Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kuchenne Rewolucje znowu w Lublinie. Jak zmieniła się włoska pizzeria? [wideo]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 listopada 2017 r. o 15:20 Powrót do artykułu
A kto ogląda te głupoty szczególnie że nadaje to tvn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie te medialne rewolucje chyba się średnio udają..., w Czarciej zamalowali piękne freski na ścianach, na Kościuszki czort wie co się stało, a JeszBurgera to w żadnej czeluści internetów nie można już znaleźć... a chciałbym sobie przypomnieć, bo była to ostra jazda bez sosu. Później już nie oglądałem, bo mimo całej rubieżnej lubości do Pani Magister Magdaleny, jakoś mam wrażenie, że Polska to jest za mały rynek jak na jej format, a Lubelskie to wręcz inna planeta i inny mikrokosmos, niż globalna Polska z której Pani Magda się wywodzi. No, ale cytując klasyczkę literatury: "Bo to jest Magda!", wiesz, miałem wrażenie, że te rewolucje jakoś nie dochodza do młodszych owładniętych prostymi ideami fixe pokroju Tasty. A co do średnio-starszych, to brand działa w kilku największych polskich milionowych miastach. To w Polsce B, jest trochę chyba szczególnie, a w samym Lublinie wzorcem nie jest masowy hipsteryzm, a raczej klasyczny renesansowy "Akademicyzm". Włóczka, wełna, do it yourself. A to troche inna....Kuchnia, i inne ...Histore...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwię się ludziom, którzy wpuszczają do swoich lokali tę wyłupiastą szydowicę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chętnie widziałbym Panią Magistrę Gessler, jak poprawia restauracje na Litwie, w Białorusi, na Ukrainie, a szczególnie w krajach V4. To byłoby cos nowego i odkrywczego, ale też  w związku z tym, że nie śledze jej poczynań, to nie wiem, czy już może tego nie zrobiła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poziom programu taki sam jak poziom intelektualny zwolenników totalnej opozycji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płatne pisowskie trolle się uaktywniły? I tak nie będziecie chodzili do tej knajpy bo wy tylko siedzicie przed tv oglądając wasze odzwierciedlenie w postaci ferdka. Proste - nie chcesz - nie oglądasz. Nie chcesz - nie idziesz do knajpki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
W Lublinie te medialne rewolucje chyba się średnio udają..., w Czarciej zamalowali piękne freski na ścianach, na Kościuszki czort wie co się stało, a JeszBurgera to w żadnej czeluści internetów nie można już znaleźć... a chciałbym sobie przypomnieć, bo była to ostra jazda bez sosu. Później już nie oglądałem, bo mimo całej rubieżnej lubości do Pani Magister Magdaleny,  jakoś mam wrażenie, że Polska to jest za mały rynek jak na jej format, a Lubelskie to wręcz inna planeta i inny mikrokosmos, niż globalna Polska z której Pani Magda się wywodzi. No, ale cytując klasyczkę literatury: "Bo to jest Magda!", wiesz, miałem wrażenie, że te rewolucje jakoś nie dochodza do  młodszych owładniętych prostymi ideami fixe pokroju Tasty. A co do średnio-starszych, to brand działa w kilku największych polskich milionowych miastach. To w Polsce B, jest trochę chyba szczególnie, a w samym Lublinie wzorcem nie jest masowy hipsteryzm, a raczej klasyczny renesansowy "Akademicyzm". Włóczka, wełna, do it yourself. A to troche inna....Kuchnia, i inne ...Histore...
 Jestem magistrem filologii i niejedno już w życiu widziałam i czytałam, ale powyższy tekst sprawił, że zastanawiam się, czy rzeczywiście dobrze znam język ojczysty. Nie zrozumiałam nic z powyższej wypowiedzi. Zdania niby są, ale sensu i składni ta wypowiedź nie posiada. Wniosek: Czytelniku, zanim cokolwiek napiszesz, pomyśl!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przegnać tego rozkudłanego garkotłuka gdzie pieprz rośnie! A do tego lokalu już na pewno nie zajrzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie te medialne rewolucje chyba się średnio udają..., w Czarciej zamalowali piękne freski na ścianach, na Kościuszki czort wie co się stało, a JeszBurgera to w żadnej czeluści internetów nie można już znaleźć... a chciałbym sobie przypomnieć, bo była to ostra jazda bez sosu. Później już nie oglądałem, bo mimo całej rubieżnej lubości do Pani Magister Magdaleny,  jakoś mam wrażenie, że Polska to jest za mały rynek jak na jej format, a Lubelskie to wręcz inna planeta i inny mikrokosmos, niż globalna Polska z której Pani Magda się wywodzi. No, ale cytując klasyczkę literatury: "Bo to jest Magda!", wiesz, miałem wrażenie, że te rewolucje jakoś nie dochodza do  młodszych owładniętych prostymi ideami fixe pokroju Tasty. A co do średnio-starszych, to brand działa w kilku największych polskich milionowych miastach. To w Polsce B, jest trochę chyba szczególnie, a w samym Lublinie wzorcem nie jest masowy hipsteryzm, a raczej klasyczny renesansowy "Akademicyzm". Włóczka, wełna, do it yourself. A to troche inna....Kuchnia, i inne ...Histore...             Jesz Burgera znajdziesz na 3 maja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
W Lublinie te medialne rewolucje chyba się średnio udają..., w Czarciej zamalowali piękne freski na ścianach, na Kościuszki czort wie co się stało, a JeszBurgera to w żadnej czeluści internetów nie można już znaleźć... a chciałbym sobie przypomnieć, bo była to ostra jazda bez sosu. Później już nie oglądałem, bo mimo całej rubieżnej lubości do Pani Magister Magdaleny,  jakoś mam wrażenie, że Polska to jest za mały rynek jak na jej format, a Lubelskie to wręcz inna planeta i inny mikrokosmos, niż globalna Polska z której Pani Magda się wywodzi. No, ale cytując klasyczkę literatury: "Bo to jest Magda!", wiesz, miałem wrażenie, że te rewolucje jakoś nie dochodza do  młodszych owładniętych prostymi ideami fixe pokroju Tasty. A co do średnio-starszych, to brand działa w kilku największych polskich milionowych miastach. To w Polsce B, jest trochę chyba szczególnie, a w samym Lublinie wzorcem nie jest masowy hipsteryzm, a raczej klasyczny renesansowy "Akademicyzm". Włóczka, wełna, do it yourself. A to troche inna....Kuchnia, i inne ...Histore...
 Człowieku czytałeś to co spłodziłeś? Co to za bzdura totalna?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do  undefineda JeszBurger jest na ul.3-go Maja. Teraz można zamówić u nich dania na dowóz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli ten potwór z kłakami na łbie odwiedzi pizzerię i potem będzie się wymądrzał w TVN - to gwarancja prosperity dla lokalu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kto wykreował tego pojebańca?! swoje przepieprzyła!a teraz uczy jak zarabiać pieniądze?!durna baba!jak ją zobaczę to mi się zbiera na wymioty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Twarzowe powinnna ta pokudłana tłuściutka garko- tłuczna baba zapłacić przed wjazdem do naszego pięknego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Baba pudeł chodząca tragedia jak ją widzę to mi się na pawia zbiera
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego Pizeeria Vinotti jest w Lublinie oraz Krakowie? Dlaczego obie w/w pizzerie używają tego samego znaku handlowego? To jest ten sam biznes czy po prostu jedna jest oryginalna a druga plagiatem ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na widok tej kudłatej mały to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem po co ją zapraszają do siebie. Toż to ani wyglądu, ani przyzwoitości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo mnie też dziwi po jakie licho zaprasza się tę kobietę? Paniusiu, a może by tak do Izraela?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vicenti, w Krakowie jest oryginał.malutka pizzeria z Pizzą al Taglio jak w Rzymie. Z Grześkiem znamy się od lat jeszcze z Rzymu,  więc udosťępniłem moją nazwę. Przeszkoliłem kilka osób,  nawet Grześka,  zrobiłem osobiście inaugurację. Niestety pizzerie nie lubią rotacji pizzajolo,  musi być stały nie może się często zmieniać. Tomaso robił pizze wcześniej w acquaparku w Lublinie na mój gust zbyt dużo kombinuje z mieszankami mąki!  niestety mie umie robić Pizze al Taglio,  nie dalem rady go przeszkolić. Niestety o realizacji programu dowiedziałem się za późno. Lokal był Super,  zresztą jest! Ma duży potencjał,  niestety Grzesiek nie ma na niego czasu :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...