Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Koniec protestu parafian w Czerniejowie?

Utworzony przez Jan, 21 września 2009 r. o 09:03
Zrobcie pojedanie dla Papieza takie to modne bylo pare lat temu:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parę dni temu pisząc komentarz pod artykułem dotyczącym tej sprawy napisałem, że x. Podstawka "kupi" wiernych swym podejściem do kapłaństwa, jak widać bardzo szybko okazało się, że mam rację!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najbardziej ten "niby protest" potrzebny był dziennikarzom i wrogom ks. Arcybiskupa i Kościoła. Wielka szkoda, że kilka osób, które absolutnie nie pojmują reguł tego Świata, może być w taki sposób wykorzystane. Wstyd panowie dziennikarze !!! Wiele spraw w tym czasie zasługujących na komentarz działo się w naszym regionie ale was nie ma tam gdzie trzeba uruchomić szare komórki, pochwalić coś pozytywnego. Was interesuje "tok szoł, ktoś na estradzie gacie zdjął".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle GW truje i pisze bzdury. Jaki konflikt z kosciolem???? Konflikt byl ale z zycinskim. Cala GW jest tyle warte co jej nazwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i proszę Gazeta Wyborcza załatwiła sprawę,wiernych ochrzciła pieniaczami,zmieściła ich w jednej garstce ,jednocześnie sugerując jak ma wyglądać w Czerniejowie datek na tacę-najlepszy to taki który nie będzie brzęczał i zakłócał sPOKOJU ks.biskupowi i ks.Podstawce.-Rzec można,że gloria zawisła nad: majestatem biskupa,nad łaskawie panującym księdzem z wyboru eminencji,no i................Gazetą Wyborczą.Teraz wymienieni "alianci"będą mogli w spokoju oczekiwać na zbliżający się Jom Kippur,ponieważ "okruchy" zostały wyrzucone,wprawdzie nie ze stołu a z kościelnego podwórka i nie do wody ale do ich stęchłych,pieniackich domostw.Zwyciężyła Vis Maior,opróżniono vitrum gloriosum...a że pozostało parę zagubionych owieczek to tylko Boga może martwić....... .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
vinci napisał:
Najbardziej ten "niby protest" potrzebny był dziennikarzom i wrogom ks. Arcybiskupa i Kościoła. Wielka szkoda, że kilka osób, które absolutnie nie pojmują reguł tego Świata, może być w taki sposób wykorzystane. Wstyd panowie dziennikarze !!! Wiele spraw w tym czasie zasługujących na komentarz działo się w naszym regionie ale was nie ma tam gdzie trzeba uruchomić szare komórki, pochwalić coś pozytywnego. Was interesuje "tok szoł, ktoś na estradzie gacie zdjął".
UZURPUJESZ SOBIE PRAWO DO GŁOSZENIA TEJ RACJI ? WIĘC MOŻE WYTŁUMACZYSZ DLACZEGO W POCZĄTKOWEJ FAZIE ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI KSIĄDZ BISKUP NIE RACZYŁ PRZEJECHAĆ SIĘ 20 KM DO WIERNYCH ;CHRYSTUS PRZESZEDŁ CAŁĄ ZIEMIĘ ŚWIĘTĄ CHOCIAŻ MÓGŁ PRZEJECHAĆ NA WIELBŁĄDZIE,WIESZ DLACZEGO ?-BO UZNAŁ ŻE Z WIELBŁĄDA TO I ZA DALEKO I ZA WYSOKO ABY NAUCZAĆ I ROZWIEWAĆ WĄTPLIWOŚCI WIERNYCH A CZASAMI I NIEWIERNYCH.MYŚLĘ ŻE UŻYWAŁ PASTORAŁU ABY WSPOMÓC UTRUDZONE NOGI A NIE PO TO ABY MIEĆ NA CZYM OPRZEĆ PYCHĘ I POGARDĘ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PM napisał:
Parę dni temu pisząc komentarz pod artykułem dotyczącym tej sprawy napisałem, że x. Podstawka "kupi" wiernych swym podejściem do kapłaństwa, jak widać bardzo szybko okazało się, że mam rację!
KUPIĆ MOŻNA NĘDZNE CIAŁO -DUSZY NIE KUPISZ,JĄ NALEŻY ZDOBYĆ I DO KIEDY DLA NIEKTÓRYCH NAJWAŻNIEJSZYM JEST PIENIĄDZ,DUSZE OBDARTE Z CIAŁA POZOSTANĄ NA SWOICH MIEJSCACH. -ZADAM PYTANIE ,BĘDĄC KSIĘDZEM CHCIAŁBYŚ NAUCZAĆ CIAŁA,MAJĄC SWIADOMOŚĆ ŻE DUSZE ODPĘDZIŁEŚ HEN.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze uważałem ks. Postawkę za bardzo światłego - czyżby nie wiedział, że Tadeusz Mazowiecki odmówił złożenia oświadczenia lustracyjnego? Kolejna "grupa kreska" - Ehh...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popatrzcie na to zdjecie... Ludzie stoją przed kościołem, w drzwiach... taka wiejska moda, jak najdalej ołtarza... Ostatnio w Kurowie omal nie umarłam ze śmiechu jak zobaczyłam dwoje "wiernych" stojących na mszy w ...wejściu na dziedziniec kościelny, dobre 60-70m od drzwi kościoła. Cóż, może się nie myją...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kanty napisał:
UZURPUJESZ SOBIE PRAWO DO GŁOSZENIA TEJ RACJI ? WIĘC MOŻE WYTŁUMACZYSZ DLACZEGO W POCZĄTKOWEJ FAZIE ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI KSIĄDZ BISKUP NIE RACZYŁ PRZEJECHAĆ SIĘ 20 KM DO WIERNYCH ;CHRYSTUS PRZESZEDŁ CAŁĄ ZIEMIĘ ŚWIĘTĄ CHOCIAŻ MÓGŁ PRZEJECHAĆ NA WIELBŁĄDZIE,WIESZ DLACZEGO ?-BO UZNAŁ ŻE Z WIELBŁĄDA TO I ZA DALEKO I ZA WYSOKO ABY NAUCZAĆ I ROZWIEWAĆ WĄTPLIWOŚCI WIERNYCH A CZASAMI I NIEWIERNYCH.MYŚLĘ ŻE UŻYWAŁ PASTORAŁU ABY WSPOMÓC UTRUDZONE NOGI A NIE PO TO ABY MIEĆ NA CZYM OPRZEĆ PYCHĘ I POGARDĘ.
Wybierz się kiedyś na święcenia kapłańskie i posłuchaj dobrze przysięgi jaką składają kapłani w czasie udzielania im święceń. Były wasz ks. proboszcz, kiedy otrzymał decyzję swojego ks. biskupa o przeniesieniu, bez żadnego "ale" powinien ją wykonać natychmiast, a swoim parafianom podziękować za wspólnie spędzony czas. Żaden ksiądz nie jest przeznaczony dla jakiejś parafii na zawsze. Zależy to wyłącznie od ks. biskupa gdzie będzie skierowany do pracy. Ks. biskup nie ma żadnego obowiązku uzasadniać przed ludzmi swoich decyzji. Musi to zrobić przed Panem Bogiem. Tak jest zorganizowany Kościół Święty. Jeżeli porządek ten nie podoba się co niektórym, to tworzą oni tzw. sekty i wtedy robią sobie co tylko uznają za słuszne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wkoncu ta banda wieśniaków zrozumiała.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ebro napisał:
Popatrzcie na to zdjecie... Ludzie stoją przed kościołem, w drzwiach... taka wiejska moda, jak najdalej ołtarza... Ostatnio w Kurowie omal nie umarłam ze śmiechu jak zobaczyłam dwoje "wiernych" stojących na mszy w ...wejściu na dziedziniec kościelny, dobre 60-70m od drzwi kościoła. Cóż, może się nie myją...
nie myją się to te baby ławkowe-siądż ćwoku obok takiej wiernej to poczujesz starzy ludzie śmierdzą naftaliną moczem potem i nie kazdy może wytrzymac godzinę bez powietrza grzeszysz dewotko swoim @ umarłam ze śmiechu & trafi cie szlag ze śmichu i bedzie pogrzeb$ w Kurowie wredne ludzie mieszkaja i bez rozumu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest,jak zwykłe łapciuchy i szmaty biorą się za poważne sprawy.Było do przwidzenia,że ludzie "dadzą sobie spokój".Chodziło tylko o zrobienie sensacji. I jak teraz ludzie spojrzą w oczy dotychczasowemu proboszczowi,którego ponoć tak wszyscy szanowali?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kanty napisał:
KUPIĆ MOŻNA NĘDZNE CIAŁO -DUSZY NIE KUPISZ,JĄ NALEŻY ZDOBYĆ I DO KIEDY DLA NIEKTÓRYCH NAJWAŻNIEJSZYM JEST PIENIĄDZ,DUSZE OBDARTE Z CIAŁA POZOSTANĄ NA SWOICH MIEJSCACH. -ZADAM PYTANIE ,BĘDĄC KSIĘDZEM CHCIAŁBYŚ NAUCZAĆ CIAŁA,MAJĄC SWIADOMOŚĆ ŻE DUSZE ODPĘDZIŁEŚ HEN.
Pójdź do kościoła, zobacz jaki jest ks. KP, posłuchaj popatrz i potem oceń. On nikogo nie odpędził hen. Po prostu robi posługę duszpasterską tam gdzie został posłany. I tyle. I mu współczuję bo mu ciężko jest po takim powitaniu. protest powinien byc pod archikatedrą albo domem biskupim a nie w Czerniejowie. Czy pomyślałes że ten ksiądz nie mial prawa wyboru? Zobacz jak został przyjęty. Pomysl jak Ty bys się zachował na jego miejscu? Postaw siebie w tej sytuacji. A jeżeli dla kogoś sprawą WIARY W BOGA jest decyzja personalna arcybiskupa, to jest mi go żal. jak mozna wyjść z kościoła z powodu księdza którego się nie zna. To zaiste po katolicku takie podejście do człowieka, że nie znam go, ale już oceniam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłop Polski napisał:
No i proszę Gazeta Wyborcza załatwiła sprawę,wiernych ochrzciła pieniaczami,zmieściła ich w jednej garstce ,jednocześnie sugerując jak ma wyglądać w Czerniejowie datek na tacę-najlepszy to taki który nie będzie brzęczał i zakłócał sPOKOJU ks.biskupowi i ks.Podstawce.-Rzec można,że gloria zawisła nad: majestatem biskupa,nad łaskawie panującym księdzem z wyboru eminencji,no i................Gazetą Wyborczą.Teraz wymienieni "alianci"będą mogli w spokoju oczekiwać na zbliżający się Jom Kippur,ponieważ "okruchy" zostały wyrzucone,wprawdzie nie ze stołu a z kościelnego podwórka i nie do wody ale do ich stęchłych,pieniackich domostw.Zwyciężyła Vis Maior,opróżniono vitrum gloriosum...a że pozostało parę zagubionych owieczek to tylko Boga może martwić....... .
Ty także wrzuciłeś wszystkich do jednego worka. Sprawy nie znasz ale się wypowiadasz, nie znasz relacji księdza z arcybiskupem, a tym bardziej z GW która szkalowała ksiedza rok temu przy okazji sprawy Agaty. Jeżeli uważasz że ksiądz dostał w prezencie tą prafię, to zaiste piękny prezent. Gorszego dostac nie mógł. I nie chodzi tu o Czerniejów bo tam mieszka wielu porządnych ludzi, chodzi tylko o tych dla których wspólna eucharystia z nowym księdzem jest nic nie warta. I to sa owieczki o które należy się martwić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. protest nigdy nie byl przeciwko Ks Podstawce, a przeciw biskupowi i jego decyzji o przeniesieniu ks Żyszkiewicza, ks podstawka tylko jako pierwszy odczul opór parafian przeciwko decji biskupa 2 nie spotkano nikogo z wcześniej czynnie protestujących, bo ich tam po prostu nie bylo - porozjeżdzali się do sąsiednich parafii, albo jeszcze dalej. - nie było komu sie jednać bo zostali sami zwolennicy ks biskupa i ich rodziny z różnych części wojewodztwa( wystarczyło zerknąc na tablice rejestracyjne) 3 gratuluje DW- nazywacie ponad 800 ( tyle bylo podpisow pod lista poparcia dla protestu) dorosłych osob z grona 2000 tys mieszkanców parafii (czyli niemowlęt i dzieci) pieniaczami. ciekawe czy ktoś z tego grona bedzie mial ochotę czytac taki zaklamane media jak DW czy GW ja nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niemal wszystko , co zostało napisane w artykule , jak wyżej , to jedno wielkie kłamstwo . Ciekawe, komu zależy na tym , aby wypisywać takie brednie.... 1) Parafianie z Czerniejowa, nie protestowali przeciwko ks. K.Podstawce, tylko przeciwko DECYZJI ABP ŻYCIŃSKIEGO , a jedynie na znak protestu nie wyrażali zgody na nowego proboszcza. Bzdury , jakie były wypisywane w komentarzach na temat ks Podstawki, nie pochodziły od protestujących parafian ( oni nic nie mają do zarzucenia ks Krzysztofowi ) , ale od wichrzycieli , którzy podobnie , jak w chwili obecnej szukają sensacji. Stając w obronie byłego proboszcza ks Marka Żyszkiewicza, nie mogli pogodzić się z tym ,że za tyle dobrego , co zrobił dla parafii, został według nich okrutnie skrzywdzony przez biskupa. 2) NIKT z protestujących parafian , nie zarzucał ks Krzysztofowi, że doprowadził do upadku ich kościoła i dlatego domagali się rzekomo powrotu ks. Marka. CO ZA BREDNIE !!!! 3) Jak można pisać ,że protest był dziełem kilkunastu wiejskich pieniaczy, którym nie podoba się żadna zmiana. Czy ok. 800 osób , to jest kilkunastu pieniaczy , w parafii liczącej ok. 2000 wiernych ? 4)Skąd takie przypuszczenie, że tym tzw pieniaczom (protestującym), nie podoba się ŻADNA zmiana ? Protestujący parafianie doskonale wiedzą ,że co jakiś czas następują zmiany proboszczów i nie mieliby NIC przeciwko zmianie proboszcza w Czerniejowie, gdyby abp przeniósł ks, Marka na tzw równorzędną parafię, a nie na taką, w której musi zaczynać wszystko od początku. Nie mogą pogodzić się , że za dobro, ile zrobił dla parafii-- złem odpłacił się abp lubelski . 5) Nie jestem parafianką Czerniejowa, ale jeśli faktycznie protest został zakończony, to jedyne , co jest PRAWDĄ w w/w artykule to cyt,, Zakończył się jeden z najostrzejszych w historii Lubelszczyzny konfliktów wiernych z metropolitą lubelskim abp Józefem Życińskim " i to , że cyt;,, W niedzielę po mszy dziennikarze gazety nie spotkali nikogo, komu przeszkadzałby ks. Podstawka." 6) Co do wiarygodności artykułów pisanych w GW--NAJGORSZA GAZETA w Lublinie (bynajmniej ja tak uważam)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja wiem jedno, protestujący z Czerniejowa mają ,, kręgosłup'' i każdy kto choć trochę myśli przyzna mi rację. I choć teraz media pewnie ,,rzucą się'' na protestujących i zaczną wypisywać na ich temat różne rzeczy ( władza kościoła sięga bardzo daleko, wie o tym każdy redaktor i publicysta), to ja wiem jedno. Ludzie z Czerniejowa pokazali, że nie zgadzają się z krzywdzącymi decyzjami, nawet jeśli te decyzje pochodzą od Pasterza Lubelskiego Kościoła.Wiedzą również,że należy im się szacunek i traktowanie ich jak ludzi. Nikt z parafian nie wymagał niczego ,,nadludzkiego'' od Arcybiskupa. Ci ludzie prosili tylko o wysłuchanie ich, rozważenie ich prośby, bądź uczciwe wytłumaczenie zaistniałej sytuacji. Lecz Arcybiskup zlekceważył ich przemawiając przez media. Nie znalazł dla nich czasu przez wiele dni, uznając widocznie, że ma ważniejsze sprawy niż sprawa 823 parafian z Czerniejowa.Ci ludzie natrafili na mur obojętności i to w konsekwencji doprowadziło do powstania tego konfliktu. Ale nie przypisujmy tego parafianom, bo to postawa Arcybiskupa doprowadziła do konfliktu. W tej sytuacji zostali skrzywdzeni obaj księża, zarówno ks. Marek jak i ks. Krzysztof, ale czy Arcybiskup zdobędzie się na słowa przeprosin wobec tych dwóch kapłanów? To Arcybiskup doprowadził do podzielenia się parafii w Czerniejowie, ale czy zdobędzie się na cywilną odwagę by przyznać się do błędu? Myślę, że protestujący śmiało mogą spojrzeć w oczy zarówno ks. Markowi jak i ks. Krzysztofowi. Bo w żadnej wypowiedzi w prasie, czy mediach nie usłyszeliśmy złego słowa ze strony protestujących na żadnego z tych wyżej wymienionych księży. Myślę że czas pokaże kto w czerniejowskiej parafii stanowi ,,wartościowe ziarno'', które przyniesie plon stokrotny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='vinci' date='21.09.2009, 09:22:59' post='172475'] Najbardziej ten "niby protest" potrzebny był dziennikarzom i wrogom ks. Arcybiskupa i Kościoła. Wielka szkoda, że kilka osób, które absolutnie nie pojmują reguł tego Świata, może być w taki sposób wykorzystane. Wstyd panowie dziennikarze !!! Wiele spraw w tym czasie zasługujących na komentarz działo się w naszym regionie ale was nie ma tam gdzie trzeba uruchomić szare komórki, pochwalić coś pozytywnego. Was interesuje "tok szoł, ktoś na estradzie gacie zdjął". [/quote Znasz choc wyniki zapowiadanej tak glosno qw mediach przez ks. Arcybiskupa autolustracji ??? Zlosliwi mowia, ze najlepiej to wiedza prowadzacy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem,że ludziom szkoda, że odszedł ksiądz, który większość pieniędzy wiernych inwestował w kościół i tereny dookoła kościoła. Jak widać mało księży tak postępuje skoro doszło do takiego oburzenia, a powinno to być rzeczą normalną, że zamiast do kieszeni to do parafii, cóż jest inaczej. Pamiętajmy jeszcze o jednym - Kościół to miejsce adoracji Chrystusa a nie poszczególnych księży - tylko, że mają z tym problem Ci, którzy chodzą do kościoła bo reszta tak robi a nie z przemyślenia. Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...