Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011 polski - odpowiedzi, pytania, arkusze z polskiego

Utworzony przez Reformaster, 4 maja 2011 r. o 15:01 Powrót do artykułu
jeszcze jedno. idioci piszą w tych gazetach BZDURY!!! w temacie o "Granicy" nie było ani trochę mowy o tym jak czytelnik postrzega cokolwiek! ludzie!! nie wprowadzajcie wszystkich w błąd. aż się rzygać chce, jak się pomyśli, że pisali to ludzie, którzy zdawali kiedyś kilka razy trudniejszą maturę niż dziś... :/ paranoja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja streszczalam.dadza punkty??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fenris napisał:
Szczere kondolencje dla rodziny. Czytając artykuł, trochę dziwnie się czułam, ponieważ sama miałam jechać dziś na maturę samochodem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co się gdzie stało ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
samanta napisał:
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2!
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2! LICZBA PUNKTÓW SUGEROWAŁA 2 ODPOWIEDZI!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. są pytaniami do odpowiedzi w dalszej cześć artykułu autora 2. Bo na drodze stają bariery komunikacyjne: ocenianie drugiej osoby, próby kontrolowania jej, brak otwartości i empatii.Energia rozmówców skupia się na obronie własnej samooceny. 3. Autor opisuje że komunikacja niewerbalna ma szczególne znaczenie przy odczytywaniu informacji na temat emocji drugiej osoby. Tak więc często większe znaczenie od tego, co mówisz, ma to, jak mówisz i jak się przy tym zachowujesz. 4. totalnie nie o to chodziło co napisałem. 5. c. umiejętność wzajemnego słuchania, d. wrażliwość na drugiego człowieka, 6. w akapicie 2. Słowem: rozmawiamy, ale nie komunikujemy się zbyt dobrze. w akapicie 4. za cytowałem: "Mitem jest, że słuchanie innych – niezbędny element komunikacji – to rzecz łatwa i niewymagająca wysiłku" 7. w akapicie autorka pierw zadaje pytanie by w drugi zdaniu na nie odpowiedzieć 8. Impresywna - 1 Poznawcza - 2 9. Empatia daje szansę wspólnego rozwiązania problemów Doradzanie drugiemu człowiekowi jest jedną z barier komunikacyjnych. 10. C. wprowadzają element ironii. 11. napisałem tylko jeden, ale tylko taki znałem: nazwa zabiegu językowego: przenośnia przykład: Oto „znawca” udziela podpowiedzi „ignorantowi”. 12. akapit 5 jest uzupełnieniem akapitu 6 autor opisuje w nim podobny przykład w innym kontekście. 13. pierwszym bardziej zależy na władzy niż budowaniu partnerskich relacji. Drudzy natomiast nie potrafią się efektywnie komunikować prosze napisać ile z takie odpowiedzi mogę uzyskać punktów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JJJ napisał:
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że źle sformułowanie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliście ,ze trzeba wybrać 1,a nie 2! LICZBA PUNKTÓW SUGEROWAŁA 2 ODPOWIEDZI!!!
Mamy odpowiadać na pytania a nie dochodzić czy jest w nim coś źle. Ułożenie dobrego pytania to zadanie CKE i wg mnie dobrze odpowiedziałem wskazując tylko 1. Inaczej to byłby brak umiejętności przeczytanie ze zrozumieniem polecenia! Czasem mam wrażenie, że na sile próbuje mi się udowodnić coś co jest nieprawdą i robi się ze mnie idiotę. Pytają o jedno podajesz jedno i koniec filozofii. Od kiedy to czytanie ZE ZROZUMIENIEM nie dotyczy pytań?! (myślałem ze o to głownie w tym chodzi ) Poza tym "klucze" na necie podają: ZAD. 3 Na podstawie akapitu 3. wyjaśnij, jak autorka rozumie termin komunikacja niewerbalna. Komunikacja niewerbalna to towarzyszące rozmowie gesty, ton głosu, kontakt wzrokowy czy dotykowy. Czy to opinia autorki tekstu czy psychologów? Ostatnie 2zdania akapitu powinny być dobrymi odp (czyli ta odp jest zła). Czy się mylę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Diana napisał:
A ja jestem oburzona. Bo w części pierwszej, na samym początku było napisane, że w zadaniach zamkniętych zaznacz jedną poprawną odpowiedź Dlatego też nie rozumiem jakim prawem w zadaniu nr 5 pojawiło się "zaznacz właściwe odpowiedzi", a (przynajmniej dla mnie) było to pytanie zamknięte. WIec ktorego polecenia mielismy "sluchac"?? Podobny problem z zadaniem nr 9 bo z tego co kojaże to w poleceniu bylo "zaznacz odpowiedz, opowiednia rubryke" czy cos w tym stylu. w kazdym badz razie sugerowalo, ze jest JEDNA odpowiedz a byly dwie... Kto układał ten test? Gratuluje logiki. Pozdrawiam. Maturzystka
... I taka wlasnie wypowiedz sugeruje ze maturzysci nie umieja myslec logicznie! na gorze bylo rowniez napisane zeby zaznaczyc tyle odpowiedzi o ile prosza w zadaniu, wiec to oczywiste ze jesli w zadaniu 5 bylo napisane zaznacz wszystkie mozliwe odpowiedzi to moze sie ich pojawic wiecej. Jesli chodzi o zadanie 9 to tu moge sie zgodzic, polecenie: ktore z podanych nizej zdan... odpowiedz zaznacz..., jasno sugeruje ze odpowiedz jest jedna!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja również chciałem pogratulować układającym te pytania. W 9 bylo definitywnie napisane o jednej odpowiedzi więc WTF ? może i tam są mądre osoby w tym CKE , ale pytań nie potrafią zadawać konkretnych ale odpowiedzi na nie właśnie takich oczekują. 1pkt=1,4% matury
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...