Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
http://catshare.net/Gve0ZxShaqguUivH - Tutaj już odpowiedzi oraz wstępny klucz do wypracowań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matura to Bzdura hehe Prosta jak drut!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sa juz odpowiedzi z jezyka polskiego Matura 2013 http://hostujmy.pl/download/50115/zQ3NGN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siemanko wszystkim! Sprawa jest tego typu - mamy program który na bieżąco analizuje kod oficjalnych stron: CKE,Operon w poszukiwaniu zmian w kodzie. O co chodzi? O to, że gdy tylko pojawiają się odpowiedzi czy arkusze do testów maturalnych, od razu je mamy! Zachęcam do ściągania! Arkusz dla Języka Polskiego już jest w środku zawarty Wieczorem będą odpowiedzi! W razie pytań prosze pisać w tym temacie Mam nadzieję że będzie to pomocne wszystkim maturzystom! http://www.fileharmony.com/download/6h3bzrb1i
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak dla mnie głupie tematy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=709549 sprawdź
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maturaaaa.... szkoda gadać ... bardziej głupkowatego testu nie mogli wymyślić chyba... ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo sie martwie bo niestety zrobiłem kilka błędów... 1 pomylilem epokę 2. Napisałem ze Szymon to komunista który zabrał baryłkę na spotkanie komunistów 3. Napisałem ze baryka nie ma żadnych prawdziwych autorytetów. Napisałem tez ze odlaczyl sie od rewolucjonistow po tym jak jego matka zmarła z wycieńczenia oraz ze do Szymona kazał przyjechać mu ojciec. Czy moja praca zostanie przekreslona ? Błagam prosze o odpowiedz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety, ale obawiam się, że zostanie przekreślona. Pal licho epokę i Barykę (bo jak by nie patrzeć, on "wykształcał" swoje autorytety). To z ojcem jest w miarę poprawnie. Ale mogą się doczepić Szymona jako komunisty - szczególnie, że w przytoczonym fragmencie odgrywał on bardzo istotną rolę. Przepraszam że Ci to piszę, ale to chyba podejdzie pod błąd kardynalny, czyli przekreślający pracę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy pisząc o tym, że Cezary zainteresowany jest autorytetami Gajowca i podziela jego zdania, zrobiłem aż taki wielki błąd że praca może zostać przekreślona / niespawdzana ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej. Co jeżeli z powodu skreśleń przepisałem swoją pracę na maturze z polskiego na następnej stronie, a przed tym pierwszym tekstem napisałem w nawiasie (To napisane jest na brudno, z powodu skreśleń przepisałem tekst na stronie 13 i 14)? Czy to jest uznawane za jakiś poważny błąd, np. że nie użyłem brudnopisu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomylona epoka literacka skutkuje posiadaniem błędu kardynalnego- co w efekcie daje jedno- za pracę masz 0pkt na starcie, przykro mi ale nie żartuję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
- Pisanie że Cezary jest zainteresowany autorytetami ... Hm. To jest złe odczytanie fragmentu tekstu, jednak oznacza to, że po prostu źle wypełnileś jeden podpunkt. Nie ma to wpływu na to, co pisałeś o autorytetach w służbie społeczeństwu ani o autorytetach dla Szymona. Jak na mój gust po prostu nie dostaniesz punktów z klucza za "stosunek Cezarego". - Przekreślanie; Nie powinni ci tego nie zaliczyć, chociaż sądze, że odejmą parę punktów z kompozycji. Jeżeli napisales pracę odpowiedniej długości, wiadomo na jaki temat piszesz, i to co "przepisałeś" jest czytelne, to wszystko powinno być ok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co jezeli mam ok 220 slow na prawie 3 str?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki, przepisałem tylko z powodów estetycznych, sam nie chciałbym poprawiać takiej pracy jaką napisałem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co pamiętam (dawno matur nie sprawdzałam ), to żeby praca była sprawdzana musi zajmować co najmniej pół miejsca przeznaczonego na wypowiedź. Ale czasem zalezy od pisma - niektorzy bardzo drobią, i 220 słów są w stanie naprawde mocno ścisnąć. Sądzę jednak, że trzy strony to wstarczająca długość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam nadzieję, że Twój tok myślenia jest dobry bo jak nie to będzie źle. A wiesz może co 'grozi' jeżeli jednak uznają, że za mało? nie będą mi w ogóle sprawdzać czy odejmą po prostu punkty za kompozycje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naprawdę nie sądze, żeby uznali że za mało. Gdyby być bardzo szegółowym, to powinnaś mieć 250 słów, ale egzaminator też człowiek i złośliwy nie jest. Gdyby się jednak zdarzyło, że byłby wyjątkowo podły, to niestety w takiej sytuacji masz 0 za kompozycje, styl i język. Czyli masz od razu połowę punktów mniej, za to punkty z treści są dalej wyciągane - więc matura nie jest całkiem przekreślona. Pamiętaj jednak (nie wiem, czy to wliczałaś), że w "słowa" wliczają się tez spójniki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naprawdę mnie pocieszasz, ale i tak się martwie;/ wliczyłam, wliczyłam. Zobaczymy co z tego wyjdzie...dziekuję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanko ( zadałem wcześniej ale chyba nei wyświetliło ) Chodzi mi o 2 część matury. Jako iż nie popisałem sięznajomością lektury pracowałem tylko nad fragmentem tekstu i nie mam pojęcia jak mi to poszło ( temat o autorytetach) Zacząłem ogólnie od przedstawienia co to w ogóle jest autorytet i jakie powiniem mieć cechy. Następnie przeszedłem do opisu postaci które Gajec miał powieszone na ścianach. Czyli opisałem iż był to osoby zwyczajne, które nie wyróżniały się z tłumu, ale zmusił ich do tego sytuacja. Namawiali polaków słowem pisanym aby pozostali w ojczyźnie, walczyli o nią nie opuszczali jej. Zakończyłem iż Cezaty uznał iż to wszystko dla niego niezrozumiałe i staromodne co i tak nie gasi zapału Gajca który wierzy iż autorytety które wybrał on nigdy się nie poddadzą puki polska nie uwolni się od Rsoji. Pytanie czy to droga we właściwym kierunku choć na kilknaście punktów ?? Byłbym naprawdę wdzięczny za odpowiedź
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...