Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
i 60% bez nauczki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie powinno byc odpowiedzi D poniewaz w procesie glikolizy powstaje kw. pirogronowy a proces ten zachodzi w cytoplazmie czyli do mitochondrium przedostaje sie wlasnie kw. pirogronowy uczestniczacy w dalszych etapach oddychania kom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie powinno byc odpowiedzi D poniewaz w procesie glikolizy powstaje kw. pirogronowy a proces ten zachodzi w cytoplazmie czyli do mitochondrium przedostaje sie wlasnie kw. pirogronowy uczestniczacy w dalszych etapach oddychania kom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak wam mogą odpowiedzi "kobieta" nie zaliczyc:/. Dobrze sie czujecie? przeciez to poprawna odpowiedz, co za roznica czy napiszecie plec żenska czy kobieta? to to samo!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tamjest dobrze. Powinno być działki okwiatu, poniważ u jednoliściennych okwiat nie dzieli sie na kielich i korone, też na tym poległam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
andzia30 napisał:
Jelito cienkie ma jeszcze taki odcinek jak dwunastnica !!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wg mnie to zadanie z DNA uniewaznic, z pol godz myslalam czy to trzeba zamieniac na mRNA ale przeciez tam nie bylo powiedziane czy to na nici sensownej... i wkoncu zostawilam ze zmiana aminokwasu a przez to zmiana bialka. a jeszcze mam pytanie do tego kwiatu, jezeli mam działki korony to zaliczą czy nie, jak myslicie?? a uzasadnienie ze owadopylnosc, poniewaz wysoki okwiat uniemozliwia wiatropylność. zalicza?? wszystko i tak zalezy od 1. klucza 2. egzaminatora, ogolni prosta ale zarazem bardzo dziwna matura, na pewno trudniejsza niz probna, i niestty nie mozna bylo sie na tej maturze wykazac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a skąd wiadomo ze to roslina jednoliscienna, bo ma pojedynczy okwiat? to byl rys od boku, nie mozna bylo tego stwierdzic. a jeszcze aparat G. to produkuje glikoproteiny tworzace śluz. albo spelnia funkce wydzielnicza. jest duzo mozliwych odpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakoś to k....... będzie!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
coś nie wydaje mi sie zeby wszystkie odp byly poprawne... ://
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi też się wydaje że nie do końca są to takie odpowiedzi,a w zadaniu 3 jest niesprawiedliwie bo zgodnia z książkami powinna być odpowiedz D a nie B. ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Biologia była zlekka dziwna,nie było tego co standardowo.Fakt były niektóre banalne pytania na których oczywiście poległam;/.A te 3 w rozszerzonym jest niesprawiedliwe powinno być D bo tak uczą w szkole.Do biologi dużo się uczyłam ale nie poszła mi dobrze ta matura,szkoda ahhh.Może za rok poprawię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiedź do zadania 3 jest dobra. Przecież glikoliza zachodzi w cytoplaźmie i dopiero pirogronian wchodzi do mitochondrium...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tez mi sie wydaje ze powinno w 3 byc D. w sumie tez mi nie za ciekawie poszla ta matura. i zgadzam sie ze niektore pytania byly banalne ale niektore to byly z kosmosu... teraz trzeba czekac na wyniki i modlic sie zeby sie zdalo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w 3 jest B i mam satysfakcje bo sie najbardziej przemadrzali klucili ze D:) a ja jak nie znam dokladnie ani procesu fotosyntezy ani oddychania, to akurat zapamietalem ze do mitochondrium wpada pirogronian:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rozszerzona w sumie nie byla trudna, z tego co liczyłem to najbidniej będzie 76%, więc nie jest źle :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie do zadania przed ostatniego z wykresem słupkowym. Mianowicie czy robiąc wykres przedstawiający pierw Chorwację a następnie Niemcy (pokazanie zawartości dioksyn pierw w jednym kraju z poprzednimi latami a następnie następnego kraju obok). Inaczej niż jest w sugerowanych odpowiedziach czy też będzie poprawnie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zadniu 27 jest blad. zachodzi tutaj mutacja milcząca ponieważ w procesie powstawania bialka zachodzi replikacja, transkrypcja i translacja, wiec jesli w procesie transkrybcji przetranskrybujemy CAA na nic mRNA to powstanie kodon GUU kodujacy walinę, a ze zmutowanego CAC powstanie GUG ktory takze koduje walinę, wiec suma sumarum tak czy siak wyjdzie nam takie samo białko. patrzac do tabeli kodu genetycznego nie mozemy z niej odczytywac kodonow z DNA bo tabela dotyczy mRNA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a z tymi muszkami to nie będzie mutacji? AgNO3 jest mutagenem to po odstawieniu porzywki z nim ta cecha powinna się normalnie dziedziczyć jak u dzikich żółtych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też mi sie tak wydaje bo sole takich metali powoduja mutacje w dna . wiec moim zdaniem 1. żółte 2. żółte i jasnobrązowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...