Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 WOS: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez ~ania~, 7 maja 2010 r. o 10:57 Powrót do artykułu
A pamięta ktoś może ile punktów było za to zadanie z organizacjami ONZ?? 1 czy 2??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1 1. Bronisław Geremek 2. Władysław Bartoszewski 3. Jerzy Buzek 2. Czym różni się grupa społeczna od przypadkowego zbiorowiska osób? stopniem sformalizowania i okresem trwałości Trzeba było określić typy organizacji takich jak EURATOM wraz z rokiem i NATO rozwijając skróty, odpowiedzieć na pytania kto Zatwierdza wybory prezydenckie: Sąd Najwyższy, ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe: Prezydent Dokonać analizy frekwencji wyborów z wyjaśnieniem dlaczego w 1 roku pojawiły się 2 dane (chodziło o frekwencje 1 i 2 tury wyborów) i odnieść się do konstytucji, Przyporządkować organizacje terrorystyczne do krajów mapie IRA: Wielka Brytania ETA: Hiszpania Czerwoni bojownicy Otwarte na temat zamiarów wprowadzania obowiązkowego uczestniczenia w wyborach prezydenckich pralamentarnych i innych, podać swoje stanowisko wysunąć argumenty i kontrargumenty oraz w jaki sposób zachęcić ludzi do brania udziału w życiu politycznym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie to byl dramat od pierwszej do ostatniej strony . ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rozszerzenie różni się od podstawy tylko nazwą i sposobem punktowania. bez pieprzenia głupot że podstawa "obowiązuje tylko podstawy programowe", bez sensu to zrobili... jak to jest że podstawa jest trudniejsza do napisania niz rozszerzenie?? jakis nonsens!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jakie państwa? DRK i sudan?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram,, na prawde był trudny, na wypracowaniu mozna było cos napisac ale pytania testowe same szczegóły, ja ttez napisałam Rwande ale nie mam pojecia gdzie ona jest..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy na podstawie może byc konstytucja?To nie jest czasem na poziome rozszerzonym.Dla mnie podstawa była trudna..:/ jak sie przygotowywałam do matury i robiłam różne testy to miałam ponad 50% bez pisania własnego tekstu..a Ty takie rozczarowanie... Czy są już gdzieś odpowiedzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a zamiast EURATOMU nie powinna byc Organizacja Narodow Zjednoczonych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja np uwazam ze podstawa dosc prosta... nie trzeba bylo miec duzej wiedzy historycznej i geograficznej... a szkoda wielka... zadanie z fidelem castro ponizej poziomu nawet podstawy... ale zrobilam błędy w zadaniu gdzie trzeba bylo wpisac tworców ideologi, a takze nie podobalam nazwiska Geremka, ! przez nie dopatrzenie, macie tak ze umiecie a potem zle zaznaczyliscie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jakie państwa? DRK i sudan? PROSZĘ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a zamiast EURATOMU nie powinna byc Organizacja Narodow Zjednoczonych?
EUROATOM bedzie ale trzeba bylo napisac pełną nazwę a ONZ oczywiscie tez bedzie, ktos wczesniej wprowadzil w błąd ze Nato
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a pisał ktoś roz?? myślicie że jak nie napisałam ani słowa o ustroju, bo po prostu totalnie zapomniałam, a pisałam o bezrobociu, o stabilizacji pieniądza, o tym, że nie ma bezrobovia ukrytego i że są półki pełne w sklepach to będzie z 10 pkt?? bo i tak wiem, że już więcej za to nie uzbieram....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy na podstawie może byc konstytucja?To nie jest czasem na poziome rozszerzonym.Dla mnie podstawa była trudna..:/ jak sie przygotowywałam do matury i robiłam różne testy to miałam ponad 50% bez pisania własnego tekstu..a Ty takie rozczarowanie... Czy są już gdzieś odpowiedzi?
Tak konstytucja RP to podstawa musi ją znać każdy obywatel. Dziś to zdanie z konstytucja było dość trudne w zadaniu otwartym. Zawsze był kawałek tekstu konstytucji i do niego pytania:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maturkaa napisał:
A pamięta ktoś może ile punktów było za to zadanie z organizacjami ONZ?? 1 czy 2??
######pliki.serwisyregionalne.pl/matura_2...wowy_arkusz.pdf tu masz arkusz z WOSu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wypadałoby o demokratyzacji wspomnieć... ale jakieś punkty na pewno będziesz mieć. ja to zawaliłam z tymi uchodźcami i źródła raczej słabo z wypracowania liczę że dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sorki pomyliłam się: ######pliki.serwisyregionalne.pl/matura_2...wowy_arkusz.pdf
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie, drugą organizacją było na pewno NATO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EURATOM, tak, tylko pamiętajcie, ze trzeba było napisac te organizację NIE skrótem. tzn. europejska wspolnota energii atomowej, tak? a w tym drugim podpunkcie pakt północno atlantycki? albo odwrotnie, nie pamiętam kolejnosci ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie, drugą organizacją było na pewno NATO.
przeciez pisalo wyraznie ze karta narodow zjednoczonych... to na pewno NATO? nie wiem moge sie mylic.. nie jestem na 100% pewna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie chodziło mi o to zadanie, ponieważ zawsze było mówione że to na rozszerzeniu masz do interpretacji konstytucje czy inne zadania z nią związane... Według mnie również zadanie z tekstami umów i napisanie kto je podpisywał i rok nie było zbyt łatwe...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...