Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ja tez w entalpii, tyle ze tak skupilam sie na stronach, ze nie zobaczylam trojki najgorsze jest to, ze ta matura dlla mnie nie byla trudna, a strace punkty tylko za przeoczenia i mam taki zal do sobie, bo wyszlam godzine przed czasem, a moze jakbym sprawdzila dokladnie, to uniknelabym kilku pomylek ;( nie wiedzialam, ze po maturze tak mozna sie zalamac ;(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi też nie poszło, tak jakbym tego chciała. Kilka pytań nie specjalnie mi podeszło z tym, że ja miałam gorzej, bo nie chodziłam do biol-chemu. Pracowałam nad tym sama i niestety nie spełnię od razu swych marzeń o medycynie choć zabraknie mi niewiele punktów z tego co widzę po odpowiedziach, ale trzeba walczyć o swoje marzenia i ja zamierzam. Jeśli będzie trzeba to poprawię maturę. Jesteśmy młodzi, mamy czas Pamiętajcie, że najlepszym lekarzem zostanie osoba, dla której medycyna jest pasją ;)http://forum.dziennikwschodni.pl/index.php?act=Post&CODE=image&rc=2977881720def283d7ec20e60168d58d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja chodzilam do mat-infu, takze wiem co czujesz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja chodzilam do mat-infu, takze wiem co czujesz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja zrobiłam bilans elektRonowy w takiej prostszej postaci TO DOBRZE CZY ZLE????????????wzięłam sam pierwiastek Fe i Cl !! i wszystko mi dobrze wyszło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dowiedziałam się od egzaminatora ze może być taki bilans jak i w obserwacjach nie muszą być podane kolory osadów a w ostatnim zadaniu dobrze będzie zarówno jak wymieni się trzy jak i cztery produkty jupiii 98 % ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zastanawiam się czy taki zapis bilansu tez jest dobry : 2Cl - 2e -> 2Cl z minusem 2Fe na trzecim + 6 e->2 Fe na szóstym __________________________________ po zbilansowaniu 6Cl - 6e->6 Cl z minusem 2 Fe - 6e-> 2 Fe na szostym PROSZĘ NAPISZCIE JAK WIECIE Z GÓRY DZIĘKI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście,że zły zapis.Nie zgadza się ładunek po obu stronach ,i zelazo jest reduktorem wiec nie poibera elektronow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
forma zapisu w sensie ze ta prostsza jest okey z tymze są małe błedy poprawnie wygląda to tak : 2Fe3+ -6e ->2Fe6+ 3Cl0 +6e ->3Cl-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
forma zapisu w sensie ze ta prostsza jest okey z tymze są małe błedy poprawnie wygląda to tak : 2Fe3+ -6e ->2Fe6+ 6Cl0 +6e ->6Cl-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czesc:P mam pytanie , pewnie sie juz tutaj pojawilo ale niestety nie moge teraz czytac calego forum:))), orientujecie sie moze czy za brak strzalek w obie strony odejmuja punkty na maturze?? wiem ze np w zadania z bronsteem jest to koniecznie , jednak moze jesli jest poprawny zapis brak strzalek nie odejmuje punktow?? z tego co przegladalam klucze nigdzie nie bylo napisane ze odejmuja. jak myslicie podwyzsza progi?? ja uwazam ze nie bo ta matura byla moim skormnym zdaniem na poziomie tej z 2008 , chyba ze fiza byla prosta (nie wiem, nie pisalam jej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie powinni odjąć za brak strzałek w obie strony...niestety ta matura ma opinię znacznie trudniejszej niż ta w 2008 roku ...niestety ;( I PRZEZ TO znacznie podwyższą się progi np. na medycynie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"znacznie łatwiejszej" -> do poprzedniego komentarza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no nie wiem dla mnie to jest na bardzo podobnym poziomie no ale naqet jak podniosa to nie duzo jakies 3,4 pkt bo np w 2007 ponoc byla prosta matura i za to w poznaniu byl prog 171 pkt na lekarski a w 2008 raptem tylko 5 pkt mniej bo 166:P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie w szkole z pięć osób przewiduje wynik ok. 100 % reszta bardzo wysokie...zatem...i niestety ta matura była banalna jak żadna inna...jestem pewna, że progi pójdą bardzo w górę...będzie naprawdę trzeba mieć po ok. 90 % np. z bio i chemii na medycynę...jestem pewna :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błąd w odpowiadziach zadania 7. Tlenki o najniższej wartościowości pierwiastka mają charakter zasadowy, o najwyższej- kwasowy a pośredni stopień - amfoteryczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Załamka matura została ogłoszona jako jedna z najłatwiejszych masakra ;/ tzn. ze wszyscy beda mieli wysokie wyniki wystarczy popatrzec na sonde najwiekszy procent ludzi , ktorzy beda mieli wyniki powyzej...nic tylko trzeba liczyc na biologie teraZ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MAŁY BŁĄD ZAD 6 A - OSAD JUŻ BYŁ W PROBÓWKACH, A PO DODANIU NaOh i I HCl ROZPUŚCIŁ SIĘ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
too jest podstawa a nei roz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zadaniu 19. brakuje 5 przy H20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 12 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...