajace na te slupy powinny być odciążone przez mocne stalowe liny. 4 liny na "slup" plus po dwie liny zastepujace jedno zerwaną. Liny nie mogą byćstale naciagniete bo pękną zimą, kiedy jest skurcz stali, trzeba zrobić taki mechanizm jak przy naciąganiu linii elektrycznej do pantografow tramwajowych. Duzo pracy jeszcze ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...