Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011 - j. polski. Odpowiedzi, pytania, arkusze

Utworzony przez maturzysta, 4 maja 2011 r. o 12:11 Powrót do artykułu
wyznaczniki spójności językowej ! co to w ogóle miało być ?! dlaczego w polskich szkołach główny nacisk kładzie się na znajomość treści lektur i interpretacje wierszy i tak trzeba wstrzelić się w model odpowiedzi... nie można samemu swobodnie interpretować treści tekstów, gdyż muszą być one zgodne z z góry narzuconym przez kogoś kluczem ;/ dlaczego nie ma również edukacji pod kątem poprawności językowej i stylistycznej ? ;/ porażka ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzieki za te pocieszające słowa, już mi lepiej, bo tak to żyłabym w strachu do samych wyników...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nigdy się tak nie bałam jak teraz, nie wiem czy zdam tą maturę.. jestem załamana, fajnie, że byłą Granica, ale temat był skomplikowany, co do tekstu to pytania do niego były dośc trudne. nie wiem już nic. co z odp? są już gdzieś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piszcie odpowiedzi na zadania jakie pamietacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam pytanie.. Wchodzicie na maturę o 9. Jeszcze przed maturą idziecie do WC załatwić co trzeba. Podczas pisania przyciska was pompa około godziny 10. Wiadomo stres i te sprawy. Prosicie przewodniczącego aby was wypościł do WC, ale on mówi, że nie może tego zrobić. Po półtorej godzinie siedzenia i trzymania nieodpartego moczu prosicie już 2 raz o możliwość wyjścia do WC. Nauczyciel mówi: albo kończysz pisanie i idziesz do WC i już nie wracasz, albo opiszesz aż się zeszczysz. Co wybieracie??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
strapiona napisał:
Mam problem. Przez całe wypracowanie pisałam ziĘbiewicz a nie ZiEMbiembiewicz... Jak myślicie, jakie moga być tego konsekwencje ? Przez głowe przechodzi mi już świadomość unieważnienia pracy...
na pewno zaliczą! Mój kolega rok temu napisał, że świętoszek i Tartuffe to najlepsi przyjaciele a to była ta sama osoba i mimo wszystko zdał więc się o nic nie martw
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie o wyznaczniki spójności językowej to była masakra..na próbnej pytali o jakieś figury a teraz to. szok:) ale jestem dobrej myśli..Zdziwiłam się jak zobaczyłam temat o Granicy bo na próbnej taż była ta lektura
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jeżeli nie mam tekstu podzielonego na akapity
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"m" ufff dziękujeee, lżej się już czuje... Teraz czas ładować baterie na jutro...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jezeli napisałam justyna orzelska to zalicza?;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam kompletnie zszokowana pytaniami gramatycznymi. Zazwyczaj wystarczyło dokładnie czytać tekst, by odpowiedziec na wszystkie pytania. Tym razem trzeba było wiedzieć jak mają wyglądać spójniki czy uwspólnienia (nawet nie pamiętam jak to się nazywa) i znać jakieś funkcje jednego z akapitów. nie mam pojęcia skąd miałam to wiedzieć? jakaś informacyjna, czy jakaś? nie mam pojęcia, a to były już jakieś 4 pkt...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ania napisał:
Ja tam gdzie bylo wstawic cyfry to mam 3,2 gdzie XX to mam w pierwszym i drugim, w tym z a b c d to mam cos tam z ironia i w a b c d e co mam d e
Nie wiem czy to dobrze ale w z tymi numerkami mam tak samo reszty nie pamiętam:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli temat jest na 0, to nie czytają i nie oceniają języka, stylu itd, wiec.. można z wypracowania otrzymać 0..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://pliki.echodnia.eu/pdf/maturapolski.pdf tutaj znajduja sie wszystkie pytania nie moge znalesc odpowiedzi jak ktos znajdzie - prosze o link Dla mnie nie byla za trudna ta matura, chociaz nie jestem humanista. Z testu 3 zadan nie bylem pewien, a temat oczywiscie pierwszy wybralem (wiersze) bo zadnej lektory nie czytalem 30% mysle ze bez problemu bedzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://matura2011.latwy.pl arkusze i odpowiedzi z jezyka polskiego !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakos to kochani bedzie. Nie przejmujmy sie... lepiej pouczyc sie na jutro niz przejmowac sie na zapas Pozdraaiwam :*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wypracowanie z granicy nie bylo az takie trudne, jednak ja zle przeczytalam polecenie i wiecej mam odniesienia do zenona niz do justyny... na probnej mialam prawie 80% teraz czuje ze poszlo mi o wiele gorzej..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie i Panie wspaniali. Zamknięte ??? Chyba Wam o CR chodzi (1. część). Z tego jest max. 20 pkt, co daje 29%. Samym CR nihuhu nie zdacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ma ktos juz arkusz odp?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a tak btw tell me ewrybbady jak tam wasze prezentacje ile juz umiecie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...