Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Konkurs Nasze Dobre Lubelskie: Musztarda z Parczewa najlepsza

Utworzony przez JJ, 26 stycznia 2012 r. o 20:05
Brawo Parczew! Niech ktoś napisze jak się pracuje pod nowym właścicielem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Parczew Niech lepiej ktoś napisze co tam u Arona Pierwszego busiarza RP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Dyrektorze TVP-Lublin Tomaszu Rakowski(wiele razy do Was pisałem,a Wy honoru nie macie i nie odpowiadacie i prawo Lamiecie)a gdzie ta Wasza lubelszczyzna jest,do Waszych umysłów nie dociera to:RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011   Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.   KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skandal, jaka kremska?!!! Sarepska rules for ever!!!? Jak kiedyś fabryka się zjarała to byłem w normalnej żałobie:-) Jak będą chcieli likwidować firmę to sam pojadę strajkować!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Perła,płatki z Chełma mrożonki z Ryk Lubella wafle bezcukrowe ze Świdnika mięso z Łukowa a dlaczego Musztardy nie mogę kupić z Parczewa w Stolicy to co mi z niej byście wysłali towar do warszawy my tu lublimy sosy itp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podlaska czy poleska?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WOM Parczew (producent musztardy) sukcesywnie redukuje zatrudnienie i szykuje się do zamknięcia... Dostali nagrodę na dobranoc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parczewska fabryka octu i musztardy nie zostanie zamknięta..została sprywatyzowana i świetnie sobie radzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.