Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011 matematyka: ODPOWIEDZI i arkusz

Utworzony przez Aga, 5 maja 2011 r. o 14:51 Powrót do artykułu
co do ostatniego zadania, czy krawędź ma długość 1 czy małe L? Te dwa znaki sa identyczne a mogą byc przez to problemy, bo jedni zrobili jako 1 a drudzy jako małe L ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja będę mieć 85%, ale faktycznie poziom był bardzo wysoki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zadaniu 26 podpunkcie b powinno być <-2;0>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę ,że będę miał ponad 90% z podstawy i niestety z 10% z kosmicznego poziomu rozszerzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podstawa - z 96 %, a rozszerzenie było na serio z kosmosu, ale co się spodziewać po takiej podstawie... moze jakies 70% bedzie (w najlepszym wypadku), ale w porównaniu do innych matur to jakaś porażka. w tym roku poziom wzrósł nieźle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Misiek napisał:
Słuchajcie...będą przyznane punkty za poprawne odpowiedzi w zadaniach otwartych ale bez obliczeń...tylko same odpowiedzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja jestem załamana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za poprawną odpowiedź jest 1 punkt, więc nawet jeśli ktoś nie ma obliczeń, a dobrze odpowiedział, otrzyma jakiś punkt. I nie przesadzajcie, zamknięte były na średnim, jeśli nie niskim, poziomie. Jestem humanistką, a większość z nich była dla mnie zrozumiała. Próbnej nie zdałam, a na tej z samych zamkniętych już mam ponad 30% A funkcja będzie malejąca w przedziale <-2,2> ponieważ nie jest istotne, czy się załamuje - ważne, że maleje. Maksymalna długość, w której dana funkcja maleje jest do punktu 2. Prosili o maksymalną, ponieważ niektórzy uczniowie mogliby podać np. <0,1> i musieliby im to uznać. Jeśli chodzi o wyniki zadań otwartych - nie należy nic zakładać. Dużo zależy od przychylności oceniających. Może się okazać, że wkradł się nam mały błąd i już jeden punkt odjęty... Ale trzeba być optymistą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura z matematyki totalna katastrofa! niech ten co ją zarządził da teraz pieniądze na korepetycje dla tych wszystkich którzy nie zdali! bo są przecież tacy co za zadne skarby nie pojmą matmy! a kujony niech się nie wypowiaqdają! bo mam już dosyc patrzeniana te geby co mają średnią 6.0 !!!! podstawa 100% a rozszerzenie 99% i płacze... bo 1% zabrakło... i tatus z mamunią lanie jej/jemu spuszczą! żallllll
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ładne masz kompleksy Jagna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
już nie przesadzaj, dziewczyno. Kujony? O_O Ludzie w mojej szkole, którzy mieli zagrożenie z matmy uznali, że nie było źle, a ty gadasz o kujonach ze średnią 6.0? Jeśli było się leniem i uznało, że koniczynka pomoże zaliczyć matematykę to brawo, z pewnością na rozdawaniu ulotek zarobisz na korki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zdjecie sprzed roku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem zadowolona w miarę, zdecydowanie lepiej poszło mi niż wczoraj myślę, a z moich obliczeń wynika że mam około 60%. Trochę trudne były zamknięte nad którymi ponad godzinę siedziałam. matura do prostszych nie należała ale mogło byc gorzej, nie narzekam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie się narażę wielu ludziom ale ta matura z tego roku to już chyba łatwiejsza być nie mogła. Zdawałem maturę z matematyki 13 lat temu i 60% zadań tegorocznych rozwiązałem bez problemu. Dla rozwiązania pozostałych musiałbym z tydzień poprzypominać sobie wzory i takie tam. Kiedyś to były matury..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no ta matura była trudniejsza niż w tamtym roku i niż próbna w tym ;( tamte obie rozwiązałam bez problemu... a tu tylko 70% mi wychodzi ;(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sadness 13 lat temu to wiesz, inne podejście było, inny "klimat". Teraz inaczej wygląda nauka w liceum. Nasłuchałam się i widziałam dawne matury, jednak pamiętaj, że one wtedy nie były obowiązkowe. Rozwiązywali je ludzie, którzy czuli się na siłach, lubili to. Teraz nawet osoby bardzo słabe z matematyki muszą ją zdać. Może i ten przedmiot jest ważny, jednak dodaje niepotrzebnego stresu. Niektórzy mają też egzaminy wstępne, nie chcą skupiać się na przedmiocie, który tak naprawdę do szczęścia nie jest im potrzebny... A matura rzeczywiście trudna nie była.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie czym wy się przejmujecie? Jeżeli jest trudna matura to wiadomo, że progi na studia będą niższe bo wszyscy słabiej napiszą. Problem mają tylko ci którzy rzeczywiście balansują na granicy 30 % i matura z matmy nie jest im do niczego potrzebna. Większym problemem jest fakt, że dzisiejszy system kształcenia jest do bani, za dużo osób idzie do LO a poziom nauczania w Technikach czy Zawodówkach też nie jest najwyższy a to moim zdaniem duży błąd. Reformę kształcenia powinniśmy zacząć właśnie od selekcji w trakcie przyjmowania do LO, technikum i zawodówek. Wtedy unikniemy rozczarowania jakie mamy co roku w trakcie matur.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podstawa - łatwizna dla klasy mat-fiz, bo do takiej uczęszczałem. Rozszerzenie - trudne... na pewno nie dla wszystkich, ale muszę przyznać, że przez ostatnie 5lat nie było trudniejszej, a robiłem wszystkie arkusze... Na lekcjach przerobiliśmy może połowę podobnych zadań, które były w arkuszu rozszerzonym. Nad resztą kombinowałem, ale i tak niewielkie efekty to przyniosło. Zawiodło mnie jedynie, że zamiast ciągów, wielomianów i wartości bezwzględnej było tyle geometrii... no ale cóż, jak ktoś jest dobry to nie wybrzydza...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurcze ja spisalam sobie tylko odpowiedzi w stylu (abcd) nie pamietam jakie mialam wyniki , jak mam znalezc te odpowiedzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ta matura była znacznie trudniejsza... pisze w imieniu słabszych którym zaleczyło zdobyć magiczne 30%... Niektóre zadania myślałem że były z Operonu które w nawiasie mówiąc nie zdałem... Wczoraj wieczorem robiłem arkusz z Listopad 2010 i napisałem go na ok 24 punkty... I mam jeszcze świeże porównanie... zadania były inaczej sformowane nie wszystkie ale parę... Tablice są strasznie okrojone! po co mi takie tablice jak nie ma tam połowy wzorów? Np. jest wzór na Pb walca a nie ma napisane Pc walca... a spotkałem się z zadaniami oblicz Pc walca to niech mi ktoś powie jak to zrobić nie mając wzorów? no jak? Przerobiłem dużo arkuszów także z informatora gdzie było 120 kilka zadań i tam nie było na takim poziomie zadań na dzisiejszej maturze... A w informtacorze zadania szły mi jak po maśle... Szkoda mi jedynie czasu i kasy na korki... Może w sierpniu będa łatwiejsze zadania...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...