Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Małe piekarnie stoją na krawędzi bankructwa

Utworzony przez 5, 6 czerwca 2011 r. o 08:03
piekarnie tradycyjne to jakiś slogan.gdzie dziś można kupić tradycjny chleb.wszędzie kruszący się kit z chemią.może trzeba piec żytni ale taniej.zyto jest tańsze od pszenicy ,rolnik nie ma go gdzie sprzedać a chleb żytni zamiast jako podstawowy jest jako luksusowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to jest ? cyt. "Ceny zbóż rosną, a Polacy jedzą coraz mniej chleba". Czy ktoś panuje nad tym bajzlem ? Czy wolny rynek to to samo co rynek spekulantów ? Czy państwo ma możliwość działań interwencyjnych ? Czy ewentualnie poprzez zaniechanie lub niemożliwość organizacyjną tych działań nie wspiera spekulacji w obrocie zbożem ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
5 napisał:
piekarnie tradycyjne to jakiś slogan.gdzie dziś można kupić tradycjny chleb.wszędzie kruszący się kit z chemią.może trzeba piec żytni ale taniej.zyto jest tańsze od pszenicy ,rolnik nie ma go gdzie sprzedać a chleb żytni zamiast jako podstawowy jest jako luksusowy
W mojej miejscowości jest piekarnia, która wypieka fantastyczny chleb na lokalny rynek. Odkąd pamiętam zawsze ten sam smak i trwałość bez sztucznych utrwalaczy. No może oprócz czasu stanu wojennego gdy jadło się czarnego gniota
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jemy coraz mniej pieczywa To prawda.Ale prawda jest taka,że chleb jest corazgorszy smakowo i czasami nie nadaje się do spożycia.Chleb rano kupiony,wieczorem just jest czerstwy i niesmaczny.Bułki (chleb również) są niewypieczone,lekko zarumienione,śmierdzą kwasem.W chlebie są różne dodatki i polepszacze (mielona szczecina świńska,stary jęczmień,gips).Zdarza się,że w chlebie znajdują się odchody gryzoni,popiół z papierosa itp I za co płacić?Za truciznę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie spotkałem się nigdzie z chlebem na prawdziwym zakwasie produkowanym tradycyjnymi dawnymi metodami.Wszędzie bylejakość,pośpiech i maksymalizacja zysków. Niechby był trochę droższy-to ludzie kupią, a to co oferują pod nazwą chleb to nic innego jak chemia. Ulepszacze i spulchniacze zamiast zakwasu chlebowego,skrócony cykl produkcji,tanie i złej jakości mąki czynią chleb jadalnym ale tylko z pozoru i wyglądu.Kupiłem urządzenie do produkcji chleba w markecie za 200 zł i od roku sam dla rodziny wytwarzam pyszne pachnące chlebki żytnie lub mieszane na prawdziwym własnej produkcji zakwasie i 1 kg tego chlebka kosztuje mnie ok 2 zł.POLECAM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze. Niech sami sobie jedzą ten syf który pieką. Na dobry chleb zawsze będzie popyt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ziggy napisał:
W mojej miejscowości jest piekarnia, która wypieka fantastyczny chleb na lokalny rynek. Odkąd pamiętam zawsze ten sam smak i trwałość bez sztucznych utrwalaczy. No może oprócz czasu stanu wojennego gdy jadło się czarnego gniota
takie można policzyć na palcach.pamietacie chleb,który był kiedys popękany,przylepiony jeden do drugiego.koło piekarni pachniało a teraz nic nie czuć.mrożone bułki wkładają do piekarnika i pyszne chrupiące,tylko nak naciśniesz palcem to zostaje dziura bo tam nic nie ma.W lublinie to tylko chyba kużmiuk trzyma fason ale chleb drożyzna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mosquito napisał:
Jak to jest ? cyt. "Ceny zbóż rosną, a Polacy jedzą coraz mniej chleba". Czy ktoś panuje nad tym bajzlem ? Czy wolny rynek to to samo co rynek spekulantów ? Czy państwo ma możliwość działań interwencyjnych ? Czy ewentualnie poprzez zaniechanie lub niemożliwość organizacyjną tych działań nie wspiera spekulacji w obrocie zbożem ?
W Polsce nie ma wolnego rynku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
5 napisał:
piekarnie tradycyjne to jakiś slogan.gdzie dziś można kupić tradycjny chleb.wszędzie kruszący się kit z chemią.może trzeba piec żytni ale taniej.zyto jest tańsze od pszenicy ,rolnik nie ma go gdzie sprzedać a chleb żytni zamiast jako podstawowy jest jako luksusowy
Zyta nikt nie sieje bo go nikt nie kupuje.a później mamy w supermarketach chleb bułkowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeszcze dobre pieczywo na Choinach jest w piekarni na Sudeckiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A pamiętacie '89 i zapewnienia solidaruchów.A pamiętacie '04 (maj) i zapewnienia ich klonów?Teraz jest '11 i widać kto miał rację ,a kto wpuścił gawiedź w maliny,która zagłosowała za Unią!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba rozszerzyć "Ojcze Nasz" o słowa-"chleba naszego powszedniego tego socjalistycznego ,a nie pomyl się i nie kapitalistycznego ,daj Nam dzisiaj"!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zbyslew napisał:
Nie spotkałem się nigdzie z chlebem na prawdziwym zakwasie produkowanym tradycyjnymi dawnymi metodami.Wszędzie bylejakość,pośpiech i maksymalizacja zysków. Niechby był trochę droższy-to ludzie kupią, a to co oferują pod nazwą chleb to nic innego jak chemia. Ulepszacze i spulchniacze zamiast zakwasu chlebowego,skrócony cykl produkcji,tanie i złej jakości mąki czynią chleb jadalnym ale tylko z pozoru i wyglądu.Kupiłem urządzenie do produkcji chleba w markecie za 200 zł i od roku sam dla rodziny wytwarzam pyszne pachnące chlebki żytnie lub mieszane na prawdziwym własnej produkcji zakwasie i 1 kg tego chlebka kosztuje mnie ok 2 zł.POLECAM.
Wątpię w tą cenę: 1. Koszt urządzenia 2. Koszt mąki 3. Koszt dodatków 4. Koszt energii 5. Koszt robocizny Cena wychodzi około 4 zł - 5 zł co przy małej rodzinie się nie opłaca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
t napisał:
takie można policzyć na palcach.pamietacie chleb,który był kiedys popękany,przylepiony jeden do drugiego.koło piekarni pachniało a teraz nic nie czuć.mrożone bułki wkładają do piekarnika i pyszne chrupiące,tylko nak naciśniesz palcem to zostaje dziura bo tam nic nie ma.W lublinie to tylko chyba kużmiuk trzyma fason ale chleb drożyzna
Pamiętam jak chodziłem do szkoły - potrafiłem zjeść ćwiartkę dużej bułki chleba, był pyszny. To prawda mało jest dobrych piekarni - w Lublinie polecam S.Kuźmiuka na Furmańskiej, LSS na Koncertowej (sklep przy piekarni). Inni piekarze też jak przypilnują żeby pracownicy pilnowali receptury to czasem coś dobrego wypieką - często pracownicy dają "na oko" spulchniacze i chleb się sypie. A zakwas...nikt się nie bawi w półkwasy, kwasy, zakwasy - bo to wymaga czasu - łatwiej jest dodać zakwas w proszku lub w żelu (naturalny oczywiście) do mąki już odpowiednio trzymającej gluten (młyny dodają różne ulepszacze). Chleb tyle, że tradycyjny jest bardzo zdrowy - ma dużo błonnika, substancji odżywczych, pałeczki kwasu mlekowego zbawiennie działające na procesy trawienne, powoli uwalniające się cukry. Chleb powinien pełnić podstawę naszego żywienia. Media przekonują, że lepszy batonik lub wafle ryżowe oszukując zapędzonych ludzi - stąd ta otyłość u dzieci i choroby. Niestety większość asortymentu piekarni produkuje się dodając na worek "koncentratu chleba pasterskiego" kilka wiader mąki i kilka wiader wody - ludzie się zachwycają jedząc swojski chleb, w którym 80% to chemia. Prawdą też jest, że gatunki pszenicy sprzed lat wypierają odmiany wysokoglutenowe - co tak do końca nie jest dobre dla naszego zdrowia, tradycja odchodzi w zapomnienie zabierając nam zdrowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Małe piekarnie będą padać bo nie ma kto o nich zadbać. Są skostniałe struktury rzemiosła, które same mają problemy finansowe. Tylko wierchuszka sobie coś załatwi, a członek traktowany jak członek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od jakiegoś czasu chleb wypiekam samodzielnie. Zakwas mam dość stary i mocny więc z wyrastaniem chleba nie ma problemów. Niestety czas nie pozwala mi na to, żeby wypiekać częściej niż raz w tygodniu ale przy odpowiedniej ilości jednorazowy wypiek wystarczy na tydzień dla 3 osobowej rodziny. Kiedyś kupiłem maszynę do chleba ale używam jej teraz tylko do mieszania ciasta. Wyrastanie w zależności od rodzaju chleba w koszyku chlebowym lub blasze (chleby żytnie). Wypiek w piekarniku. Zapach podczas pieczenia jest niesamowity a smak nie ma sobie równych. Chlebek bez problemu wytrzymuje tydzień. Nie liczyłem ile kosztuje wypiek kilograma chleba, smak rekompensuje mi ewentualną wyższą cenę. Obecny chleb w sklepach to syf nafaszerowany chemia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rufus napisał:
Od jakiegoś czasu chleb wypiekam samodzielnie. Zakwas mam dość stary i mocny więc z wyrastaniem chleba nie ma problemów. Niestety czas nie pozwala mi na to, żeby wypiekać częściej niż raz w tygodniu ale przy odpowiedniej ilości jednorazowy wypiek wystarczy na tydzień dla 3 osobowej rodziny. Kiedyś kupiłem maszynę do chleba ale używam jej teraz tylko do mieszania ciasta. Wyrastanie w zależności od rodzaju chleba w koszyku chlebowym lub blasze (chleby żytnie). Wypiek w piekarniku. Zapach podczas pieczenia jest niesamowity a smak nie ma sobie równych. Chlebek bez problemu wytrzymuje tydzień. Nie liczyłem ile kosztuje wypiek kilograma chleba, smak rekompensuje mi ewentualną wyższą cenę. Obecny chleb w sklepach to syf nafaszerowany chemia.
No to nie chwal się tylko dawaj tu przepis
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szpieg przemysłowy napisał:
No to nie chwal się tylko dawaj tu przepis
Całą wiedzę przyswoiłem z tej strony http://chleb.info.pl/ Rewelacyjne przepisy oraz podstawy wypieku chleba na zakwasie. Uprzedzam, że początki są trudne a przy wypieku na zakwasie ważna jest cierpliwość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...